Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Народ Пуерто-Рико десятиліттями виборював суверенітет. Тепер Біткоїн може стати важливим інструментом для досягнення цієї мети.

Пуерто-Рико пережило чимало подій: девальвацію валюти, вилучення капіталу, стихійні лиха, колонізаторів та боротьбу за незалежність, і все це менш ніж за 100 років. Незадовго до того Педро Альбісу Кампос боровся за те, щоб Пуерто-Рико здобуло самобутність, незалежність та суверенітет.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерела: прапор Пуерто-Рико та логотип Біткоїна

Але тепер є децентралізовані гроші, які можуть забезпечити Пуерто-Рико незалежність і самобутність, яких воно так прагнуло і на які заслуговує.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Яуко, Пуерто-Рико

Історія валюти в Пуерто-Рико

У 1889 році в Пуерто-Рико відбулася девальвація валюти на 40%, що завдало збитків економіці. Це було викликано тим, що Сполучені Штати створили Американський колоніальний банк та оголосили долар США законним платіжним засобом (офіційними грошима) Пуерто-Рико, замінивши ним песо.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Американський колоніальний банк у Старому Сан-Хуані.

Однак у 1899 році один песо коштував лише 60 центів, а це означало, що місцеві підприємства Пуерто-Рико та його громадяни миттєво втратили 40% своїх статків через причини, які не залежали від них. Це призвело до того, що пуерториканці, намагаючись зберегти свій капітал, позичили гроші в Американському колоніальному банку. Однак через високі відсоткові ставки місцевим жителям не вдалося погасити свої кредити, внаслідок чого багато пуерториканців не виплатили свої борги. У результаті банк конфіскував їхні активи (у ті дні, як правило, це була земля).

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Реакція Центрального банку США у 2020 році

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
На цій діаграмі зображено всю доларову грошову масу в економіці США та Пуерто-Рико. Джерело: stlouisfed.org.

Пуерто-Рико використовує долар США як законний платіжний засіб і є вразливим до наслідків безрозсудної грошово-кредитної політики, у тому числі розширення пропозиції грошової маси (інфляції), і вже пережило значну девальвацію валюти (як зазначалося вище). Як видно з наведеної вище діаграми, під час пандемії COVID-19 у 2020 році центральний банк Сполучених Штатів надрукував близько 20% усіх доларів у обігу. Друкування грошей має руйнівні наслідки для місцевої економіки, особливо для людей із низьким та середнім рівнем доходу. Друкування грошей призводить до збільшення розриву в рівні добробуту, оскільки товари та послуги стають дорожчими. Ціни на житло та харчові продукти в Пуерто-Рико швидко зростають.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Бокерон, Пуерто-Рико

Спадщина Педро Альбісу Кампоса

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико

Ким був Педро Альбісу Кампос? Людиною, яка цінувала людські свободи, право на недоторканність приватного життя, суверенітет, незалежність та добробут.

Він виріс у районі Мачуело Абахо у місті Понсі, Пуерто-Рико. Кампос був дуже освічений – він закінчив першокласну школу в Сполучених Штатах і міг розмовляти шістьма мовами. Він був тією людиною, яка подавала приклад, прищеплювала цінності, мріяла про більше і боролася за інклюзивність незалежно від класу чи статусу. Він був справжньою людиною з народу, яка бачила силу всередині інших, розуміючи, що не потрібно залежати ні від кого іншого.

На той час його увага, зокрема, була зосереджена на свободі та незалежності Пуерто-Рико. Знання глибокої історії Пуерто-Рико дуже важлива для розуміння того, чому він сфокусувався саме на цьому. Якби Альбісу Кампос був живий сьогодні, він був би біткоїнером. Я раджу вам прочитати «Війну проти всіх пуерториканців» Нельсона А. Деніса, щоб знати більше про події того часу.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос звертається до робітників плантацій цукрової тростини
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
«Альбісу також використав свої юридичні навички для створення серії облігацій, які були зареєстровані на Волл-стріт.
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос виступає в Університеті Пуерто-Рико в Ріо-П'єдрас.
Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Альбісу Кампос на стадіоні Сіксто Ескобара

Банківські послуги для людей без рахунків

У Пуерто-Рико проживає близько 3,2 мільйона жителів, і, за оцінками, 36% населення не мають доступу до банківських послуг.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Фото: Хаві Цинтрон

Коли люди не мають доступу до належних банківських чи фінансових послуг, наслідки можуть бути плачевними. Біткоїн дозволяє будь-якій людині не тільки відкрити банківський рахунок, а й бути банком самому собі.

Чому Біткоїн?

