Чому кожен інвестор у нерухомість повинен мати біткоїни

Чому кожен інвестор у нерухомість повинен мати біткоїни

Біткоїн та нерухомість нерозривно пов'язані. Один з них – це неліквідний фізичний актив, що приносить прибуток, а другий – високоліквідний цифровий актив.

Пролог

Я визначив три області, в яких мені допоміг біткоїн. Він допоміг мені вивести мої підприємницькі зусилля на новий рівень, дозволивши мені легко та ефективно управляти своїми грошима та накопичувати заощадження. Це дозволило мені здобути впевненість у собі та дивитися в майбутнє з великим оптимізмом. У мене з'явилося менше тимчасових уподобань, тобто я ціную майбутнє, що змушує мене діяти більш усвідомлено у теперішньому. Все це позитивно позначилося на моєму психічному здоров'ї.

Чому кожен інвестор у нерухомість має володіти біткоїнами

Біткоїн є цифровою власністю і має залучити будь-якого інвестора в нерухомість. Нерухомість використовує дефіцит у фізичній сфері. Біткоїн приніс дефіцит у цифрову сферу.

Біткоїн встановив перший приклад цифрової власності. Біткоїн – це цифрова власність. Права цифрової власності переносять зв'язок між Інтернетом та економікою у сучасність. Таким чином, інвестори в нерухомість, чий бізнес полягає у придбанні та будівництві фізичної власності, приречені на володіння біткоїнами, оскільки це оцифрована форма фізичної власності. Ця заява може вас здивувати, але хто б міг подумати у 1995 році, що більшість роздрібних магазинів у результаті також матимуть цифровий бізнес у формі вебсайту чи магазину електронної комерції? Звичайно, вебсайти електронної комерції та роздрібні магазини більше схожі, ніж біткоїн та нерухомість, але це найкраще порівняння, щоб показати потребу для інвесторів у нерухомість вкладатися у біткоїн. Я вважаю такі порівняння корисними, щоб пояснити складні та нові технології, такі як Біткоїн, зрозумілим чином і показати, чому адаптація такої технології важлива.

Як я пояснював у своїй статті «Чому Біткоїн – це цифрова нерухомість», одна з багатьох спільних рис нерухомості та біткоїну полягає в тому, що вони обидва діють як засоби заощадження. Теоретично володіння нерухомістю є бажаним, оскільки це приносить дохід (ренту) і може використовуватися як засіб виробництва. Але здебільшого нерухомість слугує тепер іншим цілям. Враховуючи високий рівень грошової інфляції за останні десятиліття, просто зберігати гроші на ощадному рахунку недостатньо, щоб зберегти їхню вартість і не відставати від інфляції. В результаті багато людей, у тому числі багатії, пенсійні фонди та установи, зазвичай вкладають значну частину своїх вільних грошей у нерухомість, яка стала одним із кращих засобів заощадження. Більшості людей не потрібна нерухомість, щоб жити в ній або використовувати її для виробництва. Їм потрібна нерухомість, щоб вони могли зберігати цінність.

Проте нерухомість неспроможна конкурувати з біткоїнами – властивості біткоїна роблять його ідеальним засобом заощадження. Його запас обмежений, його легко переносити, ділити, він довговічний, взаємозамінний, стійкий до цензури та некастодіальний. Його можна відправити в будь-яку точку світу практично безплатно та зі швидкістю світла. Своєю чергою нерухомість легко конфіскувати та дуже важко ліквідувати в період кризи. Нещодавно це було продемонстровано в Україні. Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року багато українців звернулися до біткоїнів, щоб захистити свої заощадження, взяти з собою гроші, коли їм довелося тікати, задовольнити свої повсякденні потреби та приймати переклади та пожертвування. Майно довелося залишити, і його було значною мірою зруйновано. Це може означати, що як тільки біткоїн повністю розкриє свій потенціал і люди в усьому світі зрозуміють, що він є найкращим засобом заощадження в порівнянні з нерухомістю, вартість фізичної власності може впасти до корисної вартості та більше не нестиме грошову націнку за використання як засіб заощадження. Це може зайняти багато часу, можливо, кілька десятиліть, але ймовірність все ж таки існує. Тому для вас, як для інвестора в нерухомість, є сенс звернути увагу на біткоїни на ранній стадії. Добре відомо, що найбільше виграють ті, хто першим прийме нові технології.

Джерело: Bitcoin Magazine
Джерело: Bitcoin Magazine

Інвестори в нерухомість є експертами у використанні існуючої нерухомості як застави для залучення боргу для купівлі та будівництва нової нерухомості. Як я докладно описав у своїй статті «Чи є використання успадкованих активів для придбання біткоїнів хорошою стратегією?» використання існуючої нерухомості для взяття боргових зобов'язань та купівлі біткоїнів потенційно є ще більшою можливістю для бізнесу, оскільки вартість біткоїнів, ймовірно, зростатиме швидше, ніж нерухомість. Таким чином, можна досягти вищої прибутковості. Нерухомість (повністю здана в оренду) є ідеальною запорукою для взяття боргу на купівлю біткоїнів, оскільки орендна плата приносить дохід. Тому вам ніколи не доведеться продавати свої біткоїни, щоб погасити борги – натомість ви можете використовувати дохід від оренди. Якщо мій прогноз здається вам занадто оптимістичним, ви також можете використовувати невелику частину свого портфеля нерухомості для такого проєкту, тому ризик відносно невеликий, але потенціал зростання все ж великий.

