Навіщо потрібні біткоїн-облігації

Навіщо потрібні біткоїн-облігації

Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами?

Що таке біткоїн-облігації

Біткоїн-облігації це тип фінансового інструменту, який поєднує в собі традиційні функції облігацій з технологією блокчейн і BTC як базовим активом. Це боргові цінні папери, які виплачують відсотки й повертають основну суму інвесторам, подібно до традиційних облігацій.

Потенційно концепція біткоїн-облігацій може бути втілена у життя різними способами. Але розглянемо детальніше їхню реалізацію у Сальвадорі. Облігації отримали назву Volcano bonds («Вулканічні облігації») через їх зв'язок з геотермальною енергією, яку виробляють вулкани країни. Вона має використовуватися для видобутку біткоїнів. Ідея полягає в тому, щоб застосовувати багату геотермальну енергію Сальвадору для створення стійкої та економічно ефективної інфраструктури майнінгу біткоїнів.

Навіщо потрібні біткоїн-облігації
Презентація проєктів у рамках Bitcoin City. Джерело: соцмережа Х.

Початковий випуск має на меті залучити $1 млрд через продаж облігацій. Очікується, що відсоткова ставка за облігаціями становитиме 6,5% річних. Залучені кошти будуть розділені на дві основні частини: $500 млн для прямих інвестицій в біткоїн і $500 млн на інфраструктуру та операції з видобутку біткоїнів на основі геотермальної енергії. Після п'ятирічного періоду блокування уряд планує розпочати продаж частини біткоїнів, щоб виплатити додаткові дивіденди власникам облігацій.

Облігації будуть випущені в мережі Liquid, другому рівні Біткоїна, розробленому для швидших і більш приватних транзакцій. Біржа Bitfinex буде залучена до випуску та управління облігаціями.

План уряду Сальвадору передбачає створення Bitcoin City спеціальної економічної зони біля підніжжя вулкана Кончагуа, де будуть розташовані житлові райони, комерційні установи та майнінгові об'єкти. А фінансування таких ініціатив буде частково забезпечуватися через Volcano bonds. Цей проєкт планують реалізувати протягом другого терміну президентства Наїба Букеле.

Плюси для інвесторів

Біткоїн-облігації пропонують інвесторам ряд переваг, починаючи з високої потенційної прибутковості. Ці облігації мають високі відсоткові ставки (6,5% у випадку Сальвадору) порівняно з традиційними облігаціями, що робить їх привабливим варіантом для інвесторів, які прагнуть отримати додатковий дохід. Крім того, якщо ціна біткоїна продовжить зростати, інвестори отримають значний приріст капіталу, що ще більше підвищить загальну прибутковість вкладень.

До того ж традиційні інвестори сприймають біткоїн-облігації як метод диверсифікації портфеля. Включення біткоїн-облігацій відкриває доступ до BTC, тим самим диверсифікуючи ризики від звичайних фінансових активів. Це може слугувати альтернативною інвестиційною стратегією замість золота, яке використовували як хеджування від інфляції та девальвації валюти.

Прозорість і безпека також є значними перевагами блокчейну Біткоїна. Незмінність і прозорість блокчейн-транзакцій знижує ризики шахрайства і підвищує безпеку записів про право власності. Ліквідність є ще однією перевагою, оскільки біткоїн-облігації, що торгуються на ліквідних платформах, можна легко купувати й продавати, забезпечуючи інвесторам гнучкість і доступ до капіталу.

Насамкінець, біткоїн-облігації можуть запропонувати додаткові джерела доходу. Наприклад, облігації Сальвадору передбачають виплату дивідендів з прибутку від динаміки курсу біткоїна. Це збільшує загальну прибутковість і забезпечує інвесторам періодичний дохід, який не обмежується виплатою відсотків за облігаціями.

Плюси для країн та урядів

Біткоїн-облігації пропонують чимало переваг для країн-емітентів, починаючи з розширеного доступу до капіталу. Ці облігації є альтернативним джерелом фінансування традиційним ринкам облігацій, потенційно залучаючи новий клас інвесторів, особливо тих, хто цікавиться цифровими активами. Розвиток сегмента може стимулювати прямі іноземні інвестиції, залучаючи міжнародний капітал в країну.

Економічний розвиток є ще однією перевагою, оскільки кошти, залучені за допомогою біткоїн-облігацій, можуть бути використані для реалізації важливих інфраструктурних проєктів, стимулюючи зростання і розвиток. Крім того, ініціативи у сфері майнінгу можуть створювати нові робочі місця, підтримуючи місцеву економіку та знижуючи рівень безробіття.

Сприяння інноваціям також є важливим плюсом. Випуск біткоїн-облігацій заохочує впровадження новітніх технологій, що позитивно сприяє глобальній конкурентоспроможності. Може зростати фінансова інклюзія, оскільки біткоїн забезпечує доступ до фінансових послуг для груп населення, що не мають належного доступу до банківських послуг.

Також помітними є переваги у сфері використання енергії. Проєкти, пов'язані з біткоїн-облігаціями, такі як використання геотермальної енергії для видобутку біткоїнів, сприяють переходу на відновлювані джерела енергії, що відповідає глобальним цілям сталого розвитку.

Експерти також зазначають, що біткоїн-облігації можуть зменшити залежність від традиційних фінансових систем. Використання BTC може підвищити фінансовий суверенітет, зменшуючи залежність від банківських систем і міжнародних фінансових установ.

Гендиректор компанії JAN3 Самсон Моу зазначає наступне: «Облігації можуть допомогти національним державам вийти з-під контролю МВФ та Світового банку, а також відновити національний суверенітет».

Отже, Біткоїн пропонує більш стабільну альтернативу для зберігання вартості та проведення транзакцій, що сприяє загальній економічній стабільності.

Підсумки

Біткоїн-облігації – це відносно новий фінансовий інструмент, і наразі вони активно запроваджуються лише у Сальвадорі. Проте вже зараз на них є значний попит, а експерти відзначають значні переваги як для інвесторів, так і для країн та урядів. Ймовірно, що популярність біткоїн-облігацій значно зросте вже цього бичачого циклу, особливо серед консервативних інвесторів.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024