В часи руйнування інституцій, Біткоїн – наша єдина надія

В часи руйнування інституцій, Біткоїн – наша єдина надія

Громадська довіра до влади падає, увагу привертають горе-провидці, і це підкреслює необхідність заміни суб’єктивної правди Біткоїном.

Нещодавно я багато думав про парі Баладжі Шрінівасана, що біткоїн досягне 1 мільйона доларів у червні (в якому він нещодавно визнав свою поразку), про його явне перебільшення щодо неминучої гіперінфляції долара США та міркування про цифрові блокування. Для мене це виглядає дещо притягнутим за вуха.

З цього приводу він нагадує мені Пітера Шиффа, людину, яка протягом десятиліть говорила нам, що світу настане кінець, коли всі фіатні валюти рухнуть; людину, яка претендує на інтелектуальну перевагу над «дурнями» у Федеральній резервній системі (в той самий час, і загалом, світова економіка не стоїть на місці, а колапс, принаймні на цей час, виглядає антиутопічним клікбейтом на YouTube).

Я, наприклад, намагаюся уникати конспірологічного способу мислення, тому що мені це здається неврологічним потуранням. Простіше кажучи, ті, хто розповсюджує теорії змови, роблять це тому, що це збуджує їх і їхніх послідовників. Така собі «емоційна занепадницька мастурбація». (Наприклад, сліпа віра в те, що уряд США використовував карантин через COVID-19 як пробний запуск для подальших репресій, пахне параноєю та відчайдушним прагненням надати хоч якогось сенсу, що стимулює вироблення дофаміну, досить похмурому моменту. Це справжнє божевілля, але хороший ґрунт для створення порно-катастрофи, що дає приплив адреналіну).

Так, я скептично ставлюся до передрікань наближення загибелі. Але, попри це, у таких міркувань є зворотна сторона, яка розкриває набагато більш тривожну динаміку; динаміка, яка, будучи зумовлена експоненціальною епохою, у якій вона існує, швидко зростає. І ця динаміка буде набагато більш руйнівною, набагато катастрофічнішою, ніж передбачуваний крах фіатних грошей або настання глобальної банківської кризи.

Ми вступаємо в епоху, коли будь-яка довіра вмирає, а з кінцем довіри приходить кінець... усьому. Звісно, можна подумати, що Шрінівасан та всі інші передвісники мороку й близького кінця, певним чином і певною мірою, втратили самовладання, але є щось досить показове не просто в силі їхніх роздумів, але в реальності, яку вони розкривають, в увазі та збудженні, які вони привертають.

Розумієте, ніхто вже нічому і нікому не вірить. І це мене страшенно жахає.

Смерть довіри

Перелік інституцій, яким ми все більше не довіряємо, нескінченний. І глибина і ширина такої недовіри зростає щодня.

Я не дуже впевнений, що мені потрібно надавати читачеві глибокий аналіз нашої колективної втрати довіри до всього. І тому, для стислості, ось скорочена версія:

Слідкуйте за цифрами, і ви побачите, що довіра до уряду є на рекордно низькому рівні та продовжує падати. Чи тому, що наші лідери насправді є нечесними, корисливими, жадібними, владолюбними лобістами-упирями, чи тому, що саме такими їх зображують у ЗМІ, до урядовців та інституцій існує цілковита та глибока недовіра.

Меншість, яка стає все меншою, довіряє правоохоронним органам, можливо, тому що така меншість або має родичів, які служать у поліції, або тому, що їхня власна влада підтримується махінаціями поліцейської та правової систем. Здебільшого американці, схоже, сприймають поліцейських як колишніх шкільних невдах, які чарівним чином виявили спосіб проявити солодку помсту в можливості цькувати решту із нас. Додайте до цього широко поширену корупцію, яка пронизує кожен закуток правоохоронних органів і нашої системи правосуддя (кхм, Верховний суд, кхм), і стає не дивно, що «до дідька поліцію» є популярним культурним рефреном.

Цікаво, що все менше людей довіряють так званим основним ЗМІ; настільки мало, що насправді основних ЗМІ фактично більше не існує. Практично всі засоби масової інформації стали вираженням ідеологічного купоросу, театрального танцю, спрямованого на захоплення більшої частки ринку неврологічно знедолених; цинічний звір, народжений і вирощений, щоб поповнювати казну чоловіків і жінок, які керують цими галактичними джерелами дезінформації.

Мало хто все ще довіряє нашій державній шкільній системі. Колись вважаючись доброчесною інституцією, справою найвищого блага, державна освіта була швидко поглинена всіма можливими ідеологічно орієнтованими групами інтересів; те, що настало після цього, створило картину державної освіти, яка рясніє ледачими вчителями, які навчають недолугих дітей.

Я міг би продовжувати. Від корумпованих корпорацій та їхніх корумпованих генеральних директорів до корисливих, самовдоволених і велемовних лідерів профспілок; від дволиких, політкоректних і поінформованих цензурою активістів, які настирливо нав’язують необхідність правильного дотримання займенників, до реакційних і маніпулятивних релігійних лідерів, які прагнуть повернути націю до чудових патріархальних часів 1950-х років – довіра зникає в самому ефірі, в якому ці люди розпалюють свій вогонь і виковують свої егоцентричні наративи.