Це не повинно відривати від прибуткового бізнесу щодо розвитку нерухомості. Я не прошу вас перестати розвивати нерухомість, я прошу вас додати біткоїн-стратегію.

Розвиток нерухомості значною мірою залежить від можливості побудувати кредитоспроможність. Біткоїн може допомогти і тут. Тривале впровадження біткоїна підживлюється його чудовими фінансовими якостями. Зростання прийняття супроводжується зростанням цін, оскільки пропозиція біткоїнів обмежена. Існує позитивний зворотний зв'язок між прийняттям та ціною. Коли попит зростає, а пропозиція залишається майже постійною, ціна має зростати – математично. Для вас, як для забудовника, це означає, що чим більше біткоїнів у вас є, тим більша застава для фінансування будівництва нерухомості в майбутньому. Біткоїн повинен бути частиною стратегії кожного інвестора в нерухомість, оскільки це бездоганна застава, яка допоможе вам підвищити вашу кредитоспроможність у довгостроковій перспективі.

Розумне використання вашої нерухомості як застави для позики грошей та купівлі біткоїнів може розв’язати іншу проблему: ліквідності. Нерухомість є неліквідним та нерухомим активом. Німецькою мовою нерухомість перекладається як «immobilien», що буквально означає «бути нерухомим». Використання вашої нерухомої ліквідності у вашій прибутковій власності для покупки біткоїнів може бути гарною можливістю для бізнесу – і способом захистити свої заощадження від конфіскації, якщо вам потрібно переїхати. Звичайно, ви можете просто продати нерухомість, щоб купити біткоїн, але це погана ідея з двох причин. По-перше, історично гроші заробляються на нерухомості шляхом її купівлі та утримання протягом тривалого часу. По-друге, інвестор у нерухомість зазвичай купує нерухомість у кредит, тому дохід від оренди необхідний для обслуговування існуючих боргових зобов'язань.

Висновок

Я вірю, що «світи» нерухомості та біткоїну рано чи пізно зіллються. Ці активи мають подібні та доповнюють один одного. Нерухомість це актив, який дає дохід (ренту), але він дуже нерухливий. Біткоїн не приносить доходу, але є високоліквідним та мобільним. Ці двоє добре підходять одне одному.

Волатильність біткоїна не має відволікати від можливостей, які він надає. Ті, хто відкинув інтернет, проґавили одну з найбільших бізнес-можливостей у своєму житті. Тих, хто відкине біткоїн, швидше за все, спіткає та сама доля.

Крім того, ми, швидше за все, не побачимо такого ж прибутку від інвестицій у нерухомість, як у минулому. З 1971 року ціни на житло зросли майже у 70 разів. Це відповідає «ніксонівському шоку» 15 серпня 1971 року, коли президент Річард Ніксон оголосив, що Сполучені Штати покладуть край конвертованості долара США в золото. З того часу центральні банки почали використовувати систему на основі фіатних грошей, з обмінними курсами, що плавають, і без валютного стандарту.

Відтоді темпи фінансової інфляції неухильно зростали. Нерухомість для багатьох була активом, щоб зберегти цінність своїх грошей. Однак біткоїн служить для цієї мети набагато краще. Це може призвести до двох речей: по-перше, нерухомість може втратити грошову націнку за використання як засобу заощадження. По-друге, якщо біткоїн (цифрова власність) продовжить свій цикл прийняття та замінить нерухомість (фізичну власність) як кращий засіб заощадження, його прибутковість буде в багато разів вищою, ніж у нерухомості в майбутньому, тому що біткоїн знаходиться тільки на початку циклу прийняття.

Насамкінець, як сказав Сатоші Накамото: «Можливо, варто придбати трохи про всяк випадок», або, перефразовуючи Марка Твена, «Купуйте біткоїни, їх більше не виробляють».

Це гостьовий пост Леона Ванкума, одного з перших студентів, які вивчали фінансову економіку та написали дисертацію про Біткоїн у 2015 році. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна Екологиня Марго Паез описує свій шлях до Біткоїна і пояснює, чому інклюзивність – це не просто «ідеологія пробудження». Бекка Братчер 30 березня 2023
Чому ми відкрили Біткоїн-хаб у Белграді Чому ми відкрили Біткоїн-хаб у Белграді Маючи багату історію, Белград еволюціонував до найновішого робочого та презентаційного майданчика Біткоїна. Plumski 29 березня 2023
Контроль над страхом: Біткоїн, суверенітет та домашні пологи Контроль над страхом: Біткоїн, суверенітет та домашні пологи «Я отримав значний суверенітет завдяки Біткоїну, і я однаково радію тому, що моя партнерка зробила те саме, обравши домашні пологи». Конор Чепенік 28 березня 2023