Хешпрайс Біткоїна рекордно знизився

Хешпрайс Біткоїна рекордно знизився

24 червня ціна хешу тимчасово падала майже на 52%, до $0,0459 за терахеш.

Хешпрайс Біткоїна, ключовий показник, що вимірює дохід майнерів у розрахунку на терахеш, зараз знаходиться поруч з найнижим рівнем за всю історію існування головного цифрового активу. Про це повідомляє Cointelegraph.

Відповідно до даних сервісу Hashrate Index, 24 червня хешпрайс Біткоїна впав майже на 52%, до $0,0459 за терахеш після того, як 8 червня він досяг двомісячного максимуму в $0,095. Хешпрайс наближався до свого рекордно низького рівня в $0,0447, встановленого 1 травня, але за останні кілька годин відскочив назад до $0,0479.

Хешпрайс Біткоїна рекордно знизився
Графік хешпрайсу. Джерело: Hashrate Index.

Коментуючи ситуацію, розробник майнінгової компанії Upstream Data Адам Ортольф заявив, що для майнерів біткоїнів почалися «ігри на виживання».

Натомість головний аналітик фірми Blockware Solutions Мітчелл Ескью зауважив, що більшість обладнання для видобутку біткоїнів залишається прибутковим за нинішніх умов.

Які чинники впливають на хешпрайс

Хешпрайс значною мірою визначається ціною біткоїна, винагородою майнерам і складністю видобутку - і всі три показники різко впали за останній час. Зокрема, курс BTC знизився за тиждень на 6,8%, до $60 500 на тлі новин про плани керуючого біржі Mt. Gox почати процес виплати компенсації клієнтам торгового майданчика вже у липні на суму $8,6 млрд і відтоку коштів з американських спотових біржових біткоїн-фондів.

Тим часом на винагороду біткоїн-майнерів вплинув четвертий халвінг, в результаті чого субсидія на блок знизилася з 6,25 BTC до 3,125 BTC, що за поточними цінами становить $188 800.

Суттєвий тиск на курс зробив також розпродаж біткоїнів з боку майнерів. Внаслідок цього їх резерви скоротилися до 1,9 млн монет 19 червня, що є найнижчим рівнем за останні 14 років.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Показник за минулий рік

У 2023 році показник хешпрайсу Біткоїна зріс на 71%, з $59,42 PH/день до $101,78 PH/день.

На початку 2023 року цей показник знаходився на мінімумах і більшість індикаторів вказували на те, що протягом року він або знижуватиметься, або залишатиметься на колишньому рівні. Але разом з біткоїном хешпрайс перевершив очікування ринку.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024