Чи не надто пізно купувати біткоїни?

Чи не надто пізно купувати біткоїни?

Якого «максимуму» можуть досягти незмінні гроші? І чому настав час починати купувати BTC.

Скільки біткоїнів потрібно, щоб розбагатіти та забезпечувати своє життя? Скільки біткоїнів потрібно, щоб захистити себе від неминучої інфляції, банкрутства банків та краху фіата? Чи не «занадто пізно» прийняти Біткоїн? До чого призвело б виділення 1% в портфелі на біткоїн?

Це питання, які ставлять собі й один одному як новачки, так і давні прибічники Біткоїна, і найчастіше на них немає чіткої відповіді.

Тож сформуймо основу відповіді ці питання.

Для незмінного фінансового стандарту немає «максимуму»

У січні 2009 року з'явилися перші прогнози ціни на BTC. Хел Фінні передбачав, що біткоїн може стати домінантною платіжною системою у світі та коштуватиме 10 мільйонів доларів за монету (на сьогодні розрахунки Фінні були б ближчими до 40 мільйонів доларів). Але біткоїн не перевищить 1 долар до квітня 2011 року... Ще понад два роки по тому.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело

Фінні розумів, що з винаходом ідеальних грошей все світове багатство неминуче об'єднається в них. Це передбачали Генрі Форд, Нікола Тесла та інші.

Закрита (грошова) система неминуче поглинає всі відкриті (продуктивні) системи. Гроші – це технологія, яка оцінює все інше у своєму реєстрі. Для незмінного фінансового стандарту немає «максимального» цінового прогнозу чи стандарту.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело: автор

Справа в купівельній спроможності, а не в ціні

Таким чином, краще думати про цінність біткоїна опираючись не на його ціну, а купівельну спроможність. Накладення частки грошової маси на задану продуктивність (або економічну цінність) – найкращий спосіб передбачити вартість грошей. Варто зазначити, що в обмеженому реєстрі нерівність багатства в тому вигляді, в якому ми його знаємо сьогодні, діє протилежно до того, що ми очікуємо сьогодні (це тема для іншого разу).

По-перше, уточнимо які є «суб'єкти». Є 10 довільних «груп», заснованих на сьогоднішніх широкомасштабних оцінках мегабагатих та бідних.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело: автор

По-друге, слід зважати на те, що часто приписують «принципу Парето»: переважна частина продуктивності створюється меншістю людей, і переважна частина цієї продуктивності створюється меншістю цієї меншості.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело

По-третє, ми маємо враховувати грошову масу, щоб заповнити нашу матрицю. Часто кажуть, що буде «всього 21 мільйон біткоїнів», проте це неправда. З урахуванням втрачених біткоїнів їх може бути менш як 16 мільйонів.

Коли ми загалом виконуємо розподіл Парето і поточний ранжований розподіл суб'єктів, ми отримуємо дивовижні результати. Майкл Сейлор, уряд США та деякі інші вже увійшли до числа 10 «мегабагатих» Біткоїн-структур.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело: автор

Крім того, середньостатистична людина сьогодні багатша, ніж мільярдер 20-го століття. Таким чином, якщо Біткоїн виживе… всього 800 000 сатоші буде достатньо в майбутньому, щоб забезпечити собі спосіб життя, набагато розкішніший, ніж сьогоднішнє життя вищого середнього класу, оскільки Біткоїн насправді відображає реальне зростання добробуту земної кулі.

Йдемо далі. На біржах залишилося трохи більш як два мільйони біткоїнів, і трохи менш як два мільйони залишилося добути. Візьмемо гіпербичий сценарій і припустимо, що потрібно розподілити лише чотири мільйони BTC, а не 16 мільйонів. Якщо провести розрахунки, все стає ще абсурднішим.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело: автор

У цьому сценарії всього $14,81, $100 або 75 000 сатоші (у правильному часовому інтервалі) можуть буквально змінити життя людини чи компанії майбутнього.

Що, якщо світове багатство та процвітання збільшаться вдесятеро? Що, якщо населення Землі збільшиться на два мільярди? Що, якщо ще два мільйони біткоїнів буде втрачено? Що, якщо якась національна держава почне їх таємно накопичувати, і ще три мільйони біткоїнів підуть на зберігання? Що, якщо мультимільярдер завтра виділить 20% свого статку на біткоїн, щоб поглинути 100 000 BTC з ринку? Що, якщо компанії в майбутньому будуть використовувати мільярди ботів зі штучним інтелектом для підвищення продуктивності, щоб боротися за залишки BTC? Що, якщо відбудуться лише два із цих сценаріїв?

Що, якщо через кілька століть енергетичні компанії не спалюватимуть вугілля чи покладатимуться на розщеплення, а майнитимуть астероїди, використовуватимуть синтез і починатимуть будівництво сфери Дайсона? Ґрунтуючись на нашій моделі, що, якщо ці майбутні компанії будуть мати цілі баланси від 10 до 1000 BTC? Як це можна оцінити?

Продаж права на нерухомість із сонячними технологіями або обмін контракту на астероїд здається нам неймовірним. З усім тим, у нас менше спільного з майбутнім, ніж з минулим.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело

Чи запізно вже?

Отже, ви запізнилися? Зовсім ні.

Закрита грошова система створена так, що ні для кого не надто пізно приєднатися, незалежно від того, наскільки велика чи мала їхня продуктивність. Коли люди почнуть продавати права на сонце або інші небесні тіла у Сонячній системі, майже напевно їх буде продано в обмін на біткоїни. Перестаньте думати, що ви «запізнилися». Це абсурд.

Запитання: що робити з цією інформацією? Якщо ви станете доларовим мільйонером у 2023 році, у вас немає виправдання, щоб не купити 0,06 BTC. За ціною 20 000 доларів за BTC цей розподіл у розмірі 0,12% може врятувати ваш портфель. Якщо Біткоїн виживе, зрештою ці 0,12% будуть більш цінними, ніж решта 99,88% вашого портфеля. Ще краще виділити 1% на 0,5 BTC, оскільки фондові ринки змінюються на 1% на день. Ви можете купити свою «страховку в BTC», використовуючи денну волатильність.

Ви не доларовий мільйонер? У вас немає виправдання, щоб не вкласти 100 доларів у біткоїн (0,005 BTC на момент написання цієї статті) і не витрачати їх. Ви стільки витрачаєте на страхування від малоймовірної події, то чому б не витратити ці гроші на ймовірну подію? Більшість цього не стане робити, тому що розуміння BTC означає прийняття багатьох незручних істин.

Ви скоро зрозумієте, що виділення 1% вашого портфеля наражає решту 99% на вищі ризики, оскільки ви вилучаєте ліквідність з піраміди з частковим резервуванням.

Чим довше живе Біткоїн, тим нижчий його ризик і тим вищий потенціал зростання. Він створений, щоб стати найкращим інструментом економії в залежності від часу. Я вважаю, що моя модель на 16 мільйонів занадто ведмежа, а модель на чотири мільйони занадто бичача (на цей момент).

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело

У будь-якому випадку, розподіл біткоїнів з найвищим ризиком становить 0%. Або біткоїн наближається до нуля, або все інше. Третього варіанта немає.

Продовжуйте ділитися сигналом Біткоїна і зійдіть з позначки в нуль, якщо ви все ще на ній.

Чи не надто пізно купувати біткоїни?
Джерело: автор

Це гостьовий пост Люка Бройлза, творця контенту про Біткоїн. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024