Аналітики вважають, що халвінг не буде шоком для курсу BTC

Аналітики вважають, що халвінг не буде шоком для курсу BTC

Ключовим фактором, що може вплинути на зростання ціни біткоїна, є збільшення попиту з боку інвесторів.

Халвінг радикально не вплине на курс біткоїна, як очікують багато хто з інвесторів. Про це йдеться у дослідженні аналітичної компанії CryptoQuant, передає Cointelegraph.

«Ми стверджуємо, що ефект від халвінгу зменшується, оскільки нова емісія біткоїна стає меншою порівняно з обсягом продажу біткоїнів довгостроковими власниками», - зазначили аналітики.

Натомість ключовим фактором, що вплине на ціну біткоїна після цьогорічного халвінгу, стане збільшення попиту з боку інвесторів, які володіють значними обсягами BTC. Аналітики підкреслюють, що попит з боку китів, що володіють від 1000 до 10 000 біткоїнів, зріс до «майже найвищого рівня за всю історію» (11% зростання в місячному обчисленні).

Хоча халвінг зменшує пропозицію, що зазвичай чинить тиск на ціну біткоїна, в період між 2021 і 2023 роками було кілька випадків, коли щомісячний попит з боку довгострокових власників перевищував пропозицію за той самий період часу.

Однак нинішній розрив між ними набагато більший, ніж будь-коли, що свідчить про те, що за умови постійного щомісячного дефіциту пропозиції ефект халвінгу на цінову динаміку біткоїна може виявитися не таким потужним, як у минулому.

Довгострокові власники зараз накопичують в місяць приблизно в сім разів більше BTC, ніж нових біткоїнів надходить в обіг.

Варто також зауважити, що після халвінгу 2016 року ціна біткоїна зросла приблизно на 4200% до $19 800, а після халвінгу 2020 року ціна біткоїна зросла майже на 683% до $69 000.

Навіщо потрібен халвінг

Халвінг Біткоїна необхідний для контролю інфляції та обмеження загальної кількості біткоїнів, які будуть створені. Він зменшує нагороду за видобутий блок вдвічі, що відбувається приблизно кожні чотири роки, тим самим уповільнюючи швидкість, з якою нові біткоїни вводяться в обіг. Це допомагає зберігати дефляційний характер Біткоїна, оскільки максимальна кількість біткоїнів, які коли-небудь існуватимуть, обмежена 21 млн монет.

Халвінг зменшує видобуток нових біткоїнів, що може призвести до зростання ціни, якщо попит залишається стабільним або зростає. Таким чином, халвінг допомагає підтримувати цінність біткоїна як активу, стимулює майнерів покращувати ефективність та сприяє здоровому та стійкому розвитку Біткоїн-екосистеми.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Яка буде собівартість видобутку 1 BTC

Згідно з розрахунками аналітиків CryptoQuant, після халвінгу Біткоїна собівартість майнінгу на популярних пристроях Antminer S19 XP зросте з $40 000 до $80 000. Щоб майнери продовжували працювати прибутково, BTC має торгуватися вище за цю ціну.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024