Біткоїн-освіта здатна змінити світ

Біткоїн-освіта здатна змінити світ

Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі.

Назва компанії: Mi Primer Bitcoin

Засновник: Джон Деннехі

Дата заснування: серпень 2021 року.

Розташування штаб-квартири: Сальвадор.

Сума біткоїна на балансі: приблизно 0,5 BTC.

Кількість співробітників: 21

Сайт: https://miprimerbitcoin.io/.

Державна чи приватна організація: приватна (некомерційна)

Джон Деннехі хоче змінити світ – і він вважає, що Біткоїн-освіта – це чудовий спосіб зробити це.

Деннехі розглядає Біткоїн як інструмент, який допомагає людям повернути свободу дій у своєму житті, тоді як освіта є невіддільною частиною допомоги людям у використанні цього інструменту.

Отже, наприкінці 2021 року він заснував освітню Біткоїн-платформу під назвою Mi Primer Bitcoin («Мій перший біткоїн») як засіб розширення можливостей звичайних сальвадорців.

Деннехі вважає, що для того, щоб Біткоїн-революція справді увінчалася успіхом, Біткоїн-користувачі повинні досконало розуміти технологію, з якою вони взаємодіють.

«Освіта, природно, протидіятиме будь-яким спробам протистояти революційному духу Біткоїна», – наголошує Деннехі.

Деннехі вважає ширше використання Біткоїна чимось революційним, але його підхід більше схожий підхід Ґанді, ніж на підхід Гевари.

Деннехі – тиха і добросерда людина, яка діє вдумливо.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ
Деякі з перших членів команди Mi Primer Bitcoin на конференції Adopting Bitcoin у Сальвадорі.

Створення Mi Primer Bitcoin

На початку 2021 року, як і багато хто з нас під час карантину через COVID, Деннехі був стурбований тим, наскільки безпорадними почуваються люди, і хотів щось із цим зробити.

«Я був у Нью-Йорку під час пандемії та багато часу проводив у довгих прогулянках, розмірковуючи про стан речей та те, куди рухається суспільство», – каже Деннехі.

«Я дійшов висновку, що корінь проблеми полягав у тому, що ми колективно втратили свободу дій, ми втратили суверенітет – окрема людина втратила свободу дій у своєму житті – і це мало негативні наслідки другого та третього порядку», – додає він.

«Рішенням стала Біткоїн-освіта. Ідея полягала в тому, щоб залучити більше людей до Біткоїна і зробити це таким чином, щоб дати їм можливість і стимул думати самостійно, критично мислити та контролювати своє життя і своє майбутнє».

На хвилі натхнення Деннехі забронював рейс до Еквадору, країни, в якій він раніше жив і місце, яке, як він висловився, «страждаєʼ від нинішньої системи», щоб розпочати свою освітню Біткоїн-місію.

Перша спроба

Деннехі прибув до Еквадору в червні 2021 року. Він намагався розповісти друзям про Біткоїн, але йому не вдавалося зустрітися з ними особисто через пандемію. Без особистих зустрічей важко було налагодити контакт.

«Це був невдалий час і місце», – описує Деннехі свій досвід в Еквадорі.

Перебуваючи в Еквадорі, Деннехі почув про намір президента Сальвадору Наїба Букеле зробити біткоїн законним платіжним засобом у Сальвадорі.

Поборовши свої глибокі сумніви, Деннехі придбав квиток в один кінець до Сальвадору, щоб зробити свій внесок.

«Я вирішив продати своє майно та купити квиток в один кінець до Сальвадору, щоб допомогти втіленню цієї ідеї у життя», – згадує Деннехі. «Як перша країна у світі, яка прийняла Біткоїн як законний платіжний засіб, добре це чи погано, Сальвадор повинен був стати прикладом для всього світу, і я подумав, що дуже важливо, щоб це був хороший приклад».

Скромний початок

Деннехі приземлився в Сальвадорі та швидко написав місію Mi Primer Bitcoin, а також кілька планів уроків. Він також почав набирати студентів та викладачів.

