Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Народ Пуерто-Рико десятиліттями виборював суверенітет. Тепер Біткоїн може стати важливим інструментом для досягнення цієї мети.

Пуерто-Рико пережило чимало подій: девальвацію валюти, вилучення капіталу, стихійні лиха, колонізаторів та боротьбу за незалежність, і все це менш ніж за 100 років. Незадовго до того Педро Альбісу Кампос боровся за те, щоб Пуерто-Рико здобуло самобутність, незалежність та суверенітет.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерела: прапор Пуерто-Рико та логотип Біткоїна

Але тепер є децентралізовані гроші, які можуть забезпечити Пуерто-Рико незалежність і самобутність, яких воно так прагнуло і на які заслуговує.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Яуко, Пуерто-Рико

Історія валюти в Пуерто-Рико

У 1889 році в Пуерто-Рико відбулася девальвація валюти на 40%, що завдало збитків економіці. Це було викликано тим, що Сполучені Штати створили Американський колоніальний банк та оголосили долар США законним платіжним засобом (офіційними грошима) Пуерто-Рико, замінивши ним песо.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Американський колоніальний банк у Старому Сан-Хуані.

Однак у 1899 році один песо коштував лише 60 центів, а це означало, що місцеві підприємства Пуерто-Рико та його громадяни миттєво втратили 40% своїх статків через причини, які не залежали від них. Це призвело до того, що пуерториканці, намагаючись зберегти свій капітал, позичили гроші в Американському колоніальному банку. Однак через високі відсоткові ставки місцевим жителям не вдалося погасити свої кредити, внаслідок чого багато пуерториканців не виплатили свої борги. У результаті банк конфіскував їхні активи (у ті дні, як правило, це була земля).

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Реакція Центрального банку США у 2020 році

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
На цій діаграмі зображено всю доларову грошову масу в економіці США та Пуерто-Рико. Джерело: stlouisfed.org.

Пуерто-Рико використовує долар США як законний платіжний засіб і є вразливим до наслідків безрозсудної грошово-кредитної політики, у тому числі розширення пропозиції грошової маси (інфляції), і вже пережило значну девальвацію валюти (як зазначалося вище). Як видно з наведеної вище діаграми, під час пандемії COVID-19 у 2020 році центральний банк Сполучених Штатів надрукував близько 20% усіх доларів у обігу. Друкування грошей має руйнівні наслідки для місцевої економіки, особливо для людей із низьким та середнім рівнем доходу. Друкування грошей призводить до збільшення розриву в рівні добробуту, оскільки товари та послуги стають дорожчими. Ціни на житло та харчові продукти в Пуерто-Рико швидко зростають.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Бокерон, Пуерто-Рико

Спадщина Педро Альбісу Кампоса

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Ким був Педро Альбісу Кампос? Людиною, яка цінувала людські свободи, право на недоторканність приватного життя, суверенітет, незалежність та добробут.

Він виріс у районі Мачуело Абахо у місті Понсі, Пуерто-Рико. Кампос був дуже освічений – він закінчив першокласну школу в Сполучених Штатах і міг розмовляти шістьма мовами. Він був тією людиною, яка подавала приклад, прищеплювала цінності, мріяла про більше і боролася за інклюзивність незалежно від класу чи статусу. Він був справжньою людиною з народу, яка бачила силу всередині інших, розуміючи, що не потрібно залежати ні від кого іншого.

На той час його увага, зокрема, була зосереджена на свободі та незалежності Пуерто-Рико. Знання глибокої історії Пуерто-Рико дуже важлива для розуміння того, чому він сфокусувався саме на цьому. Якби Альбісу Кампос був живий сьогодні, він був би біткоїнером. Я раджу вам прочитати «Війну проти всіх пуерториканців» Нельсона А. Деніса, щоб знати більше про події того часу.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос звертається до робітників плантацій цукрової тростини
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
«Альбісу також використав свої юридичні навички для створення серії облігацій, які були зареєстровані на Волл-стріт.
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос виступає в Університеті Пуерто-Рико в Ріо-П'єдрас.
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос на стадіоні Сіксто Ескобара

Банківські послуги для людей без рахунків

У Пуерто-Рико проживає близько 3,2 мільйона жителів, і, за оцінками, 36% населення не мають доступу до банківських послуг.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Фото: Хаві Цинтрон

Коли люди не мають доступу до належних банківських чи фінансових послуг, наслідки можуть бути плачевними. Біткоїн дозволяє будь-якій людині не тільки відкрити банківський рахунок, а й бути банком самому собі.

Чому Біткоїн?

