Біткоїнери задонатили Ассанжу 8 BTC

Біткоїнери задонатили Ассанжу 8 BTC

Ці гроші засновник Wikileaks витратить на повернення до Австралії.

Невідомий благодійник (або група людей) пожертвував 8 біткоїнів засновнику порталу Wikileaks Джуліану Ассанжу. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Нещодавно Джуліан Ассанж отримав свободу, але переліт до родини коштує чималих грошей – $520 000, які засновник Wikileaks зобов'язаний виплатити австралійському уряду за чартерний рейс до Сайпану і далі до Австралії. Крім того, після 14 років поневірянь, в тому числі п'яти років у в'язниці суворого режиму у Великій Британії, здоров'я Ассанжа знаходиться у критичному стані.

У відповідь на це було оголошено термінове звернення про збір пожертв, щоб допомогти журналістові покрити борг за переліт та супутні витрати. Тож невідомий благодійник переказав на ці цілі 8 BTC, що за сьогоднішнім курсом еквівалентно $499 000.

Крім біткоїнів, Ассанж також отримав у вигляді донатів понад 300 000 фунтів стерлінгів (приблизно $380 000). Наразі стало відомо, що літак із журналістом приземлився в Австралії.

Wikileaks та Біткоїн

Wikileaks зазнала тиску з боку уряду США через публікацію великої кількості секретних документів, які розкривали інформацію про військові операції, дипломатичне листування та інші конфіденційні дані. Ці розкриття поставили під сумнів етичність та легітимність деяких урядових дій, що змусило адміністрацію США вжити заходів для обмеження діяльності Wikileaks та її засновника Джуліана Ассанжа.

Біткоїн значно допоміг Wikileaks, забезпечивши організації фінансову незалежність і стійкість у часи, коли традиційні платіжні системи відмовилися обробляти їхні транзакції через політичний тиск. Біткоїн, як децентралізований актив, дозволив Wikileaks обійти ці обмеження і продовжувати отримувати фінансування від прихильників по всьому світу без цензури чи контролю з боку третіх сторін. Wikileaks змогла зберегти свою діяльність і незалежність, демонструючи важливість Біткоїна як інструменту для захисту фінансової свободи та підтримки свободи слова.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Угода з урядом США

Щоб вийти на свободу, Джуліан Ассанж був змушений укласти угоду з Міністерством юстиції США, визнавши себе винним за одним пунктом обвинувачення у шпигунстві. Це передбачало тюремний строк на 5 років для журналіста. Але оскільки він відсидів у британській в’язниці аналогічний термін, тож суд 24 червня відпустив його на свободу під заставу.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024