Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC

Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC

Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex.

Уряд США 28 лютого перемістив біткоїни, конфісковані в межах справи про злам біржі Bitfinex, кількома транзакціями на загальну суму $922 млн. Відповідні дані надав сервіс Arkham Intelligence.

Перший тестовий переказ у розмірі 1 BTC ($60 200) відбувся о 15:39 28 лютого. Незабаром після цього гаманець, маркований урядом США, відправив другу транзакцію – 2817 біткоїнів ($172,74 млн), третю транзакцію – 0,01 біткоїна ($613,35) та четверту транзакцію – 12 267 біткоїнів ($748,46 млн).

Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC
Перекази американського уряду. Джерело: Arkham Intelligence.

Уряд конфіскував ці кошти у 2016 році після зламу біржі Bitfinex на суму близько 119 754 BTC, що за поточною ціною становить понад $7,4 млрд.

Перекази уряд США зробив того ж дня, коли біткоїн уперше за два роки подолав позначку в $60 000. За останній тиждень головний цифровий актив подорожчав більш ніж на 20%.

Справа про злам Bitfinex

Перекази відбулися через день після того, як Ілля Ліхтенштейн, хакер, який викрав з біржі Bitfinex біткоїни на суму понад $4,5 млрд, виступив у суді Вашингтона з детальною розповіддю про те, як він скоїв одне з найбільших у світі пограбувань.

27 лютого Ліхтенштейн розповів присяжним, що протягом кількох місяців мав доступ до систем Bitfinex, а також зламував індивідуальні рахунки на інших біржах, таких як Coinbase та Kraken.

Ліхтенштейна та його дружину – реперку Хізер Морган заарештували в лютому 2022 року. Тоді уряд США звинуватив їх у змові з метою відмивання $4,5 млрд у викрадених біткоїнах, з яких потім конфіскували $3,6 млрд. Із серпня 2022 року уряд конфіскував ще $475 млн у BTC.

Повідомляється, що компанія Amazon почала знімати фільм про «грабіжників біржі Bitfinex».

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Причини зламу Bitfinex

У 2016 році Біржа Bitfinex зазнала зламу через те, що не змогла вчасно запровадити низку операційних, фінансових і технологічних заходів контролю. Аналітики вивчили конфіденційний звіт, в якому йдеться про те, що маркетплейс не впровадив заходи, запропоновані її партнером BitGo. Під час розслідування з'ясувалося, що Bitfinex використала систему, яка вимагає від адміністратора наявності двох із трьох ключів безпеки для виконання будь-яких важливих операцій. При цьому біржа «припустилася критичної помилки», розмістивши два ключі «на одному пристрої».

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024