Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд

Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд

Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf.

Акції майнінгових компаній, що котируються на американських біржах, досягли рекордної ринкової капіталізації у $22,8 млрд станом на 15 червня. Відповідні дані оприлюднив аналітичний відділ банку JPMorgan, передає The Block.

У першій половині червня акції 14 компаній, що котируються на біржах США, зросли на чолі з Core Scientific і TeraWulf – на 117% та 80% відповідно. Argo Blockchain – єдиний майнер, цінні папери якого подешевшали в червні, зниження склало 7%.

Marathon Digital наразі є найбільшим майнером біткоїнів, зареєстрованим на біржі в США, з ринковою капіталізацією $5,3 млрд, за нею йдуть CleanSpark і Riot Platforms з капіталізацією $4 млрд і $3 млрд відповідно.

Які причини зростання капіталізації

За словами аналітиків, сукупна ринкова капіталізація сектору з кінця травня зросла на 24% - близько $4,4 млрд, оскільки інвестори відреагували на угоду між Core Scientific і стартапом CoreWeave, який спеціалізується на штучному інтелекті (ШІ).

Інші майнінгові компанії, такі як Hut 8, також реалізують подібні ініціативи з диверсифікації ШІ в останні місяці, прагнучи збільшити свої доходи після квітневого халвінгу, який скоротив винагороду майнерам за блок на 50%.

Ще одним фактором зростання ринкової капіталізації американських майнерів біткоїнів є збільшення частки хешрейту в мережі, припускають аналітики. Відносний хешрейт біткоїн-майнерів, зареєстрованих на біржі в США, продовжує зростати, досягнувши 23,8% частки ринку - в порівнянні з 22,9% в травні і 21% в квітні - в міру того, як більш неефективні майнери залишають мережу після халвінгу.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як політика впливає на акції майнерів

Окрім означених чинників на подорожчання акцій майнінгових компаній нещодавно вплинули слова кандидата у президенти США Дональда Трампа під час його кампанії. Зокрема він пообіцяв підтримати галузь у разі перемоги на виборах і хоче, аби «весь залишок біткоїнів був видобутий у США, а країна стала енергодомінуючою».

Після цієї промови подорожчали цінні папери 10 найбільших компаній: у TeraWulf (WULF) і Hut 8 Mining (HUT) – на 10,5% і 10% відповідно. Core Scientific (CORZ), Iris Energy (IREN) і Cipher Mining (CIFR) замкнули першу п'ятірку із зростанням на 9,9%, 9,7% і 8,9%.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024