Біткоїн – це технологія підвищення відповідальності

Біткоїн – це технологія підвищення відповідальності

Без відповідальності свобода не має сенсу. Отже, Біткоїн – це не просто гроші свободи, це відповідальні гроші.

Біткоїн – це поєднання багатьох інновацій: технологічних, математичних і наукових. Це, звичайно, включає криптографію, часові мітки, хешування та доказ роботи, поєднання яких породило нові форми технологій, а саме часовий ланцюжок, технологію збільшення числа (NGU) і те, що, на мою думку, є, мабуть, найважливішим з усього: технологію підвищення відповідальності (RGU).

Відповідальність і свобода

Я прийшов у біткоїн заради «грошей», а залишився заради «Грошей». Гроші є найважливішим соціальним винаходом/відкриттям/інструментом, відомим найвеличнішому соціальному звіру з усіх, тобто людині.

Я завжди був максималістом свободи. Ця позиція привела мене до мандрівки життям з більш ніж справедливою часткою злетів і падінь. Я вигравав і програвав значно більше разів, ніж можу порахувати – у бізнесі, фінансах, стосунках і практично в будь-якій іншій сфері життя. Коли я озираюся на минулі роки, впадає у вічі одна річ:

Життєвий досвід, який здавався мені найбільш глибоким, справедливим і правильним, траплявся тоді, коли я був максимально вільним та максимально відповідальним за результат. Незалежно від того, було це добре чи погано, на краще чи на гірше.

Не думаю, що я цінував останнє, принаймні свідомо, коли був молодшим. Обставини мого життя загалом змусили мене бути досить відповідальним, але, чесно кажучи, я витрачав більшу частину свого часу на аспект свободи і, як наслідок, відмовився у процесі від своєї справедливої частки відповідальності.

Чим старшим і дорослішим я ставав, тим більше я починав поважати, бажати й зрештою шукати відповідальності.

Джордан Петерсон посіяв важливе зерно. Я пам’ятаю, як слухав його короткі кліпи під час тренувань у спортзалі. Особливо пригадується 2020 рік. Сталися деякі значні події, через які моє життя пішло під укіс, тож я підіймав вагу й карав себе в тренажерному залі, слухаючи, як цей чоловік вбиває мені в голову доктрини відповідальності, правди та чесності.

Це був глибокий і пов'язаний зі змінами період мого життя.

Те, що я витрачав час і зусилля, щоб зрозуміти Біткоїн, австрійську школу економіки, історію та що таке чоловічий стрижень (моє шанування, Джерр), також значно поглибило мою позицію щодо «відповідальності». Так само як і спостереження за несправедливістю та справжнім безумством блазенського світу.

І ось він я зараз, наприкінці 2022 року, нещодавно одружився і збираюся зробити найвідповідальніший крок у своєму житті: народити дітей і побудувати династію з моєю прекрасною дружиною.

У міру розгортання цієї нової глави я виявив, що відповідальність зайняла місце в першому ряду з точки зору важливості. Можливо, навіть більше, ніж свобода. Я б ніколи раніше не подумав, що скажу таке, але ось це так.

Поряд із цією особистою трансформацією я зрозумів, що сам Біткоїн навіть важливіший, ніж я думав, оскільки він втілює, випромінює та уособлює відповідальність.

Новий мем на 2022 рік і надалі

Якщо Біткоїн – це відповідальні гроші, то технологія RGU – це те, що змушує його рухатися.

Звичайно, це мем. І ми повинні ставитися до нього як до такого. У наш час ми створюємо поняття за допомогою мемів. NGU був ідеальним прикладом, як і лазерні очі. Але давайте тепер додамо до лексикону новий мем.

Технологія NGU була, є і завжди буде великою. NGU Біткоїна працює на багатьох рівнях: відносно обмінного курсу (іншими словами, ціни), висоти блоку, кількості вузлів, швидкості хешування, користувачів тощо, хоча ми знаємо, що більшість людей зосереджується в першу чергу на ціні.

