Біткоїн зробить альткоїни застарілими за допомогою Drivechain

Біткоїн зробить альткоїни застарілими за допомогою Drivechain

Drivechain, запропонований софтфорк через BIPs 300 і 301, який може створити портфель сайдчейнів Біткоїна і відтворити будь-який варіант використання альткоїнів.

Drivechain, як визначено в BIP300 та BIP301 (пропозиціях щодо поліпшення Біткоїна), пропонує нове бачення для Біткоїна, в якому вирішуються такі проблеми:

 1. Він пропонує альтернативу нашому теперішньому суперечливому та політичному процесу зміни Біткоїна. Правила першого рівня ніколи не повинні змінюватися, натомість вводяться нові функції шляхом додавання додаткових сайдчейнів.
 2. Він усуває всі розумні аргументи на користь конкурентів Біткоїна, копіюючи їхні будь-які можливі корисні функції. Це, ймовірно, перетворить Біткоїн на монополіста на ринку криптовалют, що дуже корисно для активу, який претендує на роль «грошей».
 3. Він надає реальний спосіб генерування достатньої комісії за транзакції для підтримки бюджету безпеки Біткоїна. Це особливо важливо, оскільки субсидія блоку неминуче падатиме з роками через халвінг, а чинні альтернативи фінансування бюджету безпеки вельми проблематичні: запровадження уповільненої емісії знімає ліміт у 21 мільйон BTC через хардфорк; перехід на доказ частки володіння (Proof-of-Stake) вимагає суттєвого технічного перегляду Біткоїна та хардфорку; прив'язка сум комісій до вартості транзакцій створює конкуренцію для Біткоїна з боку альткоїнів та фіатних платіжних систем, які пропонують нижчі комісії.

Всі ці проблеми вирішуються за допомогою софтфорку, що запускає сайдчейни із трьома важливими властивостями:

 1. Ноди основої мережі перевіряють лише невеликий, простий і фіксований набір правил BIP300 та BIP301, а всі правила сайдчейна перевіряються окремою частиною програмного забезпечення, що можна спокійно ігнорувати, якщо вам не потрібен цей сайдчейн.
 2. Сайдчейнам не потрібно створювати новий актив, BTC можна внести в сайдчейн, а потім вивести назад до мейнчейну за обмінним курсом один до одного. Тому, на відміну від альткоїнів, вони не фрагментують мережевий ефект і не конкурують з BTC.
 3. Сайдчейни захищені чинним хешрейтом Біткоїна, і всі комісії за транзакцію сайдчейну йдуть до бюджету безпеки Біткоїна, а не до бюджету безпеки конкурентного альткоїна.

Біткоїн матиме портфель цих сайдчейнів. Чи буде сайдчейн включений у цей портфель визначатиметься його здатністю генерувати комісійні за транзакції. Це станеться тому, що майнери, як досить раціональні та корисливі агенти, активуватимуть лише сайдчейни, які максимізують їхній прибуток. Таким чином, зрештою, напрямок розвитку Біткоїна визначатиметься виявленими уподобаннями користувачів Біткоїна. Цей економічний процес ухвалення рішень міг би замінити чинний процес ухвалення політичних рішень у рамках обговорення всередині спільноти.

Деякі сайдчейни будуть створюватися з нуля, пропонуючи нову функціональність, яка ще не була добре реалізована в жодному альткоїні. У той час як деякі достойні альткоїни будуть перетворені на сайдчейни. Причому версія сайдчейна строго перевершуватиме вихідний альткоїн, тому що вона успадкує більший мережевий ефект Біткоїна, більший бюджет безпеки та матиме таку ж функціональність, як вихідний альткоїн.

Отже, прийняття BIP300 уможливить:

 1. Розширення функціональності Біткоїна за допомогою додаткових сайдчейнів, ніколи не змінюючи основну мережу.
 2. Перетворення будь-якого корисного конкурентного альткоїна на сайдчейн, який строго перевершує вихідний альткоїн. Це призведе до того, що Біткоїн зрештою поглине частку ринку цього альткоїна.
 3. Підтримку бюджету безпеки Біткоїна після того, як субсидія на блок зникне, без уповільненої емісії або інших проблемних альтернатив, шляхом збору всіх комісій за транзакції з нашого портфеля корисних сайдчейнів.

Швидше за все, буде додано сайдчейн з високою пропускною спроможністю транзакцій, який генеруватиме комісію за транзакції, пропорційну до ступеня прийняття Біткоїна.

