Що закон про Біткоїн приніс Сальвадору

Що закон про Біткоїн приніс Сальвадору

Прийняття біткоїна як законного платіжного засобу викликало певні суперечки, але й незаперечні переваги для країни.

Сальвадор увійшов в історію, ставши першою країною, яка стала використовувати біткоїн як законний платіжний засіб, коли про це офіційно оголосив її президент в червні 2021 року.

Уряд Сальвадору затвердив біткоїн як законний платіжний засіб у країні, де майже 70% людей не мають доступу до банківської системи, а значна частина продуктивного населення з 2006 року проживає за кордоном. Біткоїн як законний платіжний засіб розв’язує ці дві проблеми.

Перш ніж ми почнемо говорити про фінансові рішення, які біткоїн надає Сальвадору, нам потрібно згадати, що означає законний платіжний засіб і як він застосовується:

«Законний платіжний засіб – це форма грошей, яку суди зобов’язані визнавати задовільною оплатою будь-якого грошового боргу. Кожна юрисдикція визначає, що є законним платіжним засобом, але, по суті, це все, що, будучи запропоновано («внесено») як оплата боргу, погашає цей борг. Кредитор не зобов’язаний прийняти запропонований платіж, але акт здійснення платежу законним платіжним засобом погашає борг».

Довгостроковий план розбудови інфраструктури країни

У вересні 2021 року Сальвадор почав вимагати від усіх компаній приймати біткоїни та дотримуватися статті 102 Конституції Республіки: «Держава зобов’язана сприяти та захищати приватне підприємництво, створюючи необхідні умови для збільшення національного добробуту».

Багато хто в Біткоїн-спільноті вважає, що до 2025 року ще кілька держав впровадять біткоїн. У 2021 році Сальвадор хотів зробити так, щоб його громадяни та майбутні інвестори мали перевагу тоді, коли інші країни купуватимуть біткоїни. Це дає змогу розбудувати інфраструктуру країни до такого майбутнього прийняття. Представники інших країн прибули до Сальвадору, щоб краще зрозуміти перехідний процес і як це можна застосувати у своїх країнах.

За останній рік у Сальвадорі з’явилися іноземці, які просували міжнародні проєкти, що позитивно впливають на економіку. Ці проєкти включають медичні установи, туризм та інші інвестиції, які створили робочі місця для сальвадорців. Вони також запровадили заходи безпеки, щоб заохотити людей відвідувати Сальвадор та інвестувати. Сальвадор продовжує шукати інвестиції для продовження розбудовування місцевої інфраструктури.

У зв’язку з прийняттям Біткоїна, тих громадян, які виїхали в діаспору, заохочуватимуть повернутися до Сальвадору. Коли вони повернуться, разом з ними з’явиться потенціал для позитивного впливу на економіку Сальвадору.

«Приватний сектор створює понад 65 000 нових робочих місць»
«Приватний сектор створює понад 65 000 нових робочих місць»

Найбільша інвестиційна ставка в історії

Грошові перекази пішли на інвестиції, а не на споживання, і є понад 100 проєктів, які репрезентують 400 мільйонів доларів від діаспори.

Люди за межами країни з ентузіазмом сприймають зміни в Сальвадорі, але через нерозуміння Біткоїна люди всередині країни часто не наважуються довіряти новій економічній системі, яку президент Букеле запровадив рік тому.

Інші країни Латинської Америки вже намагаються відтворити сальвадорську модель. Керівники центральних банків Парагваю, Гаїті, Гондурасу, Еквадору, Коста-Рики та Домініканської Республіки вже мали зустрічі з Букеле.

Твіт

За даними Всесвітньої туристичної організації Сальвадор зараз посідає 13-те місце серед 15 країн у списку, будучи серед найуспішніших напрямків з точки зору доходів за перші п’ять місяців 2022 року.

Згідно з даними Bitcoin Magazine, країна близька до того, щоб отримати від туризму на 99 мільйонів доларів більше цього року, ніж у 2019 році.

Загалом підтримка у Найіба Букеле зросла порівняно з рештою президентів у Латинській Америці. Останнє опитування, проведене газетою La Prensa Grafica, показало, що президент Найіб Букеле отримав 87% схвалення після трьох років перебування на посаді. 86,8% сальвадорців відповіли, що вони схвалюють роботу президента Найіба Букеле за результатами трьох років перебування на посаді.

Джерело: elsalvadorinfo.net
Джерело: elsalvadorinfo.net

Але що люди насправді думають про впровадження біткоїна в Сальвадорі?

Анонімний громадянин Сальвадору сказав нам, що не помітно якихось змін в економіці, і що мало хто використовує біткоїни для власних транзакцій. Люди не відчувають певності щодо використання та впровадження біткоїна.

У людей все ще дуже багато недовіри, оскільки вони не знають, чи безпечна мережа Біткоїна. За словами анонімного громадянина, гаманець Chivo Wallet зіткнувся з проблемами, що мало різний вплив на впровадження. Не було забезпечено достатньої освіти, і дуже небагато людей змогли навчатися самостійно.

«У Сальвадорі все ще недостатньо доступу до інтернету. Різні плани із залучення супутників поки що не реалізовані, і все перебуває ще в стадії розробки», – заявили вони.

На початку 2022 року рівень охоплення інтернетом у Сальвадорі становив 50,5% від загальної кількості населення.

Попри ці занепокоєння, країна продовжує активні розробки навколо Біткоїна та допоміжної інфраструктури. Зрештою, ще невідомо, чи окупиться її ставка на Біткоїн.

Це гостьова публікація Габі Вівас, підприємця з Латинської Америки, яка надає послуги аутсорсингу по всьому світу, а також довгострокового інвестора в біткоїн. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023