Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF

Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF.

Озираючись назад, можна сказати, що все, що знадобилося для реального інституційного впровадження Біткоїна, – це простий у використанні продукт з мінімізованим ризиком у вигляді біржового фонду (ETF). У січні SEC схвалила дев'ять нових ETF, які забезпечують доступ до біткоїна через спотовий ринок, що є суттєвим покращенням порівняно з ф'ючерсними ETF, торгівля якими розпочалася ще у 2021 році. У першому кварталі торгів розмір та кількість інституційних асигнувань у ці ETF перевершили очікування. Один тільки ETF від Blackrock встановив рекорд за короткий час, коли активи ETF досягли 10 мільярдів доларів.

Крім приголомшливих показників AUM внаслідок цих ETF, у минулу середу закінчився термін, коли установи з активами понад 100 мільйонів доларів повинні були повідомити про свої активи в SEC через форму 13F. Ці документи розкривають повну картину того, хто є власником біткоїн-ETF – результати не інакше як оптимістичні.

Інституційне використання має широкий характер

Раніше звістка про те, що якийсь інституційний інвестор володіє біткоїном, була подією, достойною висвітлення в новинах, і навіть здатною вплинути на ринок. Лише три роки тому рішення Tesla додати біткоїн до свого балансу призвело до зростання вартості біткоїна більш ніж на 13% за один день.

2024 рік зовсім інший. На момент написання цієї статті відомо про 534 установи з активами понад 1 мільярд доларів, які вирішили інвестувати в біткоїн у першому кварталі цього року. Від хедж-фондів до пенсійних та страхових компаній – спектр впровадження вражає.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF
Джерело: River

З 25 найбільших хедж-фондів США більш ніж половина володіють біткоїном, насамперед Millennium Management з 2 мільярдами доларів. Крім того, залучено 11 із 25 найбільших зареєстрованих інвестиційних консультантів (RIA).

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF
Джерело: River

Чому біткоїн-ETF такі привабливі для установ, які могли б просто купити біткоїн?

Великі інституційні інвестори – це повільні учасники фінансової системи, просякнутої традиціями, управлінням ризиками та регулюванням. Пенсійному фонду для оновлення свого інвестиційного портфеля потрібні місяці, а іноді й роки засідань комітетів, комплексної перевірки та схвалень ради директорів, які часто проводяться кілька разів.

Для купівлі та зберігання реального біткоїна потрібна комплексна перевірка кількох торгових провайдерів (наприклад, Galaxy Digital), зберігачів (наприклад, Coinbase) та служб криміналістики (наприклад, Chainalysis), на додаток до формування нових процесів бухгалтерського обліку, управління ризиками тощо.

У порівнянні з цим отримати доступ до біткоїна купивши ETF у Blackrock простіше простого. Як сказала Лін Олден у подкасті TFTC: «З погляду розробників, ETF – це, по суті, API для фіатної системи. Він просто дозволяє фіатній системі підключатися до Біткоїна трохи простіше, ніж раніше».

Це не означає, що ETF – ідеальний спосіб отримати доступ до біткоїна. Крім комісій за управління, пов'язаних із володінням ETF, існує безліч нюансів, пов'язаних з таким продуктом, які можуть поставити під загрозу основну цінність, яку забезпечує Біткоїн, – непідкупні гроші. Хоча ці нюанси виходять за межі цієї статті, на блок-схемі нижче показані деякі з них.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF

Чому біткоїн більше не виріс цього кварталу?

Враховуючи такий високий рівень впровадження ETF, може здатися дивним той факт, що ціна біткоїна з початку року зросла лише на 50%. Справді, якщо 48% провідних хедж-фондів розподілено, який потенціал зростання залишається?

Попри те, що ETF мають велику популярність, середні асигнування установ, які володіють ними, досить скромні. Серед великих (понад $1 млрд) хедж-фондів, RIA та пенсійних фондів середнє асигнування становить менше ніж 0,20% активів під управлінням. Навіть асигнування Millennium у розмірі 2 мільярдів доларів становили менше ніж 1% від їхніх заявлених активів.

Таким чином перший квартал 2024 року став періодом, коли установи «вийшли з нуля». Коли вони почнуть діяти більш рішуче? Час покаже.

Це гостьовий пост Сема Бейкера з River. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024