Хоумскулери – це біткоїнери, які ще про це не знають

Хоумскулери – це біткоїнери, які ще про це не знають

Батько, який навчав своїх чотирьох дітей вдома протягом двох десятиліть, розмірковує про паралелі між Біткоїном та домашньою освітою.

Нещодавно ми з моєю дружиною Талі протягом трьох днів ділилися освітньою інформацією про Біткоїн з прибічниками домашнього навчання (хоумскулерами) на з'їзді в Сент-Луїсі, штат Міссурі. Ми розмістили виставковий стенд та провели семінар, але захід пройшов не зовсім так, як ми очікували.

Контекст для самостійного контролю над освітою

Біткоїн розвіяв хибні уявлення про енергетику, економіку, харчування та безліч інших сфер, але освіта – ще одна очевидна область, яка потребує перевірки істини. Принаймні, це стає очевидно заднім числом, як тільки ви приймаєте Біткоїн.

Ми з Талі завжди пишалися тим, що взяли на себе відповідальність за освіту наших дітей, але коли ми починали, все було трохи інакше. У нас четверо дорослих дітей, яких ми навчали вдома 20 років. Спочатку це було просто «навчання». Але завдяки тому, що ми спустилися в кролячу нору Біткоїна, ми можемо впевненіше пояснити поняття «самостійного контролю над освітою» та його значення.

Хоумскулери – це біткоїнери, які ще про це не знають

Способи мислення біткоїнерів та хоумскулерів неймовірно схожі з причин, які я поясню далі. Я оптимістично ставлюся до цієї спільноти, але нам є над чим працювати. Подібно до злиття біткоїн-майнінгу та енергетичного сектору, біткоїнери та хоумскулери зрештою теж об'єднаються.

Хоумскулери – це біткоїнери, які ще про це не знають

Подумайте про те, як це ділитися хорошими речами з близькими друзями. Згадайте, як підібрали особистий подарунок та відчували легке запаморочення від хвилювання, коли вручали його одержувачу? Як ви були схвильовані тим, що ділитесь чимось чудовим з іншою людиною і бачите, як її очі спалахують вогники, коли вона отримує те, що хотіла. Те ж саме ти відчуваєш коли проводиш когось до кролячої нори Біткоїна.

Хоумскулери – це біткоїнери, які ще про це не знають

Таке ж хвилювання ми з Талі відчували перед з'їздом. Хоумскулери – наші люди. У глибині душі ми знаємо, наскільки вони пов'язані з Біткоїном. Ось 10 причин, через які наш ентузіазм і хвилювання били через край:

Перша причина: хоумскулери та біткоїнери надають перевагу децентралізації

Багато біткоїнерів напевно знайомі з «Істотою з острова Джекілл» та постійним розширенням влади центральних планувальників. Рак фіату не перебірливий. І хоумскулери, і біткоїнери розуміють у чому полягає проблема з все більш централізованими установами, політикою пробудження та соціалістичною філософією. Уряд і бюрократія централізованого планування дедалі глибше пускають своє коріння у сфері освіти.

Міністерство освіти США було створено у 1979 році та має річний бюджет у розмірі 68 мільярдів доларів (без урахування державних та місцевих бюджетів на освіту). Куди йдуть гроші? У міру шаленого зростання бюджету бенефіціарами стають не студенти й навіть не викладачі. Збільшення видатків йде на бюрократичних адміністраторів. Говорячи мовою Біткоїна, все дістається шукачам зиску. З 2000 по 2019 рік кількість учнів збільшилась на 7,6%, кількість вчителів збільшилась на 8,7%, а кількість районних адміністраторів – на приголомшливі 87,6%.

Той, хто контролює фінансові ресурси, контролює і політику. Наважтеся піти проти затвердженого наративу централізованого планування, і ваша школа чи коледж може втратити федеральне, державне та місцеве фінансування. Співробітники установ ризикують втратити роботу (і владу), якщо вони виступатимуть проти включення екологічних, расових, сексуальних чи політичних тем до навчальних програм.