Чи можуть сайдчейни генерувати достатню комісію за транзакції для підтримки Біткоїна?

Наразі субсидія на блок складає 6,25 BTC (близько 23 600 доларів США за BTC), а до 2040 року вона впаде до 0,390 625 BTC (приблизно на 94%). Не можна очікувати, що користувачі будуть готові платити комісію за транзакцію набагато більшу, ніж сьогодні. А в 2040 році вони навряд чи погодяться платити за транзакцію набагато більше, ніж 1 або 2 долари (з поправкою на інфляцію).

Таким чином, щоб отримати у 2040 році бюджет на безпеку, який можна порівняти з сьогоднішнім бюджетом, ціна біткоїна має зрости приблизно до 350 000 доларів (що також зробить мережу Біткоїна в 15 разів більш цінною метою для атаки), або кількість угод має суттєво збільшитися.

Оцінімо, скільки транзакцій у сайдчейні з високою пропускною спроможністю знадобиться, щоб відповідати чинному бюджету безпеки. Станом на 20 липня 2022 року бюджет безпеки Біткоїна становить близько 250 доларів США в секунду (на основі винагороди за блок у вигляді субсидії у розмірі 6,25 BTC плюс загальна комісія у розмірі 0,1 BTC, що присуджується кожні 10 хвилин, та враховуючи ціну BTC у розмірі 23600 доларів США). Середня комісія за транзакцію станом на 20 липня 2022 року становить близько 2 доларів, але давайте будемо більш скромними та зменшимо її до 1 долара. Таким чином, щоб відповідати поточному бюджету безпеки лише з комісією за транзакції, знадобиться 250 транзакцій на секунду.

Для порівняння, Visa обробляє близько 1700 транзакцій на секунду (виходячи зі 150 000 000 транзакцій на день, які Visa наводить тут). Ми можемо дотримуватися чинного бюджету безпеки на рівні 250 транзакцій за секунду, що становить близько 15% від транзакцій за секунду для Visa.

Якщо припустити, що Біткоїн буде рости й отримає значне поширення протягом 18 років, які знадобляться для значного зниження субсидії на блок, 15% транзакцій за секунду Visa не здаються такими божевільними з погляду попиту користувача. І якщо попит на Біткоїн-транзакції зможе зрівнятися з кількістю транзакцій за секунду Visa (1700), то бюджет безпеки може становити близько 1700 доларів за секунду (з урахуванням комісії 1 долар), що приблизно в сім разів більше, ніж сьогодні.

Наразі кількість транзакцій Біткоїна в секунду технічно обмежена на рівні близько 5, але довільно велика пропускна спроможність транзакцій досяжна без будь-яких змін в основному ланцюжку, крім як прийняття BIP300 і BIP301.

За допомогою цих приблизних розрахунків ми встановили, що, враховуючи досить розумні припущення про ширше використання та прийняття Біткоїна, можна буде дотримуватися чинного бюджету безпеки за допомогою сайдчейнів навіть після того, як субсидія на блок буде значно скорочена.

Бюджет безпеки Біткоїна масштабуватиметься залежно від попиту на обробку транзакцій Біткоїна, що непогано, оскільки обсяг капіталу, залученого для стримування потенційного зловмисника, буде пропорційний вартості мережі Біткоїн. Якщо вартість мережі впаде, цей капітал звільниться для інших цілей. Якщо вартість мережі зросте, мережа матиме великий капітал для захисту від атаки 51%.

Можливі сайдчейни для портфеля Drivechain Біткоїна

Наостанок я перерахую деякі можливі сайдчейни, які, ймовірно, будуть розроблені та включені в портфель сайдчейнів:

 1. Сайдчейн конфіденційності (вже є активна реалізація сайдчейна Zcash, перетворена з оригінального альткоїна Zcash)
 2. Розподілений сайдчейн DNS
 3. Сайдчейн цифрових активів/кольорових монет/NFT
 4. Сайдчейн із високою пропускною спроможністю, як уже згадувалося
 5. Сайдчейн ринків передбачень

І, звичайно ж, будь-який чинний або майбутній альткоїн, який пропонує корисну технологію, може бути перетворений на сайдчейн за досить помірну вартість розробки.

Це гостьовий пост Микити Чащинського, розробника програмного забезпечення, який працює над сайдчейнами BIP300. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024