Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів

Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему.

Зростання фінансування Біткоїн-стартапів свідчить про довіру інвесторів до головного цифрового активу та до супутніх технологій. Як показало дослідження американської аналітичної компанії Trammell Venture Partners (TVP), Біткоїн-стартапи на ранніх стадіях сукупно залучили майже $1 млрд між 2021 і 2023 роками.

Аналітики зазначили, що у 2023 році відбувся значний сплеск активності, особливо на початковій стадії (Pre-Seed), досягнувши 69,2% приросту в порівнянні з попереднім роком.

Розглянемо десятку стартапів, які найбільше залучили коштів за останні роки.

Blockchain.com

Однією з найуспішніших компаній з залучення інвестицій є біржа Blockchain.com. У листопаді 2023 року вона отримала $110 млн у межах раунду фінансування серії Е. За даними Bloomberg, оцінка Blockchain.com становить «менше половини» від $14 млрд.

Зазначається, що компанія досягла зазначеної оцінки у березні 2022 року після залучення нерозкритої суми в межах фінансування серії D.

Blockchain.com, спочатку відома як Blockchain.info, заснована у 2011 році Ніколасом Кері. Вона пропонує користувачам можливість купівлі, продажу та зберігання різних цифрових валют, а також надає дані й аналітику щодо ринку біткоїна та криптовалют.

Auradine

Технологічний стартап Auradine, що спеціалізується на апаратних і програмних рішеннях для майнінгу, оголосив у квітні 2024 року про успішне завершення раунду фінансування серії B на суму $80 млн. До фінансування приєдналися такі інвестори, як Marathon Digital, MVP Ventures та Maverick Capital.

Продукти та послуги Auradine охоплюють широкий спектр послуг: від підтримки вебінфраструктури для забезпечення конфіденційності, безпеки та додатків штучного інтелекту до лінійки майнерів Teraflux.

Taproot Wizards

Фінансування у розмірі $7,5 млн залучив у листопаді 2023 року Ordinals-стартап Taproot Wizards. Тоді в інвестиційному раунді взяли участь Standard Crypto, Geometry, Collider Ventures, StarkWare, UTXO Management, Bitcoin Frontier Fund, Masterkey та Newman Capital.

Taproot Wizards – Ordinals-стартап, який займається розробленням рішень, заснованих на технології Taproot – оновлення, покликаного підвищити конфіденційність, безпеку та ефективність Біткоїна. За залучені кошти Taproot Wizards мав зібрати команду розробників для розроблення інструментів і застосунків для екосистеми Ordinals.

Xverse

Гонконзький стартап Xverse у серпні 2023 року оголосив про успішне завершення раунду початкового фінансування у розмірі $5 млн. Ініціатором раунду виступила компанія Jump Crypto, відома у сфері інвестицій у блокчейн, а також низка інших спонсорів.

Залучений капітал пішов на розвиток компанії, зокрема, її орієнтації на розвиток DeFi, Lightning Network та інші рішення для масштабування Біткоїна. Розроблений стартапом біткоїн-гаманець став першим, орієнтованим на протокол Ordinals гаманцем, у ньому з'явилися опції холодного зберігання для токенів BRC-20.

Trac Systems

Успішний раунд фінансування на $4,2 млн під керівництвом венчурної компанії Sora Ventures завершив у грудні 2023 року німецький стартап Trac Systems. Він також є одним з розробників протоколу Ordinals.

Генеральний директор стартапу Бенні Дев наголосив на готовності проєкту до інновацій, використання Trac Core та протоколу TAP для дослідження нових можливостей у токенізації, гейміфікації та децентралізованому фінансуванні (DeFi).

Amboss Technologies

Amboss Technologies, компанія з аналізу даних, що спеціалізується на Lightning Network, залучила у квітні 2023 року $4 млн від Stillmark та кількох інших фірм венчурного капіталу.

Стартап Amboss використовує дані, аналітику та соціальний компонент, щоб користувачі могли приймати стратегічні рішення щодо маршрутизації платежів через мережу Lightning. Компанія спрямувала залучені кошти на дослідження у сфері штучного інтелекту (ШІ). Зокрема, використовуючи ШІ та машинне навчання, Amboss може додати різні інструменти прийняття рішень до своїх продуктів, які допоможуть автоматизувати керування вузлами та каналами.

Stroom

Український стартап Stroom у серпні 2023 року оголосив про залучення $3,5 млн під час посівного раунду, який очолив берлінський інвестиційний фонд Greenfield.

Команда Stroom запустила свій проєкт у 2022 році. Він зосередився на роботі над протоколами на основі Lightning Network. Колектив складається із восьми осіб з України, ЄС та Канади.

Зазначимо. Що CTO Stroom Network Слава Жигулін у січні 2023 року виступив на третьому Bitcoin Meetup Kyiv, організованому Bitcoin Magazine Україна.

Chainway Labs

Посівний раунд у розмірі $2,7 млн у лютому 2024 року закрив стартап Chainway Labs, який профілюється на розробці Біткоїн-роллапів з нульовим розголошенням (ZK).

ZK-роллапи (Zero-Knowledge Rollups) – це технологія масштабування блокчейну, яка допомагає збільшити пропускну спроможність мережі та знизити вартість транзакцій. Вони використовують концепцію «нульового розголошення» (zero-knowledge), щоб забезпечити конфіденційність та безпеку транзакцій з одночасним збільшенням їхньої швидкості й ефективності.

Залучене фінансування допоможе Chainway Labs, компанії, яка займається створенням блокчейн-інфраструктури Citrea, вивести її на ринок. У раунді взяли участь Delphi Ventures, співзасновник Taproot Wizards Ерік Волл, засновник Blockscout Ігор Барінов та інші.

Neutronpay

У межах бридж-фінансування за участю фірми Axiom Capital у березні 2024 року Lightning-стартап Neutronpay залучив $1,5 млн. Кошти заплановано було направити на впровадження миттєвих й економічно ефективних платіжних рішень на основі Lightning Network у Південно-Східній Азії.

Neutronpay також заявив, що прагне відповідати культурним та економічним традиціям Південно-Східної Азії, тому він використовує «підхід, який виходить за межі фінансових транзакцій».

Стартап Neutronpay на ринку з 2018 року, проте досі перебуває у посівній стадії. Його фінансово підтримують компанії з Кремнієвої долини.

OrdinalsBot

Фінансування у розмірі понад $1 млн у жовтні 2023 року залучив стартап OrdinalsBot. У раунді фінансування брали участь такі компанії, як Kestrel 0X1, Lightning Ventures та UTXO Management. Залучені гроші мали піти на розвиток проєкту.

OrdinalsBot – це сервіс, який дозволяє створити токен з будь-якого цифрового файлу, чи то зображення, текст, звукозапис або анімація. Для цього потрібно під'єднати свій гаманець і завантажити належний файл. Після цього токен буде створений і з'явиться у вказаному гаманці.

Підбиваючи підсумки

Щорічне зростання інвестицій у Біткоїн-стартапи вказує на визнання перспективності екосистеми Біткоїна. Ці стартапи розробляють інноваційні рішення для платежів, зберігання даних, смарт-контрактів та інших застосувань. Також цей тренд відображає високу популярність біткоїна як активу для інвестування та захисту від інфляції.

Інвестори бачать в Біткоїн-стартапах можливість значного зростання, що зрештою загалом сприяє подальшому розвитку та інтеграції головного цифрового активу у глобальну економіку.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024