Ось де все може розвалитися.

Якщо обмінний курс є основним фокусом, періоди руху ціни, не пов’язаного з NGU, змушують вас виглядати дурнем або почуватися трохи спустошеним. Біткоїнери готові виглядати дурними. Це ціна, яку звичайно, варто заплатити. Не кажучи вже про те, що ці обряди посвяти є й очищенням, і куванням. Вони відбраковують слабких, водночас заточуючи справжніх адептів.

Але саме під час заточення ми маємо можливість виявити в собі більш моральний потяг. І ось що я думаю: збагачуватися – це круто і все таке, вигравати – це чудово. В будь-якому разі ми це зробимо. Але давайте також знову відкриємо для себе те, що в першу чергу зробило наші цивілізації великими:

Відповідальність.

Я переконався, що це найбільш зріла та розвинена людська риса. З великою свободою приходить моральне покликання до великої відповідальності. Це завдання, поставлене перед усіма хлопчиками, які мають стати чоловіками. Це коли ви виходите за рамки дитини й перетворюєтеся в дорослого.

У цьому сенсі Біткоїн є ознакою цивілізаційної зрілості. І, можливо, у більшому макромасштабі бурхливий період, у якому ми перебуваємо, є ознакою того, що людство перебуває в родових муках підліткового періоду. Ми, як вид, починаємо розуміти, що означає жити згідно з істиною та природним порядком. Ми перебуваємо в середині обряду ініціації, й інфантильна частина нас, яка хоче продовжувати прикидатися, влаштовує істерики, б’ється ногами, кусається та кричить, бо знає, що її час минув.

Епоха фіату добігає кінця, і, як дитина в істериці, вона в паніці. Але не треба боятися, бо це теж пройде. Біткоїн зробить нас дорослішими, тому що він не тільки знову зробить свободу великою, але й знову зробить відповідальність великою.

Технологія підвищення відповідальності

Ви виявите, що технологія RGU вбудована в кожен елемент Біткоїна. Від принципово нових підходів до зберігання коштів та методів зберігання до того факту, що немає «лінії підтримки», куди можна зателефонувати, якщо ви втратили ключі або надіслали біткоїни на неправильну адресу.

Ті ж самі повноважні права власності дають вам можливість робити зі своїм багатством все, що завгодно, але вони також покладають на вас обов’язок убезпечити своє багатство таким чином, щоб воно не було відібране, втрачене чи розтрачене.

Знаючи, що Біткоїн є односторонньою функцією, і що немає «кнопки перемотування назад» (як у фантастичній грі з фіатом), це змушує вас двічі, ні, тричі подумати про те, що ви робите. Це зрілість. Ось що означає бути дорослим.

Коли ви запускаєте вузол, ви – Біткоїн. Ви – банк. Ви несете відповідальність за збереження копії всієї бухгалтерської книги.

І це йде ще далі!

Окрім притаманної Біткоїну відповідальності за корисність і функціональність, він впливає на перетворення користувача на більш відповідальну людину. Як власник свого власного багатства, ви стаєте розпорядником, носієм і охоронцем. Це сила, а ми всі знаємо, що дядько Бен сказав Пітеру Паркеру:

Людина-павук

У соціальному сенсі це має надзвичайно серйозні наслідки.

Біткоїн робить економічну гру чесною. Ніхто не може виграти завдяки друкуванню грошей чи державній монополії. Такі вигадливі методи обману стають безсильними.

Це зачіпає саму суть безвідповідального та недалекоглядного фіатного світу, в якому ми живемо. Обман є безвідповідальною поведінкою. Якщо ви можете грати в гру і ніколи не програвати, ви, звичайно, уникатимете відповідальності!

Коли ви є національною державою або центральним банком і робите це, така поведінка буде поширюватися, доки нею не заразиться вся цивілізація. Люди водночас позбавляться індивідуальної відповідальності, і водночас будуть відповідальними за всіх і за все.

