В Ісландії майнерів хочуть замінити фермерами

В Ісландії майнерів хочуть замінити фермерами

Влада країни не розуміє переваг Біткоїна, що може негативно позначитися на її конкурентних позиціях у світі.

Прем'єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір заявила про наміри обмежити діяльність майнерів у країні. Про це повідомляє The Block.

Високопосадовиця посилається на значне енергоспоживання, що перевищує обсяги використання домогосподарствами. Попри те, що Ісландія є найбільшим у світі виробником енергії на душу населення, Якобсдоттір вважає пріоритетом переорієнтацію відновлюваної енергетики з майнінгу на підтримку домогосподарств та інших галузей промисловості Ісландії, зокрема сільського господарства.

Наявність 100% відновлюваної електроенергії приваблювала майнерів до Ісландії, але оскільки електроенергії стає все менше через обмежене будівництво і позицію уряду, прогнозується, що зростання галузі в країні зупиниться.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Реакція біткоїнерів

Представники Біткоїн-спільноти очікувано відреагували на такі заяви вкрай негативно. Вони підкреслили, що влада Ісландії не розуміє переваг Біткоїна, а також потенціалу майнінгу в балансуванні загального енергоспоживання.

Директор зі стратегічного розвитку Human Rights Foundation Алекс Гладштейн зазначив, що з такими підходами Ісландія нічого гарного не досягне.

Інтерес майнерів до країни

Ще нещодавно Ісландія приваблювала майнінгові компанії зі всього світу. Її перевагами були доступ до значних обсягів енергії та кліматичні умови, що не потребували витрат на охолодження обладнання. Ісландія навіть потрапляла до п’ятірки найбільш перспективних країн для майнерів у 2023 році. Але останнім часом ситуація змінилася не у кращому напрямі.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024