Розмір блоків Біткоїна істотно впав

Розмір блоків Біткоїна істотно впав

Майнери переживають непростий період після халвінгу.

Середній розмір блоку у мережі Біткоїна впав до 1,55 Мб, що відповідає мінімуму за останній рік. Про це свідчать дані сервісу YCharts.

Це падіння збіглося з падінням ціни біткоїна до $64 100. Зменшення розміру блоку, який вимірює кількість даних про транзакції, що містяться в кожному блоці, вказує на зниження активності у мережі.

Розмір блоків Біткоїна істотно впав
Середній розмір блоку у мережі Біткоїна. Джерело: Blockchain.com.

Це зниження активності також відображається на показнику кількості транзакцій в секунду (TPS), який коливався від максимуму близько 28 TPS до мінімуму нижче 4,5 TPS, при середньому значенні 9,12 TPS. Зниження активності також негативно вплинуло на прибутковість майнерів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Динаміка протоколу Runes

Попри зниження активності у мережі Біткоїна, ринок Runes продовжує зростати. Сегмент залишається прибутковим, але показники вторинного ринку 10 найбільших монет Runes значно варіюються від -82% до +1194%.

Проте загальна частка транзакцій протоколів Runes та Ordinals наразі незначна. Тож вони не мають істотного впливу на ситуацію у мережі Біткоїна. Проте експерти очікують на покращення ситуації у найближчі тижні.

Рекордний блок

Попри поточне зниження активності у мережі Біткоїна, у березні цього року майнер Marathon видобув рекордний блок за всю історію Біткоїна, розміром 3,99 Мб. Це стало можливим завдяки сервісу прямого подання транзакцій Slipstream, який забезпечує власний майнінговий пул MARA компанії Marathon Digital. Також певний вплив на досягнення мали ініціативи OrdinalsBot, що спростили процес внесення записів Ordinals до блокчейну Біткоїна.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024