Що станеться з моїми біткоїнами коли я помру?

Що станеться з моїми біткоїнами коли я помру?

Для власників біткоїнів важливо враховувати будь-які несподівані події та захищати майбутнє своїх активів.

На сьогодні приблизно 4 мільйони біткоїнів втрачено і знаходяться в недоступних гаманцях. Невідомо, скільки з цих монет належало ходлерам, які померли, ні з ким не поділившись доступом до своїх активів.

Якщо ви управляєте своїми Біткоїн-ключами, ви повинні розробити стратегію передачі свого багатства, інакше ваші біткоїни будуть втрачені назавжди.

Спадкування біткоїнів все ще мало вивчено, оскільки більшість власників біткоїнів молоді та, як наслідок, рідко думають про смерть чи спадок.

Як зазначено в цій статті, «Згідно з дослідженням Інституту кремації у 2020 році, майже 90% власників криптовалют хвилюються про те, що станеться з їхньою криптовалютою після їхньої смерті. Також, попри високий рівень занепокоєння, як повідомляється, власники криптовалюти в чотири рази рідше використовують заповіти для спадкування, ніж ті, хто не є криптоінвесторами».

Якщо для вас біткоїни є новою інвестицією, дуже важливо враховувати довгострокову перспективу, у тому числі поміркувати над тим, що станеться з вашими BTC після вашої смерті.

«Якщо ви не створите копію свого ключа і не покладете цей ключ у безпечне місце, де люди, яким ви довіряєте, зможуть знайти його та знати, що з ним робити, тоді багатство, яке ви накопичили в криптовалюті, просто залишиться там». — Метью МакКлінток, адвокат, який спеціалізується на плануванні у сфері біткоїн-майна.

Які поточні варіанти спадкування біткоїнів?

  1. Не робити нічого.
  2. Все зробити самому.
  3. Кастодіальні біржі.
  4. Дорогі закриті рішення.
  5. Погано продумані криптовалютні рішення із заохоченням токенами.

Не робити нічого

Через свою децентралізовану природу біткоїн має деякі особливі проблеми з безпекою, які не стосуються активів, що знаходяться під контролем централізованої влади. Біткоїн слід розглядати як фізичний об’єкт, що має вартість, такий як діаманти, дорогоцінні метали або готівка, навіть якщо це цифрові гроші. Будь-хто, хто отримає доступ до ваших біткоїнів, може використати їх на благо чи на зло. Навпаки, ваші біткоїни, ймовірно, будуть втрачені назавжди, якщо ви помрете, не надавши нікому доступу до своїх ключів.

Все зробити самому

Одним із варіантів є саморобні системи зберігання, такі як протокол Glacier. Ці некомерційні альтернативи мають явну перевагу в тому, що вони повністю приватні. Нікому не потрібно знати, що користувач володіє біткоїнами або налаштував систему зберігання.

Її недоліки пов'язані зі зручністю використання та управління. Наприклад, згідно з офіційним сайтом, Glacier знадобилося вісім годин для налаштування та чотири години для виведення біткоїнів під час початкового тестування. Хоча практика може скоротити цей час вдвічі, кожна транзакція все одно займає кілька годин. Для Glacier потрібно придбати обладнання вартістю близько 600 доларів і виконати трудомісткий процес, який включає модифікацію апаратного забезпечення ноутбука, використання інтерфейсу командного рядка, встановлення операційних систем тощо.

Що ж, нам доведеться одружуватися тільки з іншими технічними ботаніками, тому що це все так технічно.

Кастодіальні біржі

Завдяки Біткоїну гроші людей знаходяться у їх руках! Не потрібно покладатися на будь-яку фінансову установу, щоб отримати свої гроші, оскільки ви контролюєте свій закритий ключ, а ваші біткоїни зберігаються в загальнодоступному блокчейні. Біткоїнери стверджують, що є самі для себе банком або навіть «самі собі влада», оскільки вони повністю контролюють свою валюту.

Через це, контрольоване успадкування, таке як на кастодіальній біржі, підриває лібертаріанську основу Біткоїна. Ви повинні довірити комусь свою фінансову інформацію, якщо хочете передати комусь біткоїни після своєї смерті. Якщо ви отримуєте доступ до біткоїнів через онлайн-біржу, як-от Coinbase, то це значить, що ви передали цій компанії свій ключ і залежите від того, чи її співробітники нададуть ваші біткоїни вашим спадкоємцям, коли ті про це попросять.

Дорогі рішення

Деякі організації дозволяють клієнтам, по суті, блокувати свої біткоїн-ключі у кількох шарах інших закритих ключів, які потім можуть бути розподілені між іншими підписантами. Хоча ця технологія призначена для спрощення успадкування біткоїнів, вона також може призвести до складніших процесів, таких як ідентифікація бенефіціара тощо. Деякі з цих програм успадкування доступні лише для певних клієнтів, які готові платити непомірні ціни, і доступні лише в певних географічних місцях.

Криптовалютні рішення із заохоченням токенами

«Використовуйте програми DeFi, щоб безпечно управляти, зберігати та передавати свої біткоїни... навіть після вашої смерті».

Вам це не здається шахрайством? Нас не так легко обдурити, чи не так?

Висновок

Загалом, можуть бути індивідуальні варіації в тому, як ходлери біткоїнів здійснюють свої наміри після смерті. У той час як дехто довіряє свої гроші та свої заповіти певним інституціям, інші вважають за краще обрати децентралізований шлях та самостійно зберігати свої кошти, розробляючи власні стратегії успадкування.

Ходлери біткоїнів заслуговують на кращий спосіб розв’язання питання захисту біткоїнів для своїх близьких, і безпека не повинна досягатися коштом конфіденційності. Вони заслуговують на рішення, яке просте в налаштуванні та обслуговуванні, а також підтримує кілька довірених підписантів апаратними засобами у режимі фізичного розділення та/або мультипідпису.

Зрештою, дуже важливо, щоб користувачі створили структуру, яка у разі їх смерті дозволить бенефіціарам отримати доступ до їхніх біткоїн-активів.

Гроші, які могли б змінити ваше життя, не зроблять цього, якщо їх не можна використати.

Це гостьова публікація Прасада Прабхакарана, головного операційного директора та співзасновника HexaWallet. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023