Реформація Мартіна Лютера вчить нас тому, як Біткоїн може бути успішним

Реформація Мартіна Лютера вчить нас тому, як Біткоїн може бути успішним

Лютеранська Реформація – це корисний період часу, багатий на уроки, які сприятимуть подальшій місії гіпербіткоінізації.

Хоча біткоїнерів не назвеш такими білими й пухнастими, вони, можливо, є одними з найбільш миролюбних людей на землі. Ініціювання насильства суперечить принципам Біткоїна як засобу заощадження, і як заощадженню цінностей. І мережа чудово справляється із захистом завдяки своїй децентралізації. Жодна армія не потрібна.

І я точно не хочу плутанини з «армією XRP» і їй подібними.

Однак, з фіатними ядерними ударами, спрямованими на Лондон, Москву і Берлін, нашими фіатними повелителями, що збагачуються швидше, ніж пізньосередньовічні папи, і нашим фіатним майбутнім, яке матиме такий рівень цензури та стеження, про яке гестапо і не мріяло, накопичення сатоші можна вважати нашим єдиним опором.

Децентралізований опір

Звичайно, найшвидший спосіб підняти армію сьогодні – це зазнати вторгнення з боку Росії, але я хочу поділитися деякими уроками одного з найуспішніших прикладів децентралізованого опору, які колись бачив світ.

Рух, що зародився на хвилі проривної комунікаційної технології, що дозволило копіювати та поширювати інформацію з неймовірною швидкістю.

Інновація, створена для подолання корупції та неефективності інституцій, які віджили своє.

Ідея, яка пережила всі тиски, від жорстоких внутрішніх переслідувань до десятиліть континентальної війни.

Я говорю не про Біткоїн.

Я хочу поділитися сімома уроками, які ми можемо отримати від біткоїнерів пізнього Середньовіччя, які пройшли аналогічну Реформацію:

1. Це кінець світу.

2. Копіюйте все.

3. Локалізуйте для плебсу.

4. Операційна безпека має значення.

5. Створіть власну екосистему.

6. Відкрийте вихідний код.

7. Помріть на цьому пагорбі.

Кінець світу

Кінець 15-го століття в Європі був дивним – цей досвід можна порівняти хіба що з Матрицею.

Уявіть, що ви Нео, який ходить вулицями Амстердама, скажімо, в 1492 році. Що ви бачите?

Це світ, де майже в кожному аспекті життя домінує єдиний набір інститутів, які беруть участь у всіх важливих життєвих змінах, забезпечують практично весь добробут та освіту і навіть вирішують, що є єретичною дезінформацією і хто має право на доступ до істини.

Розумієте, про що я?

Для більшості людей навколо нас світ – єдиний, який вони колись знали. Можливо, це ще більш актуально у такому старому світі, як Європа. Багато хто боротиметься з нами, щоб це продовжувалося. Можна впевнено сказати, що ви не зможете просто відключити людей від Матриці.

Почніть із розмови з людьми, які з найбільшою ймовірністю слухатимуть вас зараз і з найменшою ймовірністю завдадуть вам болю у майбутньому: з вашою родиною та друзями.

Копіюйте все і скрізь

Мабуть, бути цензором у 1492 році було нестерпно.

З того часу, як Йоганн Гутенберг став першою людиною, яка вигадала, як під'єднати свій принтер до Wi-Fi, ситуація вийшла з-під контролю. До 1492 більшість великих європейських країн кишіли хіпстерськими друкарнями, принаймні 25 з них знаходилися тільки в Нідерландах.

Хоча наслідки не були очевидними відразу – як було і з інтернетом у 90-х роках – це фактично дозволило створити прототип незмінного публічного леджера, кардинально збільшивши вартість маніпулювання чи придушення інформації.

Те, що раніше можна було зробити за допомогою листа від папи, тепер вимагало цілої чортової інквізиції.

Очевидно, що всі біткоїнери пізнього Середньовіччя погодилися б: запускайте свій вузол!

Локалізуйте для плебсу

Найбільша слабкість сильних світу цього – це завжди їхня зневага та недовіра до простих людей.