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерело

Отже, Біткоїн:

  • Децентралізований: Біткоїн – це перша форма грошей в історії, яка не контролюється жодною людиною, корпорацією чи урядом.
  • Відкритий: Біткоїн дозволяє кожному з нас брати участь у мережі. Він не розрізняє раси, кордони, релігії чи будь-які культурні особливості. На глибшому рівні він навіть не розпізнає ні людей, ні віку.
  • Не вимагає дозволу: Біткоїн не вимагає дозволу від уряду чи третьої сторони для збереження, чи передачі цінності, а це означає, що єдиними учасниками фінансової транзакції є відправники та одержувачі. Жодні банки, PayPal, Venmos, ATH Móvil тощо не беруть участі в цьому. Вам не потрібний дозвіл, щоб відкрити ощадний рахунок.
  • Не можна конфіскувати: з Біткоїном ваші заощадження захищені для майбутніх поколінь. Це можливо завдяки зашифрованим ключам (паролям), які можете знати тільки ви. Його не можна заморозити, вилучити чи вкрасти у вас. Якщо ви помрете не маючи плану на випадок непередбачених обставин, ваш біткоїн помре разом з вами й ніколи не буде витрачений.
  • Прозорий: реєстр транзакцій Біткоїна доступний кожному у будь-який час. Емісія валюти відома і не може бути змінена. Мережа Біткоїна перевіряє реєстр кожні 10 хвилин, щоб переконатися, що всі учасники працюють відповідно до правил мережі.
  • Абсолютно дефіцитний: Біткоїн має абсолютний дефіцит. Завжди існуватиме лише 21 мільйон біткоїнів. Біткоїн не можна копіювати, дублювати, підробляти чи витрачати двічі. Біткоїн – ідеальна розрахункова одиниця.
  • Розвиток у майбутньому: Біткоїн дозволяє пуерториканцям стати незалежними. Біткоїн відокремлює гроші від влади держави, що так само критично, як відокремлення церкви від уряду у 18 столітті, що призвело до великого просвітління. Ми не можемо покладатися на системи довіри до окремих осіб, установ чи урядів, щоб вони контролювали наше фінансове майбутнє. Біткоїн не ґрунтується на довірі – перевіряйте все.

Любов до Пуерто-Рико

На написання цієї статті мене надихнуло не тільки те, що я біткоїнер, а ще й житель Пуерто-Рико. Я люблю людей, спільноти та цінності, які прищеплюються на цьому острові.

У Пуерто-Рико діє Закон 60 для підприємств та приватних осіб, які можуть переїхати зі Сполучених Штатів на острів і заснувати там бізнес. Він дозволяє їм не сплачувати жодних податків на приріст капіталу та лише 4% прибуткового податку, якщо вони витрачають 51% свого часу у Пуерто-Рико.

Щоб внести ясність, Закон 60 має величезну цінність для Пуерто-Рико, і це слід прийняти. Проте, Закон 60 також відкрито запрошує зловмисників та шахраїв, які можуть відмежуватися від своїх афер, таких як невдалі проєкти/бізнеси, без податкових наслідків. Під час бичачого ринку криптовалют 2021 року я на власні очі бачив, як Пуерто-Рико перетворився на вигрібну яму для людей, які запускали криптовалютні проєкти та намагалися продати свої сумнівні фінансові інновації дрібним інвесторам, щоб вийти з проєктів із великими сумами інвесторів. Вони підставляли тих, хто інвестував кошти, зароблені на реальних роботах, та приносив реальну користь світу. Є безліч прикладів через які стає зрозумілим, чому багато місцевих жителів виявляють невдоволення через криптовалюти.

Біткоїн – це не криптовалюта, Біткоїн – це не схема Понці, Біткоїн – це не фізична особа і не компанія, Біткоїн – не бенефіціар Закону 60, Біткоїн – це не колоніалізм, Біткоїн не впроваджується урядом. Біткоїн – це гроші, Біткоїн – це свобода, Біткоїн – це незалежність, Біткоїн дозволяє кожному пуерториканцю здобути особисте процвітання, яке багато місцевих жителів захищали і за яке померли.

Біткоїн – це шанс Пуерто-Рико здобути незалежну ідентичність, дозволяючи громадянам бути на 100% самостійними. Адаптація стандарту Біткоїна принесе величезну користь таким місцям, як Пуерто-Рико. Дізнайтеся, що таке біткоїн, навчіть інших, станьте самостійними та почніть будувати Пуерто-Рико, про яке мріяли ваші предки.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерело

Це гостьовий пост Майкла Маркла, учасника мітапу BitDevs у Сан-Хуані. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023