Особисте спілкування – справжня суперсила Біткоїна

Особисте спілкування – справжня суперсила Біткоїна

Особисте спілкування веде до міцніших зв'язків, свідомого діалогу та кращого взаєморозуміння. Біткоїнери повинні цим скористатися.

Це була п'ятниця, на годиннику – 00:45. Не вдаючись у подробиці, я добре проводив час у Ризі зі знайомими з Біткоїн- та Lightning-тусовки.

Я прибув до Латвії, щоб відвідати конференцію «Балтійський медоїд», організовану плебеями для плебеїв. І це добре відчувалося! Усі прагнули одне одному допомогти та зрозуміти, що роблять чи чогось хочуть навчитися інші люди в екосистемі.

Ми стояли біля бару, в якому всі напої оплачувались у біткоїні, і добре проводили час. Я дивився навколо себе і спостерігав за тим, що відбувається. Більшість людей були далеко від дому, в чужому місті майже о першій ночі, але ми говорили тільки про Біткоїн і про те, як ми будемо використовувати його, щоб зробити світ кращим.

Раптом мені дещо спало на думку: хоч ми й сваримося на Х, виглядаючи при цьому як божевільні, в одному нам вдається досягти згоди. Немає значення, яке у вас минуле. З якоїсь дивної причини ми знаходимо спільну мову, коли зустрічаємось у реальному житті.

Зустрічі з іншими біткоїнерами у реальному житті, встановлення зв'язків та використання часу для обговорення ідей або навіть створення нового бізнесу – це найкраще, що є у цій спільноті. Це ідеальний час, щоб розрядити атмосферу та поспілкуватися наживо, а не в соцмережах.

Це змусило мене задуматися: а що, як Біткоїн – це щось більше, ніж ті переваги, з якими ми всі знайомі? Що як в ньому є секретна суперсила, яку ми ще не використовували повною мірою: особисте спілкування!

Соціальні рухи – основа технологічного прогресу

Одним з основних ідейно натхненних виражень Біткоїна є рух шифропанків, який цінує логіку в коді понад усе. Це дозволяє виключити людські помилки та корупцію, які завжди були проблемами для людства.

Шифропанки націлені на децентралізований світ, в якому кожен має повний контроль над своєю особистістю, конфіденційністю та правами в інтернеті. Біткоїнери знають, наскільки важливими є всі ці аспекти. Проте більшість людей не хвилює, що великі технологічні компанії монетизують їхні дані.

Піонери руху шифропанків передбачали це вже давно. Замість того, щоб триматися осторонь, вони пішли в атаку і публічно заявили про свої цілі та ідеї, а також про те, чому стеження з боку уряду стане проблемою в майбутньому.

Те, що почалося з малого, швидко перетворилося на щось велике, і невдовзі шифропанкам довелося захищати право на шифрування перед Верховним судом США. Уряд США настільки налякало шифрування, що вони найняли своїх математиків та криптографів. Подумати тільки!

Ця невелика група ентузіастів спочатку створила громадський рух для просвітництва та демонстрації, чому нам потрібне масове шифрування та наскільки небезпечна авторитарна держава. На основі цього вони створили інструменти та програмне забезпечення, які ми тепер використовуємо щодня – PGP, HTTPS та месенджери, такі як SimpleX.

Щоб люди могли прийняти та використовувати шифрування, потрібен був громадський рух, з яким вони могли б себе ідентифікувати. Можливо, більшість людей, які піклуються про власну конфіденційність, не знають про шифропанків, але вони продовжують оберігати свої цінності. Ідеї, висловлені 40 років тому, є актуальними й сьогодні.

Те саме повинно статися і з Біткоїном. Для цього нам, як Біткоїн-спільноті, необхідно діяти більш активно і перетворити наші онлайн-спільноти не просто на онлайн-дебати, а на реальні зв'язки. Так само, як свого часу робили шифропанки, нам потрібно спочатку зміцнити громадський рух, або організовуючи заходи, або надаючи фізичні копії есе, книг і т.д для читання.

Якщо ми будемо дотримуватися лише цифрової сфери, що простіше, тому що Біткоїн повністю цифровий, ми пропустимо безліч чудових шансів посилити громадський рух. Або, що ще гірше, ми станемо жертвами механізму цензури, який постійно посилюється, як ми бачимо в інтернеті.