Уявіть собі життя у світі, де тільки офіційно акредитовані люди можуть легітимно інтерпретувати правду, написану мовою, незрозумілою тим, кому не промили мізки ті самі інститути. Це дає величезний простір уяві.

У таких умовах правда стає «короною в канаві». Коли Мартін Лютер вирішив перекласти Біблію, виключивши церковне тлумачення як єдине доступне, він просто взяв і локалізував її зрозумілою німецькою мовою.

Повірте, що будь-кого може зацікавити істина, якщо ви зробите її доступною для них. Зробіть кілька мемів, напишіть статтю, запустіть подкаст, перекладіть книгу!

Операційна безпека має значення

Лютер, мабуть, не збирався провести 300 днів, ховаючись на горищі Вартбурзького замку, але він сам себе «здав».

Хоча інквізиція існувала у різних формах протягом сотень років, вона радикалізувалася у відповідь на появу друкарського верстата і стала по-справжньому жорстокою в період після Реформації.

Операційна безпека (OPSEC) має значення, адже установи, які сьогодні здаються невинними, завтра можуть зацікавитися вами.

Цей урок досить простий: переконайтеся, що ваш біткоїн не пов'язаний з вашою особою через KYC-біржі, ніколи нікому не кажіть, скільки біткоїнів у вас є, і вживайте заходів для захисту своєї анонімності, коли можете.

Створіть власну екосистему

Ви вже використовували Біткоїн раніше? Або Lightning? Ви керуєте власним вузлом? Може, ви були у Сальвадорі?

Першими князями, які виступили за реформацію, були католики. Вони мали свої корисливі причини для розриву із Церквою. Впустивши ідею, час якої настав, вони докорінно змінили свої володіння, що видно й сьогодні.

Найбагатші та найуспішніші країни Європи не випадково сьогодні знаходяться саме у північній Європі, як і протягом століть.

Тому, якщо ви, як і я, вірите, що Біткоїн – це шлях до свободи та процвітання, то це наш моральний обов'язок сприяти локальному прийняттю, як для християнина рятувати свою душу.

Організуйте або відвідуйте зустрічі, розкажіть своєму перукарю про біткоїни, запропонуйте повернути людям гроші через Lightning.

І якщо вам не вдасться, вирушайте туди, де це спрацює.

Відкрийте вихідний код

Переклад та поширення Біблії при одночасній відмові від церкви як необхідної для її тлумачення окремими людьми, по суті відкрили вихідний код Реформації.

У той час, як деякі використовували Біблію з відкритим вихідним кодом і проголосили себе «Верховним главою англіканської церкви», дотепер існує стільки відгалужень Реформації, скільки й конгрегацій.

Це означає, що немає єдиної точки відмови, а велика різноманітність віри та дії зробила Реформацію більш антикрихкою, ніж та монолітна надбудова.

Розчавити її стало неможливим як у грі «Удар крота».

Створюйте спільноти з біткоїнерами, побудуйте цитадель, про яку ви мріяли, і поділіться своїми знаннями та поглядами на біткоїн.

Перетворіть Біткоїн на гідру.

Помріть на цьому пагорбі

Цікаво, що Ісус міг будь-якої миті припинити свої муки, але не зробив цього.

Він пішов на жахливий кінець, не знаючи, чи матиме його жертва значення. Він не звинувачував ні Бога, ні уряд, ні своїх ближніх у тому, що відбувалося. Він ніс свій хрест та свої страждання.

Він зробив це через те, що, як ми тепер знаємо, математично правильно як на індивідуальному, так і на суспільному рівні: чим більше люди готові страждати за гріхи інших, тим менше буде гріхів, за які доведеться страждати.

Ісус буквально створив мем: я помру на цьому пагорбі (англ. I will die on this hill).

Висновок

Існує ряд ідей, інструментів та спільнот, які складають інтелектуальний, технологічний та соціальний арсенал Біткоїна. Якщо ви волієте думати про Біткоїн як про спосіб врятувати наші свободи, нашу економіку або наш клімат, я сподіваюся, що допоміг вам розширити своє розуміння і надихнув вас подумати про те, як ви можете озброїти себе та оточення на десятиліття вперед.

Це гостьовий пост Еріка Дейла, ведучого подкасту «Біткоїн на сніданок». Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023