У міру того, як державники підживлюють бюрократичну машину зверху вниз, все більше сімей прагнуть вийти із традиційної системи освіти. Драконівська політика щодо COVID-19 відкрила очі багатьом, внаслідок чого відсоток дітей шкільного віку, які навчаються вдома, перевищив 11%.

Домашнє навчання – це децентралізована освіта. Є кооперативи, схожі на вузли, які мають власні освітні програми, організації підтримки та дедалі більшу кількість ресурсів. Але в основі домашнього навчання знаходиться дім. Сім'я настільки децентралізована для освіти, наскільки це можливо.

Друга причина: хоумскулери та біткоїнери дотримуються принципу самостійного контролю

Важко уявити, але суспільство колись функціонувало на золотому стандарті. Надійні гроші не є новою концепцією з погляду довгострокової історичної перспективи. Це просто щось нове для нас. Біткоїнери усвідомлюють необхідність захищати надійні гроші. Якби всі пам'ятали про принцип «не твої ключі, не твої монети», такі злочинці, як Сем Бенкман-Фрід, не могли б до них дістатися.

Хоумскулери з недовірою ставляться до традиційної освіти, а біткоїнери – до грошей. З історичної точки зору, домашнє навчання також не є новою концепцією. Ось деякі впливові лідери, які навчалися вдома: Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон, Авраам Лінкольн, Альберт Ейнштейн, Леонардо да Вінчі, Томас Едісон, Дуглас Макартур, Чарльз Дікенс, К. С. Льюїс та багато інших.

Ми захищаємо себе від ризику, контролюючи власні ключі. Незалежно від того, чи є вони ключами до ваших біткоїнів або ключами до освіти ваших дітей, самостійний контроль є основним принципом, якого необхідно дотримуватися.

Третя причина: хоумскулери та біткоїнери розуміють доказ роботи

Час – єдина річ у всесвіті, цінніша, ніж біткоїн. Отже, інвестуючи свій час, щоб залишатися вдома і навчати, доводиться платити певну ціну. Натомість можна було б влаштуватися на роботу і доручити комусь іншому займатися підручниками, перевіркою знань тощо. Проте це набагато глибше питання. Йдеться не просто про витрачений час. Домашнє навчання – це важка робота 24/7. Бувають дні, коли втома змушує вас сумніватися у тому, що ви робите.

Прийняття цього рішення мало чим відрізняється від запуску Біткоїн-стартапа. Перефразовуючи Крістіана Керолеса та Метта Оделла, можна сказати, що інвестуючи в Біткоїн-компанію слід бути готовим до витрат. Альтернатива – ходлити. Очікувана віддача від інвестицій має бути вищою, ніж в інших варіантів, таких як накопичення сатоші.

Освіта для хоумскулерів – це міцна основа для більш щасливого та успішного майбутнього їхніх дітей та краща віддача витраченого ними часу. Це неймовірне вкладення їхнього часу, енергії та любові є доказом їхньої роботи.

Четверта причина: хоумскулери та біткоїнери борються зі страхом, невпевненістю та сумнівом

Найпоширеніший страх, пов'язаний із домашнім навчанням, – це відсутність соціалізації. Коли Талі вперше запропонувала залишити нашу першу дитину вдома, я замислився, чи як вплине на її соціальну інтеграцію. Мій неспокій був марним. Насправді діти, які навчаються вдома, такі самі, як й інші діти. Вони займаються спортом, залучені у театральних постановках, займаються робототехнікою та беруть участь в інших заходах. Коли наші діти були в підлітковому віці, я почав запитувати себе, чи не надто вони соціально активні.

Крім того, за моїми спостереженнями, діти, які навчаються вдома, більше мислять самостійно та засвоюють такі концепції як «не довіряй, перевіряй». Порівняйте це зі сліпою слухняністю, яка лежить в основі державних освітніх установ.

