Літня спека може «знизити» хешрейт Біткоїна

Літня спека може «знизити» хешрейт Біткоїна

Майнери вимушені відключати обладнання через високий рівень споживання електроенергії.

Через екстремальну літню спеку очікується зниження показників хешрейту Біткоїна, оскільки високі температури змушують майнерів скорочувати операції. Про це повідомляє CoinDesk.

Зниження температури стає ще більш актуальною проблемою влітку, коли компаніям потрібно більше енергії для охолодження пристроїв для майнінгу, що також може призвести до їх зупинки через високий попит споживачів електроенергії, які вмикають кондиціонери.

«Багато майнінгових компаній змушені скорочувати виробництво (влітку. – Ред.) частково через перегрів, а також через те, що споживання електроенергії населенням досягає досить високого рівня», - зазначили аналітики Blockware.

Останнім часом прибутки майнерів скоротилися в переповненому секторі після халвінгу. Водночас хешрейт у мережі продовжував зростати головним чином через під’єднання раніше придбаних майнінгових установок. 25 травня хешрейт піднявся до рекордної позначки в 658 EH/s, згідно з даними Luxor's Hashrate Index.

Однак це невпинне зростання, ймовірно, сповільниться протягом наступних кількох місяців, оскільки літо стає все більш спекотним.

Що зараз відбувається з хешрейтом

Станом на 17 червня показник хешрейту знизився на 10% до 589 EH/s, згідно з даними Hashrate Index. Оскільки більшість майнерів знаходяться в США, зокрема в спекотному Техасі, вони змушені призупинить свою діяльність.

«Згідно з даними Кембриджського університету, приблизно 37% всього майнінгу біткоїнів відбувається в США. Оскільки температура повітря літом продовжує нагріватися, розумно очікувати, що американські майнери будуть скорочувати обсяги видобутку через спеку», – зауважили аналітики Blockware.

Зниження хешрейту і складності майнінгу може бути позитивним результатом для деяких невеликих компаній, оскільки влітку конкуренція знижується. Крім того, деякі майнери, такі як Riot Platforms, зможуть отримати додатковий дохід, скоротивши свою діяльність в межах контрактів на купівлю електроенергії.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Який останній показник складності майнінгу

Після останнього перерахунку складності майнінгу, який відбувся 6 червня, показник знизився на 0,79%, до 83,72 T. За ним також знизився і середній показник хешрейту до позначки 599,11 EH/s, а на видобуток блоку тепер необхідно 10 хвилин 5 секунд.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024