Вада безпеки, яку вносить Proof-of-Stake

Вада безпеки, яку вносить Proof-of-Stake

Механізм доказу роботи Біткоїна забезпечує безпеку, якою Ethereum пожертвував заради короткострокових переваг.

Засновник Ethereum Віталік Бутерін нещодавно висловив занепокоєння з приводу довгострокової безпеки Біткоїна, наводячи порівняльні бюджети безпеки на основі структури мережевих комісій.

Це занепокоєння необґрунтоване та побудоване на хибному порівнянні між двома системами. І ось чому:

По-перше, апаратні та монетарні вимоги Ethereum для доказу володіння (Proof-of-Stake) стимулюють централізацію стекінгу в руках постачальників послуг, таких як великі біржі. Аутсорсинг створює безліч ризиків, включаючи кооптацію мережі одним розчерком пера урядом країни, в якій існують ці організації.

Крім того, у світі безлімітних фіатних валют центральні банки та уряди також можуть спокійно накопичувати запаси ефіру та повільно прокласти собі шлях до повного і законного контролю над мережею. Бюджети безпеки, які включають лише грошові обмеження, не мають значення у світі без фізичного дефіциту.

Біткоїн принципово інший. Майнінг потребує апаратного забезпечення та затрат енергії, і те, і інше апріорі є дефіцитним. Кооптація мережі дефіцитних технологій і джерел енергії – це безмежно складне для виконання завдання, особливо в таємний спосіб.

На додачу до цього, прихильники цієї конкретної лінії FUD (страх, невпевненість, сумнів) повністю ігнорують позитивні зовнішні ефекти, які забезпечують попит на енергію за запитом або майнінг біткоїнів. Я вже багато писав про це в попередніх статтях, таких як «Хто сказав, що майнінг біткоїнів має бути прибутковим». Головна думка: майнінг біткоїнів не обов’язково повинен бути прибутковим у традиційному розумінні з огляду на стимули з боку різних варіантів використання; іноді все краще, ніж нічого, особливо якщо ваша енергія витрачалася надаремно.

Загалом, ці занепокоєння для мене свідчать про брак креативності та передбачення, що вказує на поточний стан речей або фіатний спосіб мислення. Доказ роботи (Proof-of-Work) – це інновація; енергоспоживання – це не тільки особливість, але й стимул, а не недолік системи. Інтеграція технології доказу роботи та енергетичної промисловості є природною і лише сприятиме подальшому впровадженню та більшому достатку для кращого майбутнього людства.

Я вважаю, що широко рекламоване скорочення на 99% споживання енергії ефіром зрештою призведе до його знищення. Proof-of-Work підтримує зв’язки з реальним світом, де стимули сильніші за примус. Proof-of-Stake вирішує розірвати ці зв’язки та стимулює лише ходлінг (зберігання криптоактиву протягом тривалого часу).

У довгостроковій перспективі енергетичні інновації та інтеграція переможуть у конкурентній боротьбі та стимулюватимуть безризикову прибутковість контрагентів. Потреба в інноваціях в енергетичному секторі з кожним днем ​​стає все більш очевидною. Біткоїн і доказ роботи неминуче засяють у найближчі роки, допомагаючи забезпечити дешеву і достатню енергію масам. Спочатку поступово, потім раптово; все, що потрібно, – це низький рівень обрання тимчасових переваг.

Це гостьова публікація Мікі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем в галузі економіки. Він провів чотири роки в піхоті, перш ніж перейти до Фінансового корпусу. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023