Причина в тому, що діти на домашньому навчанні здобувають уроки 24/7. Така дрібниця, як винесення сміття – це можливість обговорити особисту відповідальність, чесність, довіру та інші ненаукові теми. Покажіть мені доказ роботи – де та в яких ситуаціях такі теми обговорюються поза домом?

П'ята причина: хоумскулери та біткоїнери тяжіють до лібертаріанських ідей

Один з основних принципів полягає в тому, що батьки несуть головну відповідальність за навчання своїх дітей. Марксисти, соціалісти та комуністи, з іншого боку, відкидають цю концепцію. Вони хочуть, щоб держава вирішувала, що прийнятно, «вчителі» вкладали ідеї в голови, а діти підкорялися.

«Кому тоді «належить» дитина? Вибір стоїть між батьками, які взяли на себе працю завести та виховати дитину – і які в більшості випадків готові витратити своє життя на те, щоб підтримувати дитину стільки, скільки потрібно, – та освітньою бюрократією, яка швидше розглядатиме дитину як актив у соціально-інженерному проєкті з перебудови уряду та суспільства», – Ларрі Арн, президент Hillsdale College

Хоумскулери, як і біткоїнери, розуміють, що наші свободи перебувають під загрозою. Вони ризикують стати мішенню держави через свої переконання, тому логічно. що вони дотримуються політичної філософії, яка відстоює свободу. Має сенс приєднатися до тих, хто цінує особисті політичні свободи. Думка про те, що держава вирішує, чому і як слід навчати дітей – за винятком батьків – така ж нестерпна для хоумскулерів, як цифрова валюта центрального банку (CDBC) для біткоїнерів.

Шоста причина: хоумскулери та біткоїнери цінують особисту відповідальність

Хоумскулери діють. Вони витрачають час на пошук навчальних планів та занять, які принесуть найбільшу користь їхнім дітям. Вони читають книжки. Вони слухають подкасти. І вони навіть готові платити за участь у конференції з домашнього навчання на додаток до витрат на проїзд та проживання, щоб дістатися до неї. Вони не чекають на подачки. Вони не просять великих урядових рішень. Вони не вірять, що бюрократи уникнуть фіатних спокус, наприклад, просування навчальних програм, які ґрунтуються на політичному порядку денному.

Звучить знайомо? Вжиття заходів – це неодмінна характеристика біткоїнерів. Біткоїнери досліджують можливості, читають книги, слухають подкасти та навіть платять за участь у конференціях. Вони не чекають на подачки, не розраховують на велику державну допомогу і не вірять, що бюрократи уникнуть фіатних спокус, наприклад, нескінченного друкування та знецінення грошей.

Сьома причина: хоумскулери та біткоїнери вірять у надію та свободу

Ця концепція не така очевидна, як інші, вона таїться за почуттям розчарування (і, можливо, за бурхливою реакцією) з приводу поточних подій, зламаних систем та стану нашого світу тимчасових переваг. Я говорю про оптимізм.

Якби людина не вірила у краще майбутнє, було б безглуздо вкладати гроші та приносити жертви заради навчання вдома. Проте прихильники домашнього навчання йдуть на неймовірні кроки. Ми з Талі прийняли свідоме рішення жити з одного джерела прибутку, навіть якщо це означало б мати менший будинок і не їздити у шикарні поїздки. Ми такі не одні. Домашнє навчання достойне того, щоб пожертвувати короткостроковими бажаннями заради довгострокових вигод. (Докладніше про низьку тимчасову перевагу трохи пізніше.)

Біткоїн – це надія. Використання Майклом Сейлором www.hope.com – це блискуча ідея. Якби не Біткоїн, спіраль державного боргу пригнічувала б мене настільки, що я здався б. Якби не Біткоїн, прагнення державників відтворити китайський CDBC змусило мене повірити, що майбутнє з «1984» Джорджа Оруелла є неминучим. Якби у вас не було надії на майбутнє з Біткоїном, ви б не читали цю статтю.