«Тактика полягала в тому, щоб поговорити з кожним сальвадорцем, якого я зустрів – з водієм Uber, офіціанткою в ресторані, людиною, яка стоїть поруч зі мною і чекає переходу вулиці, – про Біткоїн», – пояснює Деннехі.

«Перед першим заняттям відбулося кілька зустрічей цієї абсолютно випадкової групи людей. Вони прийшли до мене в гості, і ми говорили про Біткоїн», – розповідає він.

«З цієї групи кілька людей погодилися працювати у проєкті».

Попри свій багаторічний досвід роботи викладачем англійської як іноземної мови та інструктором з їзди на велосипеді, Деннехі з самого початку знав, що він не та людина, яка викладатиме у програмі. Він хотів, щоб цю роль взяли на себе місцеві жителі.

«З самого початку однією з основних концепцій було те, що програмою повинна керувати спільнота, а це означає, що вчителі повинні розуміти своїх учнів так, як я ніколи не зміг би», – пояснює Деннехі. «Отже, перше правило – усі вчителі тут, у Сальвадорі, – сальвадорці».

Перше заняття було проведено у студії йоги між заняттями, і на ньому була присутня колосальна кількість учнів. Але до кінця першого місяця заняття, які проходили у тій же студії йоги, кафе чи ресторанах, відвідувало лише п'ять осіб.

Розробка програми Bitcoin Diploma

У лютому 2022 року Деннехі та команда Mi Primer Bitcoin почали розробляти повноцінну навчальну програму, яку вони назвали Bitcoin Diploma

«Протягом 2022 року було розроблено три версії [програми]», – каже Деннехі.

«Ми розпочали роботу лише у лютому, а третю версію було завершено у вересні», – додає він.

Деннехі також зазначив, що відгуки студентів багато в чому вплинули на процес.

Розмовляючи з Деннехі я зрозумів, що створення навчальної програми навряд чи можна назвати однією з найбільших проблем, із якими зіткнулася організація.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ
Випускники Bitcoin Diploma у Сальвадорі демонструють свої дипломи.

Проблеми, які виникли з Mi Primer Bitcoin

Постійною проблемою, з якою Mi Primer Bitcoin стикалася з перших днів свого існування, було забезпечення незалежності та неупередженості некомерційної організації.

Деннехі розповів, що багато сальвадорців асоціюють Біткоїн з урядом Сальвадору, інститутом, до якого багато хто в країні ставиться двояко.

«Спочатку існувала глибока асоціація між урядом та Біткоїном», – каже Деннехі.

«Людям, яким подобався уряд, як правило, подобався Біткоїн. Людям, яким не подобався уряд, як правило, не подобався Біткоїн. Були навіть ті, хто думав, що Наїб Букеле винайшов Біткоїн. У перші дні це було звичайне явище», – додає він.

«Отже, існує сильний зв'язок Біткоїна з урядом. Спочатку проблема полягала в тому, щоб показати людям, що Біткоїн відокремлений від інших. Біткоїн незалежний. І ми також».

Деннехі зазначив, що ця проблема все ще залишається актуальною, особливо тому, що Mi Primer Bitcoin тепер працює у системі державних шкіл у Сальвадорі.

«Ми завжди намагаємося відстояти свою незалежність, і не лише на ділі, а й у сприйнятті», – пояснює він.

«Співпраця з урядом лише посилює проблему відокремлення нашої організації від уряду у сприйнятті інших», – додав він.

Одним зі способів розв'язання цієї проблеми асоціації з урядом є принциповий підхід. Ми не приймаємо фінансування від уряду».

Біткоїн-освіта здатна змінити світ
Міжнародні біткоїнери проводять іспит для сальвадорських студентів перед випуском.

Ще одна проблема, з якою стикається Mi Primer Bitcoin, – це оплата праці 21 співробітника через систему, засновану на пожертвуваннях, яка посилюється тим фактом, що організація не приймає пожертвувань, надісланих на певних умовах.

«Ми відхиляємо більшість пропозицій про спонсорство», – каже Деннехі. «Чотири із п'яти пропозицій про спонсорство ми відхиляємо, тому що чотири з п'яти мають певні умови».

З усім тим, відомі установи в Біткоїн-індустрії почали частково полегшувати фінансовий тягар Mi Primer Bitcoin.

