Як Starlink змінює майнінг біткоїна та покращує децентралізацію

Як Starlink змінює майнінг біткоїна та покращує децентралізацію

Starlink може бути елементом, якого не вистачало для децентралізації майнінгу і який може досягти далеких куточків землі, де енергія дешева, але немає доступу до інтернету.

Як можна стимулювати децентралізацію майнінгу

Минув понад рік з того часу, як в мережі відбулося зниження хешрейту більш ніж на 60% через атаку Комуністичної партії Китаю на майнінг біткоїнів і почалася велика міграція. Наслідком заборони на майнінг у Китаї стало те, що Сполучені Штати поглинули більшу частину хеш-потужності, яка раніше була в материковому Китаї. Хешрейт відновився і знову досяг історичного максимуму. Тут не виникає жодних питань щодо стійкості Біткоїна. Однак можна поставити питання щодо того як можна сприяти децентралізації мережі та майнінгу, щоб обмежити вплив подібних атак на Біткоїн.

Відсутність доступу до інтернету є перешкодою у віддалених місцях

Попри те, що майнінг поширений у всьому світі, майнери концентруються у певних локаціях беручи до уваги місцеві витрати на енергію. Як зазначає Нік Картер, енергія – це локальне явище. Місця виробництва енергії з високою концентрацією зазвичай розташовуються у віддалених районах; Квебек у Канаді та Сичуань у Китаї є чудовими прикладами. Тут встановлена ​​гідропотужність перевищує попит на електроенергію, і, оскільки енергія не є товаром, який легко транспортується, виробники з надмірною потужністю прагнуть знайти альтернативних покупців або енергія від їхньої діяльності буде марно витрачатися. По суті, тому витрачена енергія – це платонічна любов майнерів. Біткоїн-майнери можуть бути покупцями останньої інстанції для монетизації неокупної енергії у формі учасника торгів, який не залежить від юрисдикції.

Як би натхненно не звучала ця тема, на практиці спроба під'єднатися до недорогих, енергомістких об'єктів часто передбачає необхідність проведення великомасштабних майнінг-операцій, а коли йдеться про віддалені місця, підключення до інтернету може бути ще однією проблемою. Для багатомільйонної майнінгової ферми доступ до корпоративної супутникової інтернет-служби не буде великою проблемою, оскільки такі витрати на підключення виглядають мінімальними у її звітах про прибутки та збитки через розмір її доходів. У той час як ймовірність того, що середньостатистичний обиватель житиме поруч із місцями з джерелами неокупної енергії, виключена.

Як Starlink забезпечить віддалений майнінг біткоїнів

Індивідуальне підключення до інтернету має 60% населення світу. Це означає, що нині близько 3 мільярдів людей «не під'єднані» до інтернету, причому більшість із них проживає у Південній та Східній Азії та Африці.

Поліпшення якості та надійності зв'язку людей також є невирішеною проблемою: але є Starlink. Starlink, очолювана SpaceX, прагне забезпечити високошвидкісний широкосмуговий доступ до інтернету з малою затримкою у віддалених та сільських районах по всьому світу. Використовуючи досвід SpaceX у створенні ракет та космічних кораблів, їхня місія полягає в тому, щоб розгорнути передову систему широкосмугового доступу до інтернету.

Вартість обладнання для встановлення точки доступу Starlink складає близько 600 доларів на додаток до 3000 доларів на місяць. Попри те, що витрати можуть вважатися високими для звичайної людини, можна порозмірковувати над цікавими теоріями щодо того, як це може вплинути на Біткоїн.

Як майнінг біткоїнів у віддалених місцях може прискорити гіпербіткоїнізацію

Уявити собі майнерів, які субсидують витрати Starlink у сільській місцевості, щоб під'єднатися до неокупної енергії, маючи при цьому підключення до інтернету, може бути не так уже й складно, враховуючи, що існує біткоїн-майнер, який забезпечує енергією теплиці в Нідерландах. Якщо вироблення тепла субсидується для вирощування продуктів і квітів в одному місці, те саме може статися і з наданням інтернет-послуг у непідключених районах в обмін на щойно викарбуваний біткоїн.

Також може бути цікавим є те, як це може відіграти роль у зниженні централізації мережі постачальника інтернет-послуг (ISP). Як повідомляється в документі Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) під назвою «Чи децентралізовані блокчейни?»: «Принаймні за останні п'ять років 60% усього Біткоїн-трафіку проходило лише через трьох інтернет-провайдерів». До того, «станом на липень 2021 року близько половини всіх загальнодоступних Біткоїн-нод працювали з IP-адрес у німецьких, французьких та американських автономних системах, чотири провідні з яких є хостинг-провайдерами (Hetzner, OVH, Digital Ocean та Amazon AWS) ».

З іншого боку, в екосистемі Біткоїна, схоже, поширюються громадські підходи для зменшення централізації. У зв'язку з тим, що такі проєкти, як Fedimint, які прагнуть прискорити децентралізацію зберігання та установки для домашнього майнінгу, викликають інтерес останніми роками, актуальним є запитання:

«Чи перебуває Starlink на шляху до того, щоб стати одним з інструментів останньої милі для майнінгу біткоїнів та децентралізації мережі?»

Ми це ще побачимо.

Це гостьовий пост Ель Султана Біткоїна, колишнього генерального директора Coinspree та нинішнього менеджера з маркетингу продукції в Латинській Америці у Ledn. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024