Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн зростає через уповільнення інфляції в США, світ наповнюють біткоїн-банкомати, енергоспоживання Біткоїна падає, Узбекистан блокує доступ до бірж, майнінг Cipher Mining «зеленіє», Coinbase зазнає збитків, BlackRock відкриває біткоїн-траст, а в ПАР навчилися переказувати BTC через SMS.

Зниження інфляції у США підштовхнуло курс біткоїна

Інфляція у США в липні сповільнилася до 8,5%. Місяцем раніше цей показник був на рівні 9,1%. Індекс споживчих цін знизився слідом за цінами на бензин, що опустилися через низький попит і нафту, що дешевшає.

Все це позитивно вплинуло на курс біткоїна, який за добу подорожчав із $23 000 до $25 000. Проте пізніше в результаті корекції ціна знизилася до $24 000.

У світі вже 39 000 біткоїн-банкоматів

Щодня по всьому світу з'являються нові біткоїн-банкомати, а загальна інфраструктура мережі вже досягла 39 000 пристроїв.

Якщо тенденція збережеться, то до кінця 2022 року сумарна кількість біткоїн-банкоматів може перевищити 40 000. Наразі такі пристрої встановлені у 77 країнах, а їх обслуговують 614 операторів.

Енергоспоживання Біткоїна за рік скоротилося на третину

Енергоспоживання мережі Біткоїна на сьогодні складає 10,45 ГВт. Поточний рівень на 21% менший, ніж показники на початку року – 13,28 ГВт і на третину менше, ніж у травні 2021 року, коли було встановлено рекорд енергоспоживання – 15,8 ГВт.

Скорочення енергоспоживання пов'язано насамперед із тогорічною забороною майнінгу в Китаї, що стало поштовхом для індустрії перейти на відновлювані джерела енергії. Також впливає ведмежа фаза на ринку та зниження рентабельності видобутку біткоїнів. Але багато учасників ринку сходяться на думці, що перехід промисловості на «зелену» енергію все-таки грає панівну роль.

В Узбекистані заблокували доступ до більшості біткоїн-бірж

Влада Узбекистану обмежила доступ до сайтів практично всіх біткоїн-бірж. Зокрема, до найпопулярніших майданчиків: Binance, Kraken, FTX та Huobi Global. При цьому біржа UzNEX продовжує працювати у звичному режимі, оскільки є єдиним регульованим майданчиком у країні.

У Національному агентстві перспективних проєктів пояснили обмеження тим, що біткоїн-біржі зобов'язані отримувати ліцензію провайдера послуг для роботи в Узбекистані.

Cipher Mining відкрила «зелений» майнінг-центр у Техасі

Компанія Cipher Mining завершила розгортання біткоїн-майнерів у новому дата-центрі в Техасі потужністю 40 МВт, що працює від вітрової електростанції. Хешрейт встановленого обладнання складає 1,3 EH/s. Це дозволить виробляти до 5,7 BTC на добу.

Cipher Mining очікує прибуття біткоїн-майнерів для ще трьох дата-центрів у Техасі: Bear та Chief сукупною потужністю 20 МВт, а також для підприємства на 205 МВт в Одесі.

Coinbase отримала $1,1 млрд квартальних збитків

Чистий збиток біткоїн-біржі Coinbase у другому кварталі 2022 року склав $1,1 млрд. За аналогічний період роком раніше компанія зафіксувала чистий прибуток у розмірі $1,6 млрд.

Чистий виторг у квітні-червні скоротився з торішніх $2,03 млрд до $803 млн. Це пов'язано зі зниженням цін на цифрові активи - обсяг торгів на платформі склав $217 млрд проти $462 млрд.

BlackRock запустила біткоїн-траст для інституціоналів

Інвестиційна компанія BlackRock запустила орієнтований на інституційних інвесторів із США траст, який відстежує динаміку ціни біткоїна. Це перший подібний продукт компанії.

«Попри різкий спад на ринку, ми, як і раніше, спостерігаємо значний інтерес до того, як ефективно і з мінімальними витратами отримати доступ до цих активів, використовуючи наші технології», - повідомили в BlackRock.

У ПАР з'явився сервіс біткоїн-переказів через SMS

Розробник Кготатсо Нгако запустив у ПАР SMS-сервіс Machankura. Він дозволяє здійснювати BTC-перекази без доступу до інтернету. Сім-карти виступають як приватні ключі.

Ентузіаст розраховує, що завдяки сервісу доступ до біткоїна отримають мільйони африканців. Зараз Manchakura працює у шести країнах. За словами розробника, додатком вже зацікавилися у Paxful.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024