Як виглядає гіпербіткоїнізація?

Як виглядає гіпербіткоїнізація?

Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає?

Гіпербіткоїнізація – це тверде переконання в тому, що зрештою всі товари та послуги будуть оцінюватися в біткоїні, а не в доларах. Якщо ви вважаєте себе Біткоїн-максималістом, можливо, ви вже прийняли це як даність. Але як насправді виглядає цей процес? Які ключові віхи можуть вказати на те, що відбувається гіпербіткоїнізація? У цій статті я проаналізую поточні фінансові продукти Біткоїна, геополітичні причини, з яких уряди приймуть Біткоїн, чому центральні банки приймуть Біткоїн та багато іншого.

Об'єднання Біткоїна з традиційними фінансами

У міру впровадження Біткоїна все більше компаній пропонуватимуть пов'язані з ним фінансові продукти, що надалі об'єднуватиме Біткоїн із традиційним фінансовим світом.

Я вважаю, що фінансові продукти, виплати за якими здійснюються у BTC, спочатку будуть довгостроковими. У міру продовження впровадження Біткоїна ліквідність збільшуватиметься, а волатильність цін зменшуватиметься. Це дозволить фінансовим установам створювати продукти, виплати за якими здійснюватимуться у біткоїні протягом коротших термінів. Це нагадує поділ грошей австрійськими економістами на тверді та м'які в контексті заощаджень та витрат. Протягом історії тверді гроші, золото, накопичувалися і використовувалися для більших платежів, тоді як срібло та інші м'які гроші використовувалися для повсякденних платежів.

Підвищення ефективності наявних платіжних систем

Біткоїн все більше інтегруватиметься в платіжну інфраструктуру. Хоча можна навести незліченну кількість розробок в інфраструктурі Біткоїна, я хотів би зосередитися на інфраструктурі, створеній Synota. Synota – компанія, яка використовує Lightning Network для оптимізації традиційних платежів між виробниками та споживачами енергії. Synota наразі зосереджується на платежах за енергію між майнерами та виробниками енергії.

У теперішній системі платежів між споживачами та постачальниками енергії платежі відбуваються кожні 30 днів або частіше. При цьому постачальники енергії беруть на себе кредитний ризик. За допомогою Synota розрахунки можуть відбуватися щодня або щотижня через Lightning Network. Хоча в цій системі постачальники енергії зрештою отримують оплату через конвертацію біткоїна в долари США, це свідчить про те, що біткоїн підвищує ефективність традиційних платіжних систем. Хоча я ще не чув про випадки, коли постачальники енергії приймали оплату безпосередньо в біткоїні, Synota надає таку можливість.

Хоча остаточні розрахунки ще не відбуваються в біткоїні, інфраструктура існує у фоновому режимі та продовжує розростатися.

Геополітичні стимули

Після того, як Росія вдерлася в Україну, російські активи на суму 300 мільярдів доларів в західних банках були заморожені, і нещодавно адміністрація Байдена обговорювала можливість використання цих активів для продовження підтримки України. Це спонукає країни зберігати більшу частину своїх активів у біткоїні, оскільки він не піддається конфіскації.

Ще один геополітичний фактор, який слід враховувати, полягає в тому, що багато країн використовують долари США та казначейські облігації не тому, що хочуть, а тому, що змушені. Для формування фінансових мереж без доларів США та казначейських облігацій не вистачає ліквідності та волатильності цін: це ускладнює збереження вартості за межами доларів США. Оскільки біткоїн стає ліквіднішим, я очікую, що він буде використовуватися як застава на ринках репо, де фінансові установи позичають долари США, і, зрештою, для розрахунків між незахідними країнами.

Зміцнення балансів центральних банків

Казначейські облігації США вважаються найбезпечнішим активом на міжнародному рівні, але нещодавнє підвищення відсоткових ставок за казначейськими облігаціями через рішення у сфері грошово-кредитної політики у відповідь на COVID призвело до нестабільності банківських балансів. Silicon Valley Bank (SVB) збанкрутував, бо тримав казначейські облігації з низькими відсотковими ставками. Коли вкладники зрозуміли, що активи SVB більше не відповідають зобов'язанням, почалося масове виведення вкладів: казначейські зобов'язання США зробили SVB уразливим.

Біткоїн зрештою буде визнаний активом, який зробить баланси надійнішими. Волатильність ринку зросла після 1971 року, коли було розірвано зв'язок долара США із золотом. Біткоїн використовуватиметься як актив для зміцнення балансів, а відсоток біткоїна у компаній, фінансових установ і навіть центральних банків продовжуватиме зростати.

Біткоїн, світова резервна валюта і суверенна людина

У якийсь момент група людей у США побачить у Біткоїні загрозу для західних фінансів та статусу долара як резервної валюти. Ця група спробує покарати власників біткоїна за допомогою високих податків, обмеження самостійного зберігання та багато іншого. Зрештою, ця група зазнає невдачі через відплив капіталу. Юрисдикції, дружні до Біткоїна, виграють від припливу багатих людей, і їхня економіка процвітатиме.

Чудовим прикладом є Техас. Він став центром видобутку біткоїна, тому що у 2002 році тут здійснили дерегулювання енергетичної мережі, що призвело до однієї з найнижчих цін на електроенергію в США. Майнери приїхали сюди з Китаю і Нью-Йорка, і тепер Техас є одним із провідних центрів майнінгу у світі. Високі податки на приріст капіталу в Нью-Йорку та Каліфорнії також націлені на багатих людей, ще більше стимулюючи їх переїжджати в такі місця, як Техас, де податок на приріст капіталу в штаті дорівнює нулю.

Капітал, талант та влада накопичуватимуться у таких регіонах. Ці стимули відображатимуться і на світовій арені. Слід очікувати процвітання дружніх до Біткоїна країн, таких як Сальвадор. Прийняття Біткоїна означає достаток та розвиток; якщо з ним боротися, відбудеться відплив капіталу.

Чи буде все оцінюватися в BTC?

Я очікую, що принаймні валюта в центральних банках буде забезпечена біткоїном, що, як я підозрюю, призведе до позитивних наслідків для звичайної людини просто через обмеження різких кредитних коливань, характерних для фіатної економіки. Ключовим фактором для майбутнього, в якому «все оцінюватиметься в біткоїні», є те, чи зможуть люди мати прямий доступ до свого біткоїна без участі третьої сторони. Якщо біткоїн справді набуде масового поширення, комісії за транзакції різко зростуть, і проводити транзакції на Біткоїні першого рівня не буде сенсу, якщо вартість транзакції не перевищуватиме десятки тисяч доларів.

Чи зберігатимуть люди біткоїн, чи боргові розписки в біткоїні? Не можна сказати певно, як і не можна забувати про роботу, виконану для розвитку Біткоїна. Висновки цієї статті були зроблені виходячи з того, як люди реагуватимуть на Біткоїна, переслідуючи свої власні інтереси, але впровадження Біткоїна має й альтруїстичний аспект. Головним Х-фактором гіпербіткоїнізації є розробники, які відмовилися від роботи у високооплачуваних технологічних компаніях, тому що їхньою головною метою є створення технології свободи.

Організації, компанії та приватні особи, такі як розробники Fedi, Lightning та Nostr, Start9 та інші, продовжують справу Сатоші, щоб створити обмежені, стійкі до цензури однорангові гроші для всіх. Якщо ми житимемо у світі, де все оцінюється в біткоїні, то це станеться тому, що альтруїсти розроблять технологію дешевих та суверенних транзакцій у біткоїні.

Це гостьовий пост Джуліана Мартінеса. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024