Восьма причина: хоумскулери та біткоїнери покращують освіту

Важливість навчання не потребує роз'яснень. Я ще не зустрічав біткоїнера, який би не вірив, що Біткоїн-освіта є ключовим фактором. Однак, я поділюся парою прикладів.

Ми були чи не єдиними прихильниками домашнього навчання на з'їзді, присвяченому фінансовій грамотності, але зустріли поборників навчання свободи. Якщо у вас є маленькі діти або ви шукаєте подарунки для маленьких дітей, ознайомтеся з книгами Tuttle Twins.

Що стосується Біткоїна, чудовим прикладом є Mi Primer Bitcoin. Ця група нещодавно переклала свою програму з іспанської на англійську. Це чудовий навчальний ресурс і він абсолютно безплатний.

Дев'ята причина: хоумскулери та біткоїнери вступають у стадію «потім вони борються з тобою»

Адміністрація президента Байдена не є дружньою до Біткоїна, як і інші урядові установи або Федеральна резервна система. Хоча я вірю в стадію «потім ти перемагаєш», це не означає, що нинішня стадія «потім вони борються з тобою» не буде складною. Вони атакують. Ось цитата із сайту Custodia Bank, від якої у мене закипає кров:

«Банківська криза, яку ми спостерігаємо останні два тижні, підкреслює гостру потребу в повністю платоспроможних банках, здатних обслуговувати динамічні галузі в епоху стрімкого вдосконалення технологій. Саме таку модель запропонував Custodia Bank – зберігати 1,08 долара готівкою для забезпечення кожного долара, вкладеного клієнтами. На жаль, Федеральна резервна система допустила створення ризиків у традиційних банках, одночасно вживши жорстких заходів проти індустрії цифрових активів у цілому та Custodia Bank зокрема».

Цей приклад нагадує про те, що Сатоші Накамото вписав у генезис-блок. Порятунок збанкрутілих установ створює моральний ризик. Пізніше це створює великі проблеми, що створює стимул для ще більшої допомоги та більшого морального ризику. Несхвалення Custodia Bank зі здоровою політикою ризику – це атака на тих, хто не підкоряється богам централізованого планування.

Тепер приклад з освітою. Я вибрав його не тому, що він пов'язаний із домашнім навчанням, а тому, що він показує, як далеко зайдуть ті, хто перебуває при владі, щоб утримати її.

2021 року в окрузі Лаудон у Вірджинії приховали факт зґвалтування учениці учнем у спідниці. Це був не перший напад зловмисника. Йому дозволили користуватися туалетом для дівчаток, бо школа дотримувалася ліберальної політики.

Це жахливо, але все стає ще гірше. Ось де «потім вони борються з тобою» б'є по освіті. Це удар по освіті та по самих батьках. Батька жертви зґвалтування по суті обізвали терористом після його висловлювань на засіданні шкільної ради. Батька було заарештовано. Шкільні адміністратори, які просувають критичну теорію раси та іншу радикальну політику та приховують факти нападу, змогли змусити замовкнути батька, який скористався своїм правом на слово, батька, чия дочка постраждала через політичні причини.

Десята причина: Хоумскулери та біткоїнери мають низькі тимчасові переваги

Рішення про домашнє навчання є довгостроковим зобов'язанням. Тут є багато місця для невпевненості та емоційної нестабільності. Я хотів би, щоб у мема «будь смиренним і відкладай сатоші» (“stay humble, stack sats”) існував еквівалент для домашнього навчання… Зараз я кажу «дійте, візьміть освіту під особистий контроль».

Спостереження та здобуті уроки

За словами досвідчених прихильників домашнього навчання, наших сусідів з виставкового залу, захід у Сент-Луїсі був масштабнішим та енергійнішим, ніж у попередні роки. Проте Талі і я були здивовані менш ніж захопленою реакцією учасників на Біткоїн.

