Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару

Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару

Як вільний засіб збереження вартості, Біткоїн дозволив мені уникнути небезпеки для життя внаслідок вторгнення Росії в Україну. Він може допомогти й вам.

Для мене бути біткоїнером означає вірити у вільний ринок і добровільний обмін. Біткоїн дозволяє всім учасникам обміну отримувати вигоду. Але поки ми все ще живемо у світі, де домінує фіат і держава, тому іноді стикаємося з безпрецедентними загрозами й викликами.

Ось моя історія.

Я жив в українському місті Краматорськ до початку російського вторгнення в Україну. Як біткоїнер і віддалений працівник, я вирішив переїхати в західний регіон країни. На щастя, Біткоїн забезпечує особисту свободу, необхідну для того, щоб зробити щось подібне. Хоча Gigi правильно стверджує, що «Біткоїн - це час», Біткоїн – це також простір і свобода пересування.

Минулого року я приєднався до команди Bitcoin Magazine Україна. Однак моя продуктивна робота була перервана жорстокою атакою російських військових 1 лютого, коли вони обстріляли мій житловий будинок. Під час атаки росіяни використовували мобільну систему балістичних ракет, відому як «Іскандер-К». За заявою міністерства оборони Росії, її війська використовують «Іскандери» лише для ураження «військової інфраструктури», але реальність виявилася зовсім іншою.

Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару
«Іскандер-К»: Російська балістична ракетна система. Джерело: Вікіпедія.

Використовуючи цю високоточну зброю, російські війська завдали удару по житловому будинку в Краматорську, і це виявився той самий будинок, де я жив до свого переїзду. Результат застосування гіперзвукової балістичної ракети проти житлового будинку був передбачуваний: повне руйнування.

Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару
Наслідки ракетного удару Росії по моєму будинку. Джерело: ICTV.

В результаті атаки загинуло четверо і було важко поранено 18 осіб. Великої кількості жертв вдалося уникнути завдяки евакуації більшості мешканців та професіоналізму рятувальників, які врятували багатьох людей, в тому числі дворічну дівчинку.

Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару
Ганна Бородавкіна, 47-річна жертва, працювала директором школи. Джерело: Новинарня.

«Це найтрагічніша подія в Краматорську у цій війні з часів обстрілу залізничного вокзалу у квітні (коли загинуло 60 осіб)», – повідомила тоді журналістка Альона Грамова.

Біткоїн vs. нерухомість як засіб накопичення

Цей випадок наочно демонструє, що Біткоїн набагато ефективніше слугує засобом збереження вартості, ніж нерухомість.

По-перше, Біткоїн не можна знищити навіть найпотужнішою ракетною атакою. Якщо ви належним чином зберігаєте свою seed-фразу, ви завжди зможете відновити доступ до своїх монет. Нерухомість набагато вразливіша, і її фізичне знищення означає, що ви більше не маєте до неї доступу.

По-друге, Біткоїн – це глобальна грошова система, і вона суттєво не залежить від локальних умов у різних країнах чи регіонах світу. На відміну від цього, нерухомість робить її власника залежним від умов, що склалися в його країні. Наприклад, у випадку війни, ліквідність і грошова вартість нерухомості може різко впасти.

По-третє, пропозиція біткоїна є наперед визначеною, і вона змінюється за алгоритмом, який ніхто не може змінити. Однак пропозиція нерухомості може змінюватися, що робить її менш ефективною як засіб для довгострокового фінансового планування.

Я втратив свою квартиру і майже всі свої матеріальні цінності. Проте я все ще маю доступ до своїх монет.

Практичні висновки

Я вважаю, що ця історія дозволяє нам сформулювати кілька важливих уроків:

1. Ми потребуємо гіпербіткоінізації зараз більше, ніж будь-коли. Поки уряди можуть друкувати гроші для фінансування агресивних військових кампаній проти інших країн, великий відсоток населення планети буде жити під постійною загрозою для їхнього життя і здоров'я. Деякі авторитарні й тоталітарні режими навіть порушують базові міжнародні угоди та цілеспрямовано атакують цивільне населення. Це було б неможливим за стандарту Біткоїна, в якому всі ініціативи фінансуються коштом реальних заощаджень. Щобільше, загальна культура Біткоїн-користувачів, яка поважає право приватної власності, унеможливила б такі випадки широкомасштабної агресії.

2. Нам потрібно перейти до суспільства з низькими перевагами у часі (low time preference). Фіатна система намагається підтримувати атмосферу страху і невпевненості, що призводить до високих переваг у часі. А війна – це найрадикальніший спосіб нав'язати населенню високі часові переваги. На противагу цьому, монетарна стабільність і децентралізація влади мають вирішальне значення для сприяння миру і процвітанню через можливість довгострокового планування. Лише за таких умов можуть з'явитися суверенні індивіди.

3. Не всі технології однакові. Хоча ми, біткоїнери, любимо інновації, ми повинні визнати, що технології можна використовувати по-різному. Уряди часто застосовують технологічні досягнення для створення зброї масового знищення та інших інструментів для порушення фундаментальних прав і свобод людей. Про основні відмінності в технологіях та їхні соціальні й етичні наслідки слід інформувати широку громадськість.

Насамкінець

Тепер ми точно знаємо, що Біткоїн може вижити навіть під час ракетних атак. Так само Біткоїн може пережити атаки великих блокерів під час Війни за розмір блоку, заборону майнінгу в Китаї, екологічні кампаній проти майнінгу, просування центральними банками CBDC і будь-які майбутні спроби підірвати свободу людей через примус.

Протягом багатьох століть філософи аналізували причини несправедливості та оптимальні способи як їй протистояти. Через брак практичних інструментів їхні спроби створити вільне і мирне суспільство зазнали невдачі. Однак тепер у нас є унікальний інструмент – Біткоїн, який об'єднує інформаційний та фізичний світи. Біткоїн – це надія і міст до кращого майбутнього для всіх вільних людей.

Після ракетного удару автор збирає кошти на біткоїн-адресу, щоб компенсувати свої втрати, як психологічні, так і матеріальні, а також надати фінансову допомогу іншим жертвам атаки, в тому числі тим, хто отримав фізичні ушкодження. Будемо дуже вдячні за вашу допомогу:

bc1q2l6a6fatp7lg6rppspwf09nrrq8eurd59vt3cp

Як Біткоїн врятував мене від російського ракетного удару

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024