Вивчення Біткоїна – шлях до фінансової свободи

Вивчення Біткоїна – шлях до фінансової свободи

Біткоїн розриває фінансові зв'язки, створені монополізацією грошей.

Протягом десятиліть традиційний фінансовий істеблішмент отримував вигоду зі свого становища в управлінні багатством переважної більшості інвесторів. 3 січня 2009 року Сатоші Накамото зробив дещо революційне: він намайнив генезис-блок Біткоїна. Після скандальних подій великого фінансового краху 2008 року стало зрозуміло – це кінець. Невгамовна жадібність великих банків, які безрозсудно вдавалися до хижацької практики кредитування, привела світ до глобальної рецесії. Потім почалися масштабні дотації для корпорацій через друкарську машину.

Біткоїн проклав новий шлях уперед. Для простої людини це була нова можливість здобути фінансову незалежність. Хватка фінансової еліти поступово слабшала, оскільки було створено новий клас цифрових активів, який послабив лещата внутрішніх грошей, контрольованих державою.

Фото Карстен Вюрт на Unsplash
Фото Карстен Вюрт на Unsplash

Біткоїн – це «гроші народу», бо ні центральний банк, ні уряд не контролюють його. Насправді багатьом урядам він загрожує настільки, що вони запровадили жорсткі обмеження щодо його використання або навіть повністю заборонив його.

Фото Пабло Хеймплаца на Unsplash
Фото Пабло Хеймплаца на Unsplash

Біткоїн – це засіб фінансової незалежності. Він створює більше фінансової свободи для людини та стримує зловживання уряду завдяки своїй надійній мережі. Опір традиційного фінансового та елітарного істеблішменту тому доказ. Несхвалення Біткоїна з боку МВФ дуже промовисте. Біткоїн є загрозою статус-кво, і його найрішучіші прихильники знають про це.

Зміни не за горами, але вони повільні. Традиційна фінансова індустрія в основному, як і раніше, критично ставиться до біткоїна. Через переваги самостійного зберігання біткоїн усуває необхідність у цих застарілих інститутах або, принаймні, знижує їх роль. Завдяки Накамото майже кожна людина на цій землі тепер може скористатися можливістю самостійного зберігання свого капіталу та заощаджень.

Звичайно, не можна не згадати криву освоєння Біткоїна. Ті, хто розуміється на технологіях, зрозуміють його швидше. Але можна заглибитися настільки, наскільки це буде зручно. Якщо керування вузлом (нодою) здається занадто складним, це не виключає можливості використання біткоїнів як цифрового засобу обміну. Коли справа доходить до біткоїнів, інвесторам необхідно оцінити власну толерантність до ризику та тимчасові переваги та діяти відповідним чином. Для одних злети та падіння біткоїна це перебір, а для інших ні.

Однією з основних переваг є свобода. Свобода купувати, володіти чи передавати активи в будь-яку точку світу за бажанням у рекордно короткі терміни з мінімальними витратами. Біткоїн – це свобода від кайданів великих банків, які працюють згідно з власним графіком, встановлюючи власні непомірні комісії, які не підлягають обговоренню.

Фото Безіла Джеймса на Unsplash
Фото Безіла Джеймса на Unsplash

Сумна реальність така, що прагнення фінансового суверенітету стало караним злочином у багатьох частинах світу. Ми бачили це торік у Канаді, коли прем'єр-міністр Джастін Трюдо заморозив банківські рахунки громадян, які не поділяли його політичні переконання. Це було хрестоматійне визначення урядового зловживання.

Звичайно, зрозуміло, що всі громадяни повинні сплачувати податок на прибуток і не використовувати клас цифрових активів для ухилення від цих зобов'язань (ніколи не можна миритися з порушенням закону). Але вибір шляху фінансової незалежності за допомогою геніальних цифрових інновацій Накамото – варіант, який більше не можна ігнорувати. Для тих, хто більше не хоче довіряти застарілій системі свої зароблені гроші, людська винахідливість проклала новий шлях.

Великі банки довго монополізували гроші. Вони наживалися, обманювали систему, обманювали маси та маніпулювали на своєму шляху до вершини в ім'я жадібності. Те, як вище фінансове керівництво відкрито атакує Біткоїн, ще раз доводить, що вони вбачають у ньому загрозу. Житель віддаленого села в Африці тепер може володіти біткоїнами, маючи телефон лише за 50 доларів. Я навіть чув про деякі віддалені спільноти, які використовують старі добрі рукописні паперові гросбухи для покупки біткоїнів там, де доступ в інтернет був обмежений.

І краса всього цього полягає в дефляційній природі біткоїна. Це антитеза фіатної системи, яка завжди інфляційна. Це не означає, що падіння ринку не вплине на біткоїн. На момент написання цієї статті біткоїн переживає значний спад, що призвело до великого FUD («страх, невпевненість та сумнів»). Щоб виграти з біткоїном, потрібно пробігти марафон. Один ходлер одного разу описав його як «гру-головоломку, яка кидає вам виклик на кожному рівні». Справді, падіння вплине на декого з нас. Волатильність біткоїна стане перевіркою для нервів багатьох людей і, можливо, навіть змусить їх переглянути свою толерантність до ризику. Немає консультанта, якого можна було б звинуватити, немає біржового маклера, якого можна було б дорікнути, немає управителя фондом, якого можна було б звільнити. Потрібно витратити час, щоб вивчити протокол, зрозуміти його потенціал і застрибнути на американські гірки. Ми бачили кілька екстремальних зльотів і кілька падінь, які викликали запаморочення. Тим, хто не любить ризик, можливо, доведеться подумати про те, щоб не використовувати біткоїни. Не майте жодних ілюзій – біткоїн, як і раніше, залишається ризиковим активом у 2022 році. Але з огляду на поточну глобальну фінансову ситуацію він, схоже, випереджає традиційний фондовий ринок загалом, у міру того як ця безпрецедентна тенденція ведмежого ринку продовжується.

Один досвідчений інвестор якось сказав: «Ви маєте бути готові прийняти удар. Цього може ніколи не статися, але ви будете в кращому психологічному стані, якщо будете до нього готові». Ходлінг вимагає мужності.

Хоч би як просто це не звучало, знадобиться більше, ніж просто лінійна стратегія «купи й тримай». Нам потрібно виконати чималу роботу. Нам потрібно вчитися, вивчати протокол та весь його потенціал. Слухайте що говорять критики, дивіться дебати та вивчайте аргументи скептиків. Вам не потрібно з ними погоджуватися. Суть у тому, щоб навчитися розуміти, чи є біткоїн відповідним інвестиційним інструментом.

Маніпулювання центрального банку знаходиться на рекордно високому рівні. Нещодавній багатомільярдний викуп уряду Великобританії на ринку облігацій є лише одним із прикладів. Вартість фіата продовжить знижуватись. Центральні банки продовжуватимуть знецінювати національну валюту, і оскільки більшості із нас платять у цій валюті, вони продовжуватимуть знецінювати наші особисті активи. Політики продовжуватимуть імпровізувати та маніпулювати системою. Пам'ятайте, що вони, як і раніше, отримують свою щотижневу зарплату, незважаючи ні на що, тому вони не підставляються по-справжньому. Біткоїн – це відхід від традицій; традицій, які по суті підвели нас усіх.

Це гостьовий пост The Bitcoin General, прихильника Біткоїна, шукача істини, що поважає індивідуальність і цінує свободу. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024