Визначення архітектурних стилів Біткоїна

Визначення архітектурних стилів Біткоїна

Міцні будівлі увічнюють кращі роботи майстрів, і архітектурний стиль Біткоїн-інститутів має відбивати його високі ідеали.

Якими мають бути архітектурні стилі Біткоїна? Протягом історії нашого світу довговічні будівлі уособлювали наші найкращі ідеї та основні переконання. Якщо Біткоїн реалізує свій потенціал змінивши світову фінансову систему й у всьому світі виникатимуть Біткоїн-спільноти, як мають виражатися наші ідеї та ідеали щодо Біткоїна в цих нових умовах?

Сила архітектури

Не варто недооцінювати силу архітектури. Вона живе крізь віки. Вона завжди передає світогляд тих, хто її будував, будь-то творіння одного архітектора, чи культурний проєкт, збудований за якийсь час. Прогулянка будівлею відгукується у кожному відвідувачі внутрішнім переживанням ідей, задуманих будівельниками та архітектором.

Середньовічні фортеці, наприклад, розповідають історію людей, яким вони дали прихисток. Зазвичай вони не мають єдиного архітектора чи будівельника, але ці структури з часом розвивалися, тому їхні послання можуть бути менш контрольованими й чеснішими. Ці стародавні фортеці виражають наші найкращі та найгірші уявлення про безпеку, сім'ю, контроль, матеріалізм і тріумф над фізичним світом.

А про що можуть розповісти найвідоміші будівлі? Найчастіше це людське бажання перевершити наші повсякденні фізичні обмеження та жити на іншому рівні краси, свободи та зв'язку з божественним. У центрі класично оформленого інтер'єру римського Пантеону знаходиться відкритий до неба окулус, що є постійним нагадуванням про неосяжність існування далеко за межами людського розуміння. В Індії величний Тадж-Махал дає досвід перебування у вищому вимірі, що базується на фізичному фундаменті. Тепер ми можемо ходити у небесах. Це схоже на кращу реальність, про яку мріють повні надії біткоїнери.

Вираз ідеалів Біткоїна в архітектурному середовищі

Північнокорейська біженка Йонмі Пак викликала справжній фурор на конференції «Bitcoin 2022» своєю розповіддю про те, чому конфіденційна та надійна фінансова незалежність має вирішальне значення у боротьбі з експлуатацією людини. Посилання на її виступ стало вірусним, його навіть запостив у Твіттері Джек Дорсі. Її особисті досягнення у боротьбі проти торгівлі людьми демонструють величезну надію біткоїнерів: розірвати ланцюги фінансового рабства, що сковують нашу планету. Біткоїнери також прагнуть особистого достатку, який є приватним і безпечним. Якщо відбудеться глобальне прийняття Біткоїна, потенційна цінність може злетіти до небес.

Таким чином, зараз саме час подумати про меседжі, які передаватиме архітектурний стиль Біткоїна, і про те, як ми хочемо висловити ці ідеї в нашому архітектурному середовищі. Як обговорювалося вище, глобальна спільнота могла б почати з таких понять, як свобода, розширення прав та можливостей, стабільність, конфіденційність та елегантність.

Проте архітектурний стиль Біткоїна не повинен ґрунтуватися чи орієнтуватися лише на одну земну цивілізацію. Суть Біткоїна в тому, що він звільняє та поєднує світ. Це означає, що архітектурний стиль Біткоїна в Азії відрізнятиметься від стилю, наприклад, у Центральній Америці. Будуть створені різні історії та культурний досвід.

Біткоїн-спільноти з'являються по всьому світу. Найвідоміші з них знаходяться в Центральній Америці, але їхня кількість зростає скрізь.

У Сальвадорі є Біткоїн-спільнота в Ель-Зонте та планується побудувати незвичайне місто на базі неактивного вулкана Кончагуа. Є Lago Bitcoin у Гватемалі та Bitcoin Jungle у Коста-Риці. Bitcoin Ekasi виник у південноафриканському селищі, а також в інших громадах Африки. Так само Біткоїн-спільноти по всьому світу, у тому числі Таїланді, беруть участь у Global Bitcoin Fest.

Архітектурні стилі повинні передавати красу та бажання жити красиво. Насправді це дуже практично. Цивілізації, як правило, не дбають про збереження своїх потворних будівель. Але ми хочемо, щоб наші бачення були постійними.

Нинішні Біткоїн-громади вже виявляють чутливість до свого екологічного середовища. Бачення миру та гармонії вже проявилося в екологічних проєктах запропонованих нових розробок, зокрема, в Ель-Зонте у Сальвадорі. Але чи вони також виражають красу та впевненість?

Важливо зазначити, що біткоїн децентралізований. Кожен, хто бере участь у біткоїн-економіці, використовує біткоїн, як і всі інші. Його називають «егалітарним» і «масовим». На думку приходять спроби деяких відомих сучасних архітекторів втілити такі ідеї у фізичній формі: Ле Корбюзьє, Міс Ван де Рое та Вальтер Гропіус. Ці архітектори відомі тим, що створювали однаково доступні та не елітарні простори. Вони використовували матеріали, доступні для всіх, і їхній дизайн спрямований на вдосконалення повсякденного життя. Вони створили просторовий досвід, а не прикрашені архітектурні композиції. Намір сучасних архітекторів полягав у використанні звичайного матеріалу для створення надзвичайного досвіду, яким може насолоджуватися кожен.

Якими не мають бути архітектурні стилі Біткоїна? Почнемо з будівлі Федеральної резервної системи у Вашингтоні, округ Колумбія. Гігантські розміри будівлі можуть змусити відвідувачів відчути себе незначними. Вузькі вікна та мінімум деталей виглядають непривітно і створюють відчуття непроникності. У той час як ФРС описує стиль своєї будівлі як «роздягнений класицизм», цей будинок, збудований у 1937 році, демонструє багато рис фашистської архітектури.

Неподалік знаходиться відкрита громадська зона Вашингтона, відома як Національна алея, яка була спроєктована так, щоб справити враження на відвідувача величчю та розміром американської столиці. Навмисно чи ні, величезний комплекс поглинає натовп та виражає ідею, що незалежно від того, наскільки великий натовп, інститут уряду все одно затьмарить людей. Величезний масштаб може вселити впевненість через відчуття незмінності або навпаки викликати у відвідувача почуття безпорадності.

Також не потрібно забувати про можливі інтерпретації архітектурних стилів Біткоїна. Наприклад, Біткоїн-цинік може пожартувати, що небезпечна волатильність біткоїна чудово виражається у вигляді міста, побудованого на вулкані. Щоб протистояти цьому настрою, зараз саме час продемонструвати ефективність, стабільність, витривалість та красу використання геотермальної енергії неактивного вулкана.

У 20 столітті місцева культура була зруйнована по всій планеті. Ми повинні підібрати ці пошарпані краї та поєднати їх з нашим майбутнім. Ми повинні повернути собі навіть найменші здобутки. Ми повинні бути вкрай ідеалістичними, уявляючи собі архітектурне середовище, в якому ми хочемо жити в майбутньому. Завдяки архітектурним стилям Біткоїна ми маємо можливість відновити найкращі людські зусилля та побудувати ретельно продумане бачення нашого майбутнього.

Це гостьовий пост Френсіс Хоган Стеффіан, письменниці, інвесторки в біткоїн та дружини відзначеного нагородами архітектора. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023