З усіх причин, які я описав вище, ми чекали на відкриті дискусії з тими, хто цікавився питанням надійних грошей і додаванням цієї теми до своєї навчальної програми. Але багато відвідувачів взагалі уникали контакту, начебто Талі та я були інопланетянами.

Ось три головні уроки, які ми винесли, і що ми вирішили змінити завдяки їм:

Перший здобутий урок: хоумскулери плутають «надійні гроші» з особистими фінансами Дейва Ремсі

Більшість із 5000 осіб, які були присутні на з'їзді, не мали знань про надійні гроші. Це викликало зацікавлені, а іноді й глузливі погляди на наш стенд, єдиний експонент з освітніми Біткоїн-іграми та книгами.

Використання надійних грошей для залучення хоумскулерів до Біткоїна менш ефективне, ніж пряма взаємодія.

Ми змінюємо нашу презентацію для квітневої зустрічі, щоб бути більш прямолінійними. Біткоїн – це революційна технологія. Біткоїн – це надія для нас та майбутніх поколінь. Дуже важливо навчити цього наших дітей. Якщо ви не хочете використовувати наші освітні ресурси, це нормально, але просто почніть навчати себе та своїх дітей якнайшвидше.

Другий здобутий урок: потрібно проводити більше секційних семінарів для різних аудиторій

Я презентував Біткоїн на семінарі, використовуючи нашу гру HODL UP. Граючи, ви вивчаєте механіку та термінологію Біткоїна. Я обмежився трьома темами: майнінгом, обмеженням у 21 мільйон біткоїнів та гаманцями.

Важко охопити змішану аудиторію. Навіть спрощення та використання ігрового компонента виявилося надто складним для доброї половини аудиторії. Має бути ще простіше. Інша половина цікавилася інвестиційною стороною питання.

Ми з Талі збільшимо кількість семінарів з одного до чотирьох на наступному з'їзді з домашнього навчання. Ми займаємося створенням індивідуального контенту для задоволення різноманітних інтересів та знань аудиторії.

Третій здобутий урок: жінки (набагато) частіше кажуть, що питанням грошей займається їхній чоловік

Спостерігалася чітка тенденція залежно від статі. Ми багато розмовляли з мамами, які займаються навчанням дітей вдома, які зазначали, що у їхньому подружжі саме чоловік краще розбирається у фінансах або цікавиться Біткоїном. Жоден батько дитини на домашньому навчанні не сказав те саме.

Ми маємо зрозуміти, чому так відбувається. Адже це явище повсюдне. Чому Біткоїн-мітапи зазвичай на 80% складаються з чоловіків? Біткоїн призначений для всіх, то чому ж ми не бачимо більше жінок в індустрії? Що ми можемо зробити, щоб залучити їх?

Ми будемо збирати додаткові дані у міру того, як подорожуватимемо та особисто спілкуватимемось з великою кількістю людей.

Наступні кроки: позитивний настрій та ще одне зібрання

Ми з Талі знаємо, що хоумскулери готові прийняти Біткоїн, просто вони ще не знають про це. Наша місія – правильно направити їх, щоб вони дійшли цього розуміння. Це може тривати роки, але це нормально. Це спроба з мінімальною тимчасовою перевагою. Краще дозволити іншим вирішувати самостійно, наприклад, ставлячи питання, ніж форсувати їхнє усвідомлення катастрофічного збою нашої грошової системи.

На момент написання цієї статті до нашої наступної конференції з домашнього навчання залишалося лише кілька тижнів. На основі досвіду березневого заходу ми змінюємо наш підхід. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість поділитися здобутими уроками з іншими біткоїнерами.

Насамкінець, ми хочемо висловити нашу подяку нинішнім і майбутнім хоумскулерам. Якщо ви зацікавлені у домашньому навчанні, не вірте нам. Переконайтеся самі.

Це гостьовий пост Скотта Ліндберга, батька, який разом зі своєю дружиною навчав чотирьох дітей понад 20 років, та співзасновника Free Market Kids, компанії, яка навчає концепції Біткоїна за допомогою настільних ігор. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023