Сім уроків, які я виніс за десять років майнінгу біткоїнів

Сім уроків, які я виніс за десять років майнінгу біткоїнів

Галузь біткоїн-майнінгу значно еволюціонувала, і, дивлячись на цей шлях, можна багато чому навчитися.

Можна навести деякі точні цифри щодо зростання індустрії майнінгу криптовалюти – поточний розмір ринку становить 2,29 мільярда доларів, середньорічний темп зростання 28,5%, і прогнозується, що до кінця 2028 року він досягне 5,29 мільярда доларів, – але реальне зростання майнінгу відбувається завдяки урокам винесеним за ці роки та їхнього застосування для підвищення прибутковості та стійкості.

Я почав майнити біткоїни у своїй кімнаті в гуртожитку у 2012 році, а на майнінг біткоїнів у промислових масштабах перейшов у 2013 році, лише через кілька років після того, як було створено Біткоїн у 2009 році. У той час майнінг можна було вважати просто цікавим проведенням часу, але масштабування майнінгу в промислових масштабах – це зовсім інший досвід, який вимагає зосередженості, такту і здатності вчитися на своїх помилках.

Ось деякі з головних уроків, які я засвоїв за останнє десятиліття про те, як масштабувати операції з майнінгу біткоїнів.

Урок 1: Майнінг у великих масштабах вимагає капіталу

Минули ті часи, коли можна було майнити біткоїни на ноутбуці, оскільки великомасштабні операції з майнінгу перетворилися на дуже капіталомістку галузь. Сюди входить не лише вартість самого обладнання та оновлень. Є додаткові витрати на місце розташування, заробітна плата та всі пов'язані з цим витрати на ведення технологічного бізнесу у великому масштабі. Фінансування цих витрат має звідкись надходити – і не обов'язково шляхом реінвестування намайнених біткоїнів в операційні витрати.

Коли сьогодні мова йде про пошук капіталу, багато майнінгових підприємств розглядають позикове фінансування як хороший варіант, оскільки його нижчий ризик більш привабливий для інвесторів. Однак, багато майнінгових підприємств виводять свої компанії на біржу і залучають капітал шляхом продажу акцій як способу фінансування – навіть використовуючи своє обладнання як заставу.

Урок 2. Вибудовуйте довгострокові відносини у галузі

Попри те, що індустрія майнінгу криптовалют так сильно зросла за останнє десятиліття, вона все ще відносно невелика, і до неї залучено обмежену кількість гравців. Через це дуже важливо налагодити стосунки та будувати їх на довгострокову перспективу. Особливо це стосується виробників обладнання, оскільки їх не так багато. Якщо вам не подобається, як вони ведуть бізнес, ви не факт, що зможете звернутися ще кудись; тому вам потрібно бути хорошим клієнтом, щоб завоювати цю довіру та надійність.

Урок 3: Приділяйте першочергову увагу операційній ефективності

Щоб проводити успішну діяльність з майнінгу, ви маєте бути одержимі своєю операційною ефективністю. По суті, ви повинні переконатися, що ви використовуєте правильне обладнання найефективнішим чином – сюди входить завчасне оновлення, адекватне охолодження, постійна безвідмовна робота та інші фактори.

Продумування операційних моментів не тільки зробить вас успішнішим, але й в результаті зробить вашу компанію більш стійкою до змін на ринку та в галузі.

Урок 4: Постійні інновації

У міру того, як ви ставатимете «одержимими» операційною ефективністю, вам захочеться проявити творчий підхід до своїх рішень. Бути в мінливій галузі, такій як майнінг біткоїнів, означає стикатися з проблемами, що повторюються, і новими викликами, та впроваджувати інновації у відповідь.

Деякі інновації, які ми вигадали, включають створення більш досконалої системи управління програмним забезпеченням для наших центрів обробки даних, коли ми маємо справу з інструментами, які не можуть відстежувати та керувати нашими операціями у великому масштабі. Ми звернулися до інновацій у будівництві, у тому числі до модульних контейнерів, які можна перевозити та встановлювати будь-де. Ми також творчо підходимо до надлишку тепла, яке виділяється нашими центрами обробки даних, та використовуємо його для живлення теплиць.

Урок 5: Розумно оцініть розташування

Ще один винесений урок полягає в тому, щоб вибирати локацію з розумом. Це стало особливо зрозумілим, коли в Китаї сталося придушення майнінгу у 2021 році, що змусило майнінгові підприємства, які контролювали 71% світового хешрейту, зупинитися і переїхати в нову країну. Отже, при пошуку місця для розміщення вашого центру обробки даних вибирайте країну, яка підтримує проведення майнінгових операцій в межах своїх кордонів і де політичні зміни не загрожуватимуть засобам існування.

Вибір вдалого місця також залежить від типів доступної енергії, оскільки багато компаній з майнінгу біткоїнів шукають місця багаті на відновлювані джерела енергії. Хорошою новиною є те, що цього року частка стійкої електроенергії в індустрії майнінгу біткоїнів зросла до 58,4%, але ще багато потрібно зробити, щоб зробити галузь екологічнішою, і місце розташування зіграє у цьому свою роль.

Урок 6: Час простою = втрачена вигода

Хочете ще один урок? Час – це гроші. Будь-який кількахвилинний простій може залишити вас позаду. У 2015 році був період, коли ми знали, що місяці очікування доставлення нового обладнання призведуть до втрати продуктивності, тому ми орендували кілька літаків, щоб забрати обладнання самостійно, скоротивши втрати часу та прибутку.

Однак через глобальну нестачу чіпів компанії можуть чекати постачання до року, і майнінгові компанії не можуть просто орендувати літаки, щоб отримати установки швидше, тому що їх може не бути. Щоб запобігти простоям, замовлення необхідно прогнозувати за допомогою надійного моделювання екосистеми Біткоїна та розміщувати задовго до виникнення потреби.

Урок 7: Масштаб створює імпульс та стійкість

Коли почався майнінг біткоїнів, майнерами були окремі особи, але невдовзі майнінг потрібно було розширити до масштабних операцій, із цілодобовим залученням тисяч установок. Окремі особи більше не можуть займатися майнінгом, та й навіть у невеликих гравців також виникнуть труднощі з майнінгом. Для великих компаній так багато можливостей, оскільки вони мають економію внаслідок масштабу своїх операцій. Великі гравці також стійкіші до коливань ринку.

Здобуті та реалізовані уроки

Управління великомасштабними майнінговими операціями вимагає зосередженості та самовідданості, і ми винесемо багато уроків у міру того, як ми просуватимемося вперед у цій зовсім новій галузі. Однак, наша мета полягає в тому, щоб прямо протистояти викликам, вчитися на них і бути творчими у реагуванні, щоб побудувати стійке та прибуткове підприємство.

Це гостьовий пост Марко Стренга, генерального директора Genesis Digital Assets, однієї з найбільших у світі компаній з майнінгу біткоїнів у промислових масштабах. Висловлені погляди є його власними та не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024