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерело

Отже, Біткоїн:

  • Децентралізований: Біткоїн – це перша форма грошей в історії, яка не контролюється жодною людиною, корпорацією чи урядом.
  • Відкритий: Біткоїн дозволяє кожному з нас брати участь у мережі. Він не розрізняє раси, кордони, релігії чи будь-які культурні особливості. На глибшому рівні він навіть не розпізнає ні людей, ні віку.
  • Не вимагає дозволу: Біткоїн не вимагає дозволу від уряду чи третьої сторони для збереження, чи передачі цінності, а це означає, що єдиними учасниками фінансової транзакції є відправники та одержувачі. Жодні банки, PayPal, Venmos, ATH Móvil тощо не беруть участі в цьому. Вам не потрібний дозвіл, щоб відкрити ощадний рахунок.
  • Не можна конфіскувати: з Біткоїном ваші заощадження захищені для майбутніх поколінь. Це можливо завдяки зашифрованим ключам (паролям), які можете знати тільки ви. Його не можна заморозити, вилучити чи вкрасти у вас. Якщо ви помрете не маючи плану на випадок непередбачених обставин, ваш біткоїн помре разом з вами й ніколи не буде витрачений.
  • Прозорий: реєстр транзакцій Біткоїна доступний кожному у будь-який час. Емісія валюти відома і не може бути змінена. Мережа Біткоїна перевіряє реєстр кожні 10 хвилин, щоб переконатися, що всі учасники працюють відповідно до правил мережі.
  • Абсолютно дефіцитний: Біткоїн має абсолютний дефіцит. Завжди існуватиме лише 21 мільйон біткоїнів. Біткоїн не можна копіювати, дублювати, підробляти чи витрачати двічі. Біткоїн – ідеальна розрахункова одиниця.
  • Розвиток у майбутньому: Біткоїн дозволяє пуерториканцям стати незалежними. Біткоїн відокремлює гроші від влади держави, що так само критично, як відокремлення церкви від уряду у 18 столітті, що призвело до великого просвітління. Ми не можемо покладатися на системи довіри до окремих осіб, установ чи урядів, щоб вони контролювали наше фінансове майбутнє. Біткоїн не ґрунтується на довірі – перевіряйте все.

Любов до Пуерто-Рико

На написання цієї статті мене надихнуло не тільки те, що я біткоїнер, а ще й житель Пуерто-Рико. Я люблю людей, спільноти та цінності, які прищеплюються на цьому острові.

У Пуерто-Рико діє Закон 60 для підприємств та приватних осіб, які можуть переїхати зі Сполучених Штатів на острів і заснувати там бізнес. Він дозволяє їм не сплачувати жодних податків на приріст капіталу та лише 4% прибуткового податку, якщо вони витрачають 51% свого часу у Пуерто-Рико.

Щоб внести ясність, Закон 60 має величезну цінність для Пуерто-Рико, і це слід прийняти. Проте, Закон 60 також відкрито запрошує зловмисників та шахраїв, які можуть відмежуватися від своїх афер, таких як невдалі проєкти/бізнеси, без податкових наслідків. Під час бичачого ринку криптовалют 2021 року я на власні очі бачив, як Пуерто-Рико перетворився на вигрібну яму для людей, які запускали криптовалютні проєкти та намагалися продати свої сумнівні фінансові інновації дрібним інвесторам, щоб вийти з проєктів із великими сумами інвесторів. Вони підставляли тих, хто інвестував кошти, зароблені на реальних роботах, та приносив реальну користь світу. Є безліч прикладів через які стає зрозумілим, чому багато місцевих жителів виявляють невдоволення через криптовалюти.

Біткоїн – це не криптовалюта, Біткоїн – це не схема Понці, Біткоїн – це не фізична особа і не компанія, Біткоїн – не бенефіціар Закону 60, Біткоїн – це не колоніалізм, Біткоїн не впроваджується урядом. Біткоїн – це гроші, Біткоїн – це свобода, Біткоїн – це незалежність, Біткоїн дозволяє кожному пуерториканцю здобути особисте процвітання, яке багато місцевих жителів захищали і за яке померли.

Біткоїн – це шанс Пуерто-Рико здобути незалежну ідентичність, дозволяючи громадянам бути на 100% самостійними. Адаптація стандарту Біткоїна принесе величезну користь таким місцям, як Пуерто-Рико. Дізнайтеся, що таке біткоїн, навчіть інших, станьте самостійними та почніть будувати Пуерто-Рико, про яке мріяли ваші предки.

Біткоїн може звільнити Пуерто-Рико
Джерело

Це гостьовий пост Майкла Маркла, учасника мітапу BitDevs у Сан-Хуані. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023