Звільнення від алгоритмів та гейткіперів у соціальних мережах

Більшість дебатів про Біткоїн відбуваються в інтернеті – на X, Nostr або на інших чат-форумах. Для більшості з нас це частина повсякденного життя, оскільки ми дедалі більше спілкуємося з усіма нашими друзями в інтернеті.

Однак при цьому більшість з нас багато чим жертвує. Ми повинні грати за правилами цих платформ, а це означає, що деяку інформацію фільтрують, цензурують або, в деяких випадках, навіть блокують.

Найбільшою проблемою є те, що ми станемо недоступними для людей, які дивляться на це все збоку. Звичайно, завжди можна навести аргумент, що люди можуть докласти додаткових зусиль і знайти інші джерела чи способи взаємодії.

Сумна правда полягає в тому, що це роблять лише деякі. Зазвичай люди не роблять додаткових дій, щоб прочитати інше джерело або перейти на платформу, відмінну від соціальної мережі, до якої вони звикли. Якщо є універсальне рішення, вони швидше за все ним скористаються.

Одним з кроків до розв'язання цієї проблеми є використання дружніх до Біткоїна платформ, таких як Nostr. Не тільки тому, що ви можете використовувати Lightning через Zaps, а й тому, що це протокол, за допомогою якого користувачі можуть вирішувати, як вони хочуть взаємодіяти.

В цей час це може бути найкращим рішенням для залучення звичайних людей та демонстрації їм відмінностей між відкритими протоколами та закритими платформами. Однак ми обмінюємо час на щось цифрове. Залучення користувачів вимагатиме великих зусиль від спільноти та розробників Nostr.

На щастя, ми вже давно маємо секретну суперсилу, і я вважаю, що ми не використовуємо її на повну. Нам потрібно докласти більше зусиль та спілкуватися з якомога більшою кількістю людей у реальному житті!

Основа основ: завжди бути на зв'язку з іншими біткоїнерами

На цю мить ми встановили, що Біткоїну необхідно більше реальних зв'язків, щоб звільнитися від цифрової цензури та зробити його більш доступним для людей у всьому світі.

Один зі способів зробити це – використовувати такі платформи, як Nostr, спілкуватися з якомога більшою кількістю людей та переводити розмову з цифрового діалогу до фізичного. Наприклад, організувавши захід чи відвідавши конференцію, щоб зміцнити цей зв'язок, або відправившись у місто і намагаючись дати людям помаранчеву таблетку Біткоїна.

Все це можна організувати в соціальних мережах чи онлайн, але це складно. Деяким людям може бути незручно ділитися своїм місцем розташування або використовувати свій профіль виключно для поширення інформації з конкретного питання.

Ось тут і з'являється соціальний рівень Біткоїна. Я великий шанувальник Orange Pill App, спеціального застосунку, який дозволяє знайомитися з біткоїнерами поблизу і безпосередньо взаємодіяти з ними. Ідея полягає не в тому, щоб провести день нескінченно гортаючи застосунок, а в тому, щоб знайти людей поблизу, зв'язатися з ними та домовитися про місце для зустрічей у реальному житті. Це виключає цифрову сферу з рівняння і дозволяє використовує програму тільки для того, щоб показати вам біткоїнерів поблизу.

Оскільки ви вже знаєте, що всі користувачі – біткоїнери і хочуть допомогти екосистемі, нема потреби вести світську бесіду або намагатися з'ясувати, чи хоче зустрітися людина, з якою спілкуєтеся. Особисто мені подобається використовувати OPA на конференціях, тому що це полегшує знайомство з іншими відвідувачами та встановлення зв'язків у реальному житті.

Мені також подобається, що такі програми орієнтовані як на торговців, так і на приватних осіб. Малий бізнес може побачити, що довкола є велика група потенційних клієнтів. Все, що їм потрібно зробити, це прийняти біткоїн або, ще краще, увійти в застосунок і почати спілкуватися.

Те саме стосується і людей, яким ще належить вирушити в подорож по кролячій норі. Якщо вони зможуть побачити поблизу інших біткоїнерів, можливо, навіть новачків, які поділяють схожі інтереси, і таким чином приєднатися до них, це розширення внаслідок створення місцевих Біткоїн-хабів піде на користь усій спільноті.

Нам потрібні такі мости між цифровим та фізичним світами прямо зараз. Біткоїн-рух не галасливий; він росте на задньому плані, і я вважаю, що настав час випустити його на перший план і зробити доступним для якомога більшої кількості людей.

Це гостьовий пост Жоеля Кая Ленца. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024