Ось які ми зараз. Одна велика, безглузда маса кріпаків, яка грає в дивну гру поспішної передачі відповідальності.

Технологія RGU означає, що наслідки локалізовані. Соціалізація неправильних рішень практично не можлива. Відповідальність за сходження та процвітання в контексті чесної економічної гри лежить на окремій людині, що досягається завдяки принципово новому володінню своїм багатством.

У цьому і полягає магія RGU й те, що, власне, робить її схожою на NGU. Вона вбудована в те, чим є Біткоїн, а також проявляється у зовнішньому світі як те, чим він є.

Не спробуєш, не зрозумієш.

Біткоїн надихнув на дослідження в багатьох інших сферах життя, починаючи з чийогось рівня власності та професіоналізму (або його відсутності) у таких областях, як їжа, структура, сім’я, самозахист, знання, енергія, житло, здоров’я та багато іншого, – повсюди він фундаментально змінив людей, які зіткнулися з ним.

Цей неймовірний побічний ефект відповідальних грошей вражає.

Що я маю на увазі під «відповідальними грошами»?

Я маю на увазі чесні гроші, справжні гроші, гроші, у яких точна бухгалтерська книга, а зберігання вимагає відповідальності від їх володільця.

Біткоїн, подібно до сили природи, покладає на вас як на особистість відповідальність за прийняття відповідального вибору щодо вашого часу, енергії та намірів, починаючи зі зберігання коштів і закінчуючи тим, як ви торгуєте продуктом своєї праці, у взаємопов'язаному суспільстві та економіці.

Ви пристосовуєтеся до реальності гравітації, не зістрибуючи з випадкових скель, а якщо й стрибаєте, то принаймні (якщо маєте намір зберегти себе) одягаєте парашут. Те ж саме стосується і ситуації, коли ви маєте намір завершити свій шлях. Спалити ключі можна так само як і стрибнути зі скелі.

Кнопки перемотування немає. Повтору немає. Справу зроблено.

Біткоїн рухається вперед, як плин часу. Він не повертається назад. Не прощає і не забуває. Помилки оплачуються сповна, і немає другого шансу. Біткоїн просто є. Ви адаптуєтеся до цього. Результатом є система оцінок і бухгалтерська книга надзвичайної відповідальності.

Ви або адаптуєтеся до радикальної свободи Біткоїна, або можете адаптуватися до радикального рабства цифрових валют центрального банку (CBDC) тощо.

Коротка замітка про адаптацію: цілком можливо, що це найбільша сила і найбільша слабкість людства. Люди або пристосуються до свободи, взявши на себе більше відповідальності, або пристосуються до рабства, відмовившись від нього в обмін на безпеку (що часто є лише ілюзією чи обіцянкою).

Повільна, послідовна відмова від відповідальності невблаганно веде до ерозії свободи. Але це дуже важко помітити на ранній стадії, тому що комфорт і безпека такі приємні. Коли я думаю про це, на думку спадає фільм «Валл-І», а також період 2020 року в блазенському світі.

Ця інфантилізація індивідів є регресом і втратою зрілості цивілізацією. Це хвороба. Відповідальні гроші – це ліки.

Відповідальні гроші - це справжні гроші. Відповідальні гроші - це зрілі гроші. Відповідальні гроші ведуть до відповідальних дій. Відповідальні дії ведуть до більш зрілого, справедливого, справжнього та функціонального світу.

Біткоїн – це найвища форма відповідальних грошей, а технологія RGU – це протиотрута від фантазії щодо фіату та удаваного процвітання, яке пропагують політики.

Прийміть це не лише тому, що число зростає. Зробіть це, враховуючи те, що у вас і світі навколо вас зростає відповідальність, найвища з чеснот.

Це гостьова публікація Алекса Свєцкі, автора «НеКомуністичного Маніфесту», засновника The Bitcoin Times і ведучого подкасту The Wake Up Podcast. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023