Як BIP-винагороди удосконалять мережу Біткоїна

Як BIP-винагороди удосконалять мережу Біткоїна

Протокол Біткоїна змінюється повільно, але стимулювання процесу обговорення BIP за допомогою винагород може покращити розробку.

Ідея про те, що Біткоїну не вистачає інновацій порівняно з іншими криптовалютами, широко поширена, але чи правда це?

Біткоїн-протокол зазнає значних змін набагато повільніше, ніж інші криптовалюти, останньою з яких, звичайно ж, є впровадження та активація Taproot. Але це фіча, а не баг.

Оскільки зміни є основою масивної екосистеми з відкритим вихідним кодом, вони повинні бути добре продумані й повинні послідовно демонструвати поширену думку про те, що переваги змін переважують витрати. Хоча це правильно і загальноприйнято, таке мислення також може бути відмовкою. Важливо визнати необхідність консенсусу, але ми повинні замислитися над тим, що означає консенсус, як він досягається і як ми могли б потенційно покращити те, як він відбувається.

В цілому, ідея про те, що повільна розробка – найкращий патерн, – просто жахлива евристика та хибна дихотомія. Варіанти, доступні для розробки протоколу спільноти Біткоїна, нескінченно різноманітніші та більш нюансовані, ніж просто «повільно» чи «швидко». Ретельний, всеосяжний, навмисний, інклюзивний – всі ці прикметники набагато краще описують те, чому насправді має сприяти Біткоїн-спільнота. Це виразне формулювання важливе, оскільки будь-які цінності, на які ми підписуємося, будуть використовуватися для оцінки ініціатив та зусиль, і лише один так званий ідеал гірший за повільний – швидкий.

Простий плин часу саме по собі нічого не робить для того, щоб пропозиція щодо покращення Біткоїна (BIP) привернула більше уваги, відгуків, серйозного розгляду чи участі. Він також нічого не робить для того, щоб спільнота розробників зосередила свої обмежені зусилля та увагу на потрібних галузях.

Правильний підхід до включення пропозиції

Якщо ми хочемо підтримувати інновації в Біткоїн-спільноті, найпростіший спосіб зробити це через дійсно великий обсяг безперервних досліджень та розробок у групі розсилки bitcoin-dev та інших форумах з обміну технічною інформацією. Не можна заперечувати, що Біткоїн може похвалитися величезною часткою програмістів світового класу, криптографів, математиків, економістів та багатьох інших. Ці люди продовжують боротися з ключовими проблемами, такими як забезпечення більшої міри конфіденційності та масштабування мережі Біткоїна до глобальної пропускної спроможності без втрати тих самих характеристик, які роблять його Біткоїном.

Ця спільнота чудова і навмисно неструктурована та неформальна. Не існує стандартизованого процесу, відповідно до якого будь-яка ідея чи пропозиція стають включеними до Біткоїна. Єдиний спосіб досягти остаточного включення пропозиції – це отримати широку увагу, підтримку та подальше опрацювання з боку спільноти. Від досліджень та аналізу, необхідних для того, щоб переконати спільноту в тому, що переваги значно переважують витрати, до пояснень та комунікації, необхідних для мотивації ширшої екосистеми для оновлення програмного забезпечення та підготовки варіантів використання, до фактичної роботи з доопрацювання та впровадження самого коду.

Підтримка та прискорення цього процесу має важливе значення, і, хоча він завжди буде повільнішим, ніж стандартизована та формалізована система у відносному сенсі, завжди є можливості для покращення, щоб зробити його більш ефективним на власних умовах.

Поліпшення стимулів

Рефлекторний імпульс боротися з будь-яким твердженням, що процес розробки Біткоїна не ідеальний або що його можна поліпшити, зазвичай базується на неявному припущенні, що будь-які зусилля з його поліпшення обов'язково означають посилення централізації та контролю. Однак, це далеко не так. Так само як Lightning Network спростувала твердження про те, що збільшення масштабованості транзакцій потребує збільшення розміру блоку.

Так само нагороди BIP – це спроба покращити стимули, що рухатимуть розвиток Біткоїна та досягнення консенсусу. BIPBounty.org, керований Lincoln Network, некомерційною організацією, яка зосереджена на розвитку технологій, які підтримують свободу людини, збирає пожертвування для фінансування стандартних винагород, призначених для конкретних BIP. Хоча на цей час тут вказано лише одну нагороду, ця структура призначена для виконання таких завдань:

  • За допомогою податкових відрахувань вона стимулює членів спільноти та організації виявляти інтерес до пропозицій та надавати їм фінансову підтримку
  • Це дає спільноті розробників Біткоїна з відкритим вихідним кодом сильні порівняльні сигнали щодо того, які області найбільше цікавлять спільноту та які з них мають вищу потенційну фінансову рентабельність, щоб вони могли налаштувати свій фокус.
  • Варіанти винагороди за BIP призначені для просування вперед до конкретних результатів, представляючи ресурси, необхідні спільноті для досягнення консенсусу (або ні) за якоюсь конкретною пропозицією. Це включає письмові огляди, аналіз і різні класи виявлених багів або вразливостей.
  • Все вищезгадане відбувається добровільним і нецентралізованим шляхом, що підтримує дух проєкту Біткоїна. Багато розробників можуть не звертати особливої ​​уваги на винагороди, і це також нормально.

Все почалося з BIP119

BIPBounty.org виник як концепція з полеміки про BIP119. У грудні 2021 року автор BIP Джеремі Рубін розмістив нагороду за виявлення помилок у своєму BIP через Twitter.

Дуже швидко інші прихильники BIP приєдналися та запропонували свої додаткові нагороди. Загальна сума винагороди швидко росла як снігова куля. Те, що це сталося абсолютно спонтанно та органічно, було приголомшливою ознакою стримуваної готовності та потреби спільноти виділити фінансові ресурси для просування вперед на основі дискурсу та консенсусу.

Природно, BIPBounty.org розпочався з винагород BIP119, але як проєкт він не має цілей щодо будь-якого конкретного BIP. Його мета полягає в тому, щоб охопити всі BIP і дозволити спільноті Біткоїна самостійно вирішити, які пропозиції становлять більший інтерес і гідні внесків, які віднімаються з оподатковуваного доходу.

Початок роботи

BIPBounty.org є новим проєктом та намагається розв’язати амбітну проблему. Гіпотеза, за допомогою якої ми оцінюватимемо наші зусилля, полягає в тому, що суспільний інтерес до такого починання виходить за рамки одноразового інтересу в контексті одного BIP. Таким чином, ми можемо стабільно прискорювати результати досліджень та розробок та обговорення в рамках BIP.

Все це вимагає підтримки та участі спільноти. І найважливішим на цьому ранньому етапі є зворотний зв'язок. З цією метою ми в Lincoln Network сподіваємося, що найкращі та найрозумніші представники Біткоїн-спільноти продовжуватимуть взаємодіяти з нами та допомагатимуть нам у наших зусиллях щодо ефективного, спільного та сталого розвитку Біткоїна.

Це гостьовий пост Аріеля Дешапеля, співзасновника мультихмарної хостингової платформи Hydra Host, старшого наукового співробітника Lincoln Network і члена команди BIPBounty.org. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024