У світі вже 39 000 біткоїн-банкоматів

У світі вже 39 000 біткоїн-банкоматів

В Україні встановлено 45 біткоїн-банкоматів, більшість із них – у Києві.

Щодня по всьому світу з'являються нові біткоїн-банкомати, а загальна інфраструктура мережі вже досягла 39 000 пристроїв. Про це свідчать дані аналітичного ресурсу Coin ATM Radar.

Якщо тенденція збережеться, то до кінця року сумарна кількість біткоїн-банкоматів може перевищити 40 000. Наразі такі пристрої встановлені у 77 країнах, а їх обслуговують 614 операторів.

Де найбільше таких пристроїв

Географічно за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів лідирують США. У цій країні встановлено понад 34 000 цих пристроїв. На другому місці знаходиться Канада, тут працюють понад 2500 біткоїн-банкоматів. Далі йде Іспанія з 257 пристроями та Сальвадор з 212 біткоїн-банкоматами. Замикає п'ятірку лідерів Польща – 192 пристрої.

Щодо України, то тут налічується 45 біткоїн-банкоматів. Найбільше їх у Києві – 7 пристроїв. До топ-3 міст також увійшли Одеса та Харків, де знаходяться 6 та 5 пристроїв відповідно.

Україна

Найбільші оператори та виробники

Провідним оператором біткоїн-банкоматів у світі є Bitcoin Depot. Він займаєт 17,7% частки ринку. За ним йдуть Coinclud (14,5%), Coinflip (10,6%), Bitcoin of America (6%) та Bitstop (5%).

Genesis Coin лідирує у галузі виробництва біткоїн-банкоматів – на його частку припадає 40,6% обладнання. Друге місце посідає General Bytes (22,8%). За ними йдуть Bitaccess (15,8%), Coinsource (5,2%) та Bitstop (4,9%).

Що таке біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати біткоїни. Вони можуть приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує з інтернету в режимі реального часу. При цьому банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торгових центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Перші біткоїн-банкомати з'явилися у 2013 році у США та Азії. З того часу їхня географія і кількість зросли в рази.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023