Нехай вільний ринок регулює вартість та ефективність біткоїна

Нехай вільний ринок регулює вартість та ефективність біткоїна

Біткоїн є кращими грошима для всіх – особливо для тих, хто не має доступу до банківських послуг, – оскільки він реагує лише на сили вільного ринку.

Оскільки у США наближаються вибори, лібералам та консерваторам майже неможливо знайти спільну мову. Але є одна тема, яка має об’єднати червоних і синіх виборців: захист біткоїна від державного регулювання.

Для цього порівняйте біткоїн із потенційною цифровою валютою центрального банку (CBDC), яка зараз досліджується згідно з рекомендацією із нещодавнього звіту Білого дому. CBDC не надає всіх переваг біткоїна, водночас створюючи нові ризики.

Привабливість біткоїна та інших криптовалют полягає в тому, що вони не є предметом централізованого прийняття рішень. У випадку із CBDC уряд може заморозити цифрові рахунки. Транзакції ж між власниками біткоїнів, як відтворювальна система, не можуть бути обмежені. Пройняті тим самим страхом, що доступ до активів може бути отримано за примхою будь-якої партії, яка перебуває при владі, червоні та сині мають визнати переваги платформи без вибіркової кнопки «вимкнути».

У звіті Білого дому стверджується, що CBDC може сприяти справедливості та широкому доступу до фінансових послуг, забезпечуючи такий доступ широкому колу споживачів. Біткоїн має кращі можливості для цього. Приблизно 5% домогосподарств у США не мають доступу до банківських послуг, тобто не мають заощаджень чи поточних рахунків. Дві головні причини відсутності банківських послуг – це нездатність відповідати мінімальним вимогам і відсутність довіри до банків. Біткоїн не потребує мінімального балансу та не вимагає довіри до керівної установи.

Дійсно, найбільше впровадження біткоїн отримав у бідніших країнах з високим рівнем домогосподарств, не охоплених банківськими послугами, і високою інституційною недовірою. Можливості соціальних благ, таких як прямі трансфери, є величезними. Ліберали та консерватори можуть підходити до цього питання з різних точок зору, але одні й інші бачать цінність у створенні фінансової інфраструктури для тих, хто її не має.

Біткоїн є найпрозорішою фінансовою системою і жоден центральний орган не вирішує, що має бути прозорим, а що не оприлюднювати. Будь-хто може отримати доступ до історичних і поточних даних Біткоїна. Навіть код, на якому працює Біткоїн, відкритий для публічного ознайомлення, включаючи те, які зміни були внесені та коли.

Можливості для використання цієї прозорості величезні. Що, якби ви сплачували податки на державну біткоїн-адресу? Що, якби постачальникам платили в біткоїнах? Що, якби державі та постачальникам довелося оприлюднити свої адреси? Ми мали б найбільш фінансово прозорий уряд, який коли-небудь існував, підзвітний як синьому, так і червоному крилу.

Існує ряд обґрунтованих критичних зауважень, спрямованих на біткоїн. Що стосується використання енергії, прихильники та критики погоджуються, що зменшення споживання енергії є гідною метою. Тоді ми можемо визнати прогрес, який досягається у переході на екологічний майнінг.

А як бути з шахрайством та незаконними видами діяльності? Прихильники біткоїна прагнуть вирвати такі діяння із системи (хоча чесно кажучи, що є стандартом для чесної системи? Чи не вимагаємо ми від Біткоїна більше, ніж від інших систем?). Хоча прозорість сама по собі може боротися з нечесною діяльністю, як це видно у випадках законного вилучення криптовалюти, багато прихильників Біткоїна хочуть співпрацювати з урядом, щоб запровадити раціональне нормативне регулювання.

Біткоїн зазнає значної волатильності та спекуляцій. Ми не хочемо такої поведінки від валюти, і це проблема, яку визнають усі прихильники біткоїна. Але ми аналізуємо біткоїн з точки зору 2022 року так, ніби природа грошей є статичною. В історії нашої країни ми приймали іноземну валюту для офіційних витрат і дозволяли банкам друкувати власну валюту. Уявлення про те, що роблять гроші і як вони поводяться, еволюціонують. Біткоїну трохи більше ніж десять років, і, якщо йому дозволять, він також еволюціонуватиме на основі наших технічних, економічних і соціальних вподобань.

Біткоїн не є заміною долара США, це альтернатива. Ми визнаємо, що долар США, офіційно та за звичаєм, є альтернативною валютою у всьому світі. Бартер взагалі без валюти все ще законний. Ми визнаємо різні способи здійснення угод. Як червоні, так і сині визнають цінність фінансових опцій, а біткоїн є ще однією опцією з унікальними перевагами.

Противники біткоїна стверджують, що він не має внутрішньої цінності, на відміну від фіатної валюти, яка підтримується державою. Але що таке наша держава, як не домовленість громадян? Відповідно, громадяни мають право домовитися про визнання біткоїна засобом обігу. З прихильниками в обох партіях, погодьмося з тим, щоб біткоїн продовжував розвиватися як спосіб добровільного вибору сторін стосовно того, як вести справи.

Це гостьова публікація Келлі Слотера, доцента професійної практики Школи бізнесу Нілі Техаського християнського університету. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023