Проблемні майнінгові активи стають популярними інвестиціями

Проблемні майнінгові активи стають популярними інвестиціями

В міру того, як ціна біткоїна продовжує знижуватися, інвестори виявляють інтерес до проблемних майнінгових активів.

Біткоїн продовжує торгуватися значно нижче своїх рекордних максимумів, оскільки ведмежий ринок триває завдяки різноманітним макроекономічним потрясінням і напрузі. Майнери біткоїнів особливо відчувають біль через депресивний ринок, коли хешрейт зростає, а ціна хешу падає.

На цьому тлі приреченості й похмурості когорта інвесторів, що збільшується, об’єднує капітал з наміром позичати або інвестувати в майнінгові команди, що перебувають у скрутному становищі. Свіжі вливання капіталу можуть бути рішенням, яке допоможе компаніям, що борються, вижити на ведмежому ринку. Але для інших просто викинуті гроші на невдале підприємство нічого не виправлять. У цій статті досліджується дедалі більший інтерес інвесторів до проблемних майнінгових активів і обговорюються можливі результати цих інвестицій.

Статус-кво на ведмежому ринку

Не секрет, що ведмежий ринок для компаній, що займаються майнінгом біткоїнів, поступово погіршується, хоча останні кілька місяців біткоїн торгувався в діапазоні близько 20 000 доларів. Деяким командам публічного майнінгу біткоїнів загрожує вилучення з біржі. Інші займаються судовими процесами. Деякі майнери продають обладнання, щоб зміцнити свої баланси. А деякі ліквідують частину своїх резервів, щомісяця продаючи більше біткоїнів, ніж видобувають.

Інвестори кружляють навколо майнерів біткоїнів

У той час як деякі майнінгові команди потерпають від ведмежого ринку, когорта інвесторів, що збільшується, бачить можливості. Деякі з цих інвесторів є абсолютно новими у майнінговій галузі. Наприклад, Maple Finance – згідно з її вебсайтом, децентралізована фінансова група, зосереджена в основному на Ethereum і Solana – запустила пул кредитування під повну заставу на суму 300 мільйонів доларів США, орієнтований на майнерів біткоїнів, які потребують додаткового капіталу. Пітер Тіль теж нещодавно очолив здійснення початкових інвестицій на суму 3,7 мільйона доларів для Block Green, нового протоколу кредитування, також орієнтованого на майнерів, яким потрібен доступ до більшого капіталу.

Деякі з інвесторів, які акумулюють кошти для майнінгової галузі, є значно досвідченішими. Binance оголосила про створення фонду в розмірі 500 мільйонів доларів для підтримки команд майнінгу біткоїнів, що перебувають у скрутному становищі. Цей велетенський криптоконгломерат наразі керує четвертим у світі пулом для майнінгу біткоїнів на додаток до найбільшої у світі біржової платформи. Джихан Ву, біткоїн-магнат, який є співзасновником Bitmain, також оголосив про плани створити фонд у розмірі 250 мільйонів доларів для купівлі проблемних майнінгових активів.

Примітно, що у цьому списку криптомагнатів, які придивляються до сектору майнінгу, відсутній засновник FTX Сем Бенкман-Фрід. У Twitter «SBF» спростував чутки про те, що він і його команда зацікавлені в інвестиціях у майнінг, зазначивши, що вони «насправді не дивляться в напрямку цієї сфери». Але, як повідомляється, він розглядає можливість участі в торгах на активи збанкрутілої Celsius Network, які можуть включати нині збанкрутілий підрозділ з майнінгу біткоїнів, у який проблемна компанія вклала приблизно 500 мільйонів доларів.

Загалом більше ніж 1 мільярда доларів лише згідно з цими публічними оголошеннями залишаються осторонь, очікуючи, коли можна буде кредитувати або інвестувати в проблемні майнінгові підприємства. Окрім зазначених коштів, інші інвестори в приватному порядку шукають можливості для дешевих інвестицій у майнінг. За даними Foundry, найбільшого в галузі постачальника повного спектра послуг майнінгу, їх щотижня бомбардують запитами від зацікавлених покупців.

«Ми отримуємо по кілька дзвінків на тиждень від інституційних інвесторів, які бажають придбати проблемні майнінгові активи», – заявили в компанії.

Потенціал майнінгу біткоїнів

Однак не всі поспішають вкладати гроші в майнінг. Багато постачальників фінансових послуг, які спостерігають за ситуацією, прийшли до спільної думки (підкріпленої великою кількістю даних майнінгу), що «ринок докорінно змінився». Попри невизначеність у світовій економіці та різкі макроекономічні труднощі, викликані рекордною інфляцією майже у всіх великих країнах, ризики переходу до майнінгу біткоїнів залишаються високими. Ймовірно, це одна з причин, чому керівники великих банків чітко заявили, що не планують фінансувати майнінг.

Але довгостроковий потенціал майнінгу незаперечний. Насправді поки сам біткоїн має довгостроковий потенціал зростання, сектор майнінгу також має такий потенціал. Частково тому навіть традиційні інвестиційно-банківські аналітики протягом останнього року неодноразово публічно зазначали, що інвестиції в галузь майнінгу стають для них все більш привабливими, у міру того як ведмежий ринок триває.

Кілька майнінгових компаній уже намагаються отримати деякі з цих можливостей шляхом злиття, поглинання та навіть публічного лістингу. Crusoe Energy, одна з провідних команд галузі, яка використовує факельний газ для майнінгу біткоїнів, нещодавно придбала Great American Mining (GAM), яка також використовує складні для видобутку нафту й газ для майнінгу біткоїнів. CleanSpark також придбала у Mawson майнінговий комплекс потужністю 80 мегават «під ключ». Rhodium оголосила про свої плани вийти на фондову біржу шляхом зворотного злиття з оцінкою в 1,7 мільярда доларів. А PrimeBlock, ще одна майнінгова компанія, оголосила про плани також вийти на фондову біржу шляхом злиття з компанією спеціального призначення (SPAC), яке оцінюється в 1,25 мільярда доларів.

Більше грошей, більше проблем

Попри те, що ведмежий ринок дає набагато кращі можливості для початку майнінгу порівняно з ажіотажем на бичачому ринку, гірка правда для багатьох нових інвесторів у майнінг полягає в тому, що більша кількість грошей не вирішить більшість проблем. Вкладати гроші у проблемну майнінгову компанію – це не панацея. А слабкі баланси часто є симптомом глибших проблем, через що шлях від проблемного стану до платоспроможного є нелегким. На бичачому ринку можна легко не помітити помилок, але також легко виправити, оскільки ринок набагато поблажливіший. На ведмежому ринку помилки експоненціально дорожчі, і їх важко виправити.

Для інвесторів-початківців, які бажають познайомитися з галуззю майнінгу, інвестиції в проблемні майнінгові активи можуть дати кілька важких уроків щодо того, як працює майнінгова галузь і чому ці компанії взагалі переживають труднощі. Але розумні інвестори, без сумніву, швидко навчаться. З кожним роком майнінг біткоїнів всього лиш стає все більш конкурентоспроможним і менш прибутковим (на одиницю хешрейту). Чи є у цих фінансистів, у яких слинки течуть через інвестиції в майнінг, те, що необхідне для перемоги, буде цікавим питанням, на яке доведеться відповісти у міру того, як ведмежий ринок триватиме.

Це гостьова публікація Зака Воела. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024