У світі вже 39 000 біткоїн-банкоматів

У світі вже 39 000 біткоїн-банкоматів

В Україні встановлено 45 біткоїн-банкоматів, більшість із них – у Києві.

Щодня по всьому світу з'являються нові біткоїн-банкомати, а загальна інфраструктура мережі вже досягла 39 000 пристроїв. Про це свідчать дані аналітичного ресурсу Coin ATM Radar.

Якщо тенденція збережеться, то до кінця року сумарна кількість біткоїн-банкоматів може перевищити 40 000. Наразі такі пристрої встановлені у 77 країнах, а їх обслуговують 614 операторів.

Де найбільше таких пристроїв

Географічно за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів лідирують США. У цій країні встановлено понад 34 000 цих пристроїв. На другому місці знаходиться Канада, тут працюють понад 2500 біткоїн-банкоматів. Далі йде Іспанія з 257 пристроями та Сальвадор з 212 біткоїн-банкоматами. Замикає п'ятірку лідерів Польща – 192 пристрої.

Щодо України, то тут налічується 45 біткоїн-банкоматів. Найбільше їх у Києві – 7 пристроїв. До топ-3 міст також увійшли Одеса та Харків, де знаходяться 6 та 5 пристроїв відповідно.

Україна

Найбільші оператори та виробники

Провідним оператором біткоїн-банкоматів у світі є Bitcoin Depot. Він займаєт 17,7% частки ринку. За ним йдуть Coinclud (14,5%), Coinflip (10,6%), Bitcoin of America (6%) та Bitstop (5%).

Genesis Coin лідирує у галузі виробництва біткоїн-банкоматів – на його частку припадає 40,6% обладнання. Друге місце посідає General Bytes (22,8%). За ними йдуть Bitaccess (15,8%), Coinsource (5,2%) та Bitstop (4,9%).

Що таке біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати біткоїни. Вони можуть приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує з інтернету в режимі реального часу. При цьому банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торгових центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Перші біткоїн-банкомати з'явилися у 2013 році у США та Азії. З того часу їхня географія і кількість зросли в рази.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024