«Ми отримуємо гранти від HRF, OpenSats та Block», – каже Деннехі.

«Все це відбувається без будь-яких умов, і це чудово», – додав він.

«Я думаю, що гранти можна назвати суттєвим джерелом фінансування, але з самого початку більшість нашого фінансування надходить від широких мас».

Mi Primer Bitcoin виходить на глобальний рівень

Освітні матеріали та навчальні програми Mi Primer Bitcoin можна завантажити та використовувати безплатно. Це полегшило вчителям усього світу використання навчальної програми цієї некомерційної організації.

Своєю чергою Mi Primer Bitcoin також підтримує міжнародних викладачів, які проводять просвітницьку діяльність з Біткоїна у своїх країнах, яких організація називає своїми вузлами.

«У нас є 33 вузли у 22 країнах, і ми ділимося передовим досвідом один з одним», – пояснює Деннехі.

«Вчитель з Аргентини може бути запрошеним викладачем для проєкту у Колумбії. У нас є вузол на Кубі та вузол у Домініканській Республіці, і вони викладають спільно», – додає він.

Коли я запитав Деннехі, наскільки швидко модель Mi Primer Bitcoin поширюється за шкалою від одного до десяти, він не вагаючись відповів «10». Він також зазначив, що спроба швидшого розширення Mi Primer Bitcoin призведе до того, що проєкт відхилиться від своєї місії.

«Я думаю, що ми поставимо під загрозу наші цінності, якщо ми централізуватимемо і диктуватимемо, а не децентралізуватимемо і розширюватимемо можливості», – каже Деннехі.

«Ми намагаємося переосмислити можливості для наступного покоління, і це часто означає, що нам потрібно прокласти новий шлях. Якщо ми намагаємося навчити інших, що інше майбутнє можливе, ми маємо продемонструвати це самі», – додав він.

«Те, що ви кажете, не важливо, головне – те, що ви робите».

Далі Деннехі додав, що Mi Primer Bitcoin отримав 4 заявки від «нод» за останні 48 годин і що він вражений тим, як швидко ініціатива розширюється.

Навіть у своїх найсміливіших мріях він не міг подумати про те, що Mi Primer Bitcoin буде рости так швидко.

«Я мрійник. Я ідеаліст. Ось чому я тут», – каже Деннехі. «Але якби ви сказали мені два з половиною роки тому, що ми навчатимемо десятки тисяч студентів, а також надихнемо і допоможемо це здійснити в десятках інших країн, я б сказав: «Це неможливо». Можливо, років через 10».

Біткоїн-освіта здатна змінити світ
Перший випускний клас Індії.

Збереження мотивації

Деннехі вважає, що в міру розвитку організація повинна продовжувати дотримуватися принципів Біткоїна, якщо вона хоче дотримуватися своєї місії щодо розширення прав та можливостей інших.

«Все, що ми робимо в Mi Primer Bitcoin, ми переймаємо у самого Біткоїна», – поділився Деннехі. «І децентралізація справді важлива для нас, тому що ми хочемо розширювати можливості інших, а не контролювати їх».

«Біткоїн-освіта – це засіб для досягнення мети, і ця мета – розширення прав та можливостей», – каже Деннехі.

«Щойно ви усвідомите, що можете контролювати свої гроші та мати більше контролю над своїм сьогоденням, структура стимулів радикально змінюється. У фіатному світі ми не маємо стимулу дивитися в майбутнє, творити, тому що правила гри можуть змінитися. Я міг би розпочати бізнес сьогодні, але правила гри, від яких багато в чому залежатиме, буде він успішним чи ні, не залежать від мене і можуть змінитися будь-якої миті. Це спонукає нас бути послідовниками, а не лідерами», – пояснює він.

«Біткоїн – це те, що дозволяє нам думати: «Я міг би краще контролювати свої гроші, мати більше контролю над своїм сьогоденням і будувати майбутнє, незалежно від чиїхсь забаганок». Чим більше ми можемо самостійно визначати свою долю, тим більше у нас натхнення і стимулу дивитися у майбутнє – будувати та творити. Це мета, а Біткоїн-освіта – засіб досягнення цієї мети».

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024