Грошовий хаос у Нігерії досяг піку, що підкреслює потребу в Біткоїні

Грошовий хаос у Нігерії досяг піку, що підкреслює потребу в Біткоїні

У той час як нігерійці протестують проти неможливості зняти готівку, стає зрозумілим, що країні потрібна альтернатива у вигляді Біткоїна.

Примітка від 22 лютого 2023 р.: сьогодні Верховний суд Нігерії відклав розгляд справи про перевипуск найри до 3 березня 2023 р.

Нестача готівки в Нігерії досягає кульмінації у той час, як 54% валюти вийшло з обігу. Раніше цього місяця я писав про крайній термін здачі старих банкнот найри (₦), дефіцит банкнот нового дизайну і про те, скільки всього довелося пройти людям, щоб отримати нову валюту.

Але з того часу багато що змінилося

Черги перетворилися на протести, і люди перебувають на межі зриву. Цей хаос відбувається через плутанину. Люди не розуміють, до кого звернутися, коли чують різні новини від федерального уряду Нігерії, Верховного суду, Центрального банку Нігерії (CBN), урядів деяких штатів та банків.

Минулого тижня Верховний суд оголосив, що старі купюри номіналом ₦200, ₦500 та ₦1000 чинні до 22 лютого, коли суд мав провести повний розгляд у справі. Наступного дня президент Нігерії Мухаммаду Бухарі наказав CBN дозволити використання старих банкнот номіналом ₦200 до 10 квітня. Таким чином, старі банкноти номіналом ₦1000 та ₦500 залишаються поза обігом. Деякі губернатори штатів стали на бік Верховного суду, а не федерального уряду та CBN. Наприклад, губернатори Лагоса, Кадуни та Огуна відкрито закликали нігерійців продовжувати використовувати старі банкноти номіналом ₦200, ₦500 та ₦1000.

Крім цієї плутанини, у CBN закінчився папір для друку банкнот з новим дизайном, і деякі вважають, що банки збирали нові банкноти, надаючи доступ до них лише багатим та людям зі зв'язками.

Це викликало хаос

Основні дороги в Ібадані, штат Ойо, були заблоковані багаттями та мітингарями, які виступають проти затримки випуску нових банкнот. У Варрі, штат Дельта, людей довели до того, що вони вийшли на вулицю і почали спалювати банкомати. У районі Охота в Лагосі між водіями та працівниками автопарку сталася бійка через старі банкноти найри. Я відчуваю їхній розпач і занепокоєння – це те, що я відчував, коли приєднався до ходи на площі Тахрір проти корупції під час єгипетської революції 2011 року.

Це не гра. Нігерійцям потрібна найра, щоб купувати їжу на ринку та заплатити за проїзд, щоб потрапити на роботу. Все їхнє життя йде шкереберть. І все це відбувається менш ніж за тиждень до загальних виборів у країні 2023 року. Я молюся, щоб вибори все ж таки відбулися цієї суботи та щоб люди змогли проголосувати безпечно.

Моя надія на майбутнє

Уявна легкість використання централізованої валюти швидко розсіюється, коли бачиш, що відбувається у Нігерії. Це жахлива ситуація і сумний, але реальний приклад використання Біткоїна.

Я прошу привернути більше уваги до того, що відбувається у Нігерії. Я люблю нашу Біткоїн-спільноту, і я сподіваюся, що вона відкриє очі людей на те, чому такі країни, як Нігерія, відчайдушно потребують іншої альтернативи – не тому, що їм потрібен ще один інвестиційний актив, а тому, що їхнє майбутнє залежить від його успіху. Я сподіваюся, що ми всі зможемо підтримати народ Нігерії, який прагне змін і процвітання.

Це гостьовий пост Рея Юссефа, засновника та генерального директора Paxful та засновника Built With Bitcoin Foundation. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024