Але зачекайте! Це ще не все. Наразі, на додачу до цієї й без того похмурої картини, з'явилися ChatGPT, технологія діпфейків, цифрові валюти центрального банку. Щиро вітаємо останній рубіж довіри, світ, у якому відрізнити правду від брехні стає практично неможливим.

Все йде шкереберть. Що робити?

Біткоїн, виходь.

Біткоїн і перевірка істини

Я написав кілька статей (я люблю називати їх книгами, тому що це змушує мене почуватися розумним, і навіть опублікував їх на Amazon) про Біткоїн, вихваляючи переваги цієї абсолютно феноменальної технології. У всіх цих творах я просив, ледь не благав, щоб ми проявили трохи уяви, коли розглядаємо наше майбутнє з Біткоїном. Я піду ще далі: Біткоїн – це наша єдина надія у все більше ненадійному світі, оскільки в протоколі Біткоїна лежить відповідь на всі головоломки, які пропонує ненадійний світ:

Остаточною відповіддю є перевірка істини. Вислухайте мене.

Почнім з того, що коли я пропоную, щоб ми проявили трохи уяви, я насправді не прошу аж так багато. Коробки, в яких ми живемо, лінзи, через які ми дивимося на реальність, постійно видозмінювалися. Не так давно ми вірили, що Земля є центром Всесвіту, що люди ніколи не літатимуть, що комп’ютери є промислом НАСА. Все змінилося, і змінилося швидко. Публічний інтернет зʼявився близько 30 років тому, плюс-мінус. Тепер подивіться на нас. Важко уявити, що принесуть наступні 10 років.

Отже, чому Біткоїн? Чому ця відносно проста технологія (геніальна та елегантна, складна та нюансована… але, тим не менш, проста) є відповіддю на неминучий фатальний кінець, який ми всі зустрінемо, якщо ми не зможемо запустити та перезапустити наш національний та міжнародний механізм довіри?

Це просто. Тому що Біткоїн – це істина. На самому базовому рівні протокол Біткоїна – і десятки тисяч вузлів, на яких працює програмне забезпечення – перевіряє кожну транзакцію, яка відбувається в ланцюжку. Ніхто не здійснює контроль. Нічиє слово не потрібно сприймати як факт. Правда очевидна і перевіряється в самому блокчейні. Незліченна кількість повністю об’єктивних вузлів робить фальсифікацію запису неможливою. Таким чином, Біткоїн є непорушною, незмінною, незаперечною істиною.

Проявіть трохи фантазії!

Що як мережа Біткоїна з часом стане базовим рівнем того, що ми називаємо інтернетом? Що, якщо всі дані, які проходять через цю мережу, будуть перевіряти й прочісувати на неправдивість верифікаційні вузли, яких незабаром стане мільярди; вузли, які стають рідними для пристроїв, які ми використовуємо для всіх наших комунікацій і соціальних/віртуальних взаємодій? І що, якщо все більше і більше людей, намагаючись повірити, відмовляться від цинічного, експлуататорського та смердючого цифрового світу, який розвинувся на сьогодні, і натомість приєднаються до мережі неспростовної правди?

Розумієте, обіцянка Біткоїна полягає не в тому, що він служитиме надійними грошима в нестійкому грошовому всесвіті; обіцянка полягає не в тому, що він породжує банківську систему, яка позбавлена шахрайських посередників; ні, обіцянка набагато, набагато глибша.

Обіцянка Біткоїна полягає в тому, що він повільно пожирає того самого звіра, який породив потребу в ньому.

Довіра – це людський імператив, соціальний імператив. Без довіри настає хаос. У світі, де віра у будь-що завжди повинна бути піддана сумніву, страждає психічне здоров’я, уряди зазнають невдач і зростає анархія; беззаконня та насильство стають радше нормою, ніж винятком. У світі, де немає довіри, ізоляція та накопичення сприймаються як чесноти, а не як погані пристосування. У світі, де немає довіри, все розвалюється, інституції руйнуються, мілітаристи та демагоги виринають на невпинній хвилі невизначеності та страху.

Ми рухаємося до такого майбутнього, до такого світу. Біткоїн – наша єдина надія. З Біткоїном існує ймовірність того, що довіра може бути повільно відновлена не на основі слів і вчинків людей, а натомість на основі універсального цифрового протоколу, який просіює багно і завжди, без упередження, приходить до істини.

Ми повинні проявити уяву, щоб повірити в цю можливість. Саме це робить Біткоїн маяком надії, променем світла, що пронизує серпанок повзучого туману капітуляції.

Таким чином, я є ходлером біткоїнів. Я проповідую євангеліє Біткоїна, тому що я смію сподіватися, заради моїх правнуків, на світову спільноту, де править істина, перевірена спрямованою на благо об’єктивністю; світ, у якому довіра є основою нашого існування.

Тож Шрінівасану, Шиффу та всім іншим катастрофістам я скажу: можливо, ви праві. Але ця істина залишається: єдиний вихід із такої екзистенціальної спіралі смерті – відродження довіри, і лише Біткоїн, реалізований у своєму найвищому та найвеличнішому потенціалі, може це забезпечити.

Просто уявіть собі це.

Це гостьова публікація Дена Вайнтрауба, письменника та вчителя середньої школи, який вперше зацікавився Біткоїном, коли викладав економіку. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024