Волатильність біткоїна зросла на тлі новин із США

Волатильність біткоїна зросла на тлі новин із США

Звіт з інфляції позитивно вплинув на курс BTC, а заяви голови ФРС Джерома Павелла – навпаки, негативно.

За останню добу курс біткоїна коливався у діапазоні $67 000-70 000 через макроекономічну звітність та засідання Федеральної резервної системи США (ФРС) щодо процентних ставок.

Темпи інфляції у травні знизилися до 3,3% на рік, що було позитивно сприйнято інвесторами. Зокрема, вони очікували на чіткі плани від регулятора щодо переходу до стимулюючої грошово-кредитної політики.

Волатильність біткоїна зросла на тлі новин із США
Динаміка курсу біткоїна за добу. Джерело: CoinGecko.

Проте їхні сподівання не виправдалися. ФРС залишила процентні ставки на поточному рівні, а голова ФРС Джером Павелл натякнув, що регулятор не поспішатиме з переглядом своєї поточної політики. Тож курс біткоїна знову скорегувався у районі $67 000-67 500.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Вплив процентних ставок на курс

Базова процентна ставка безпосередньо впливає на ставки комерційних банків. Це своєю чергою визначає загальний обсяг грошової маси в економіці. За інших рівних умов більший обсяг грошової маси сприяє зростанню курсу біткоїна, і навпаки.

Наразі процентні ставки перебувають на максимальному рівні за останні 22 роки: 5,25-5,5%. Більшість експертів переконана, що ФРС все ж почне активно знижувати ставки у другій половині поточного року.

Процентні ставки у єврозоні

На відміну від ФРС, Європейський центробанк (ЄЦБ) вже перейшов до перегляду процентних ставок. Так, 6 червня регулятор знизив базову процентну ставку на 25 б. п. Це відбулося вперше з 2019 року. Аналітики передбачають, що аналогічної стратегії будуть дотримуватися й інші центробанки.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024