Відродження економіки Аргентини: доларизація та біткоїн як каталізатори змін

Відродження економіки Аргентини: доларизація та біткоїн як каталізатори змін

Багато експертів пропонують доларизацію як спосіб врятувати слабку економіку Аргентини, але їй також потрібен біткоїн.

Аргентина знаходиться на межі фінансового краху через рекордну інфляцію та девальвацію аргентинського песо (ARS). Згідно з дослідженням Стіва Ханке, професора прикладної економіки Університету Джона Хопкінса, песо знецінився на 47% щодо долара США (UD), а інфляція перевищує 118% на рік. Його рішення: доларизувати аргентинську економіку.

Хоча доларизація в Аргентині якоюсь мірою вже діє (багато аргентинців зберігають гроші в доларах і приймають долари у своїх компаніях), песо, як і раніше, є де-факто валютою країни. Курс Dólar Blue, неофіційний показник вартості купівлі та продажу фізичних доларових банкнот в Аргентині, з 2018 року зріс у 23 рази. На момент написання цієї статті він складав 465 аргентинських песо за 1 долар США. До такого результату привели такі фактори, як зростання витрат на проживання, погана економічна політика та пандемія COVID-19.

Експерти, політики та місцеві жителі виступають за повноцінну доларизацію для розв’язання проблеми, але, можливо, є кращий метод? Враховуючи притаманні проблеми з доларом США, можливо, гібридний підхід з реалізацією якостей Біткоїна міг би краще послужити Аргентині.

Приклад Еквадору

Щоб проаналізувати це припущення, погляньмо на Еквадор, який був однією з перших латиноамериканських країн, які відмовилися від своєї національної валюти, сукре, і перейшли на долари США в 1999 році.

До кінця 1999 року інфляція в Еквадорі досягла 60%, а сукре знецінився приблизно на 300%. Щоб запобігти банкрутству банків, уряд закрив банки та почав «рятувати» фінансову систему. Як і очікувалося, це не спрацювало, і в країні не лише зріс рівень бідності, а й грошова база збільшилась на 552%. Отже, Еквадор відмовився від сукре, і у 2000 році уряд офіційно прийняв долар США як законний платіжний засіб. Короткострокові наслідки доларизації були жахливі: люди втратили всі свої заощадження, деякі наклали на себе руки, а багато хто виїхав з країни, щоб працювати в США та Європі. Цей крок призвів до краху уряду, а в країні настала криза, від якої вона зрештою оговталася.

Перенесемося вперед у часі: внаслідок доларизації реальний ВВП Еквадору зріс на 75% загалом із 2000 по 2013 рік, а інфляція та відсоткові ставки знизилися. Здавалося б, настав щасливий фінал, але через корупцію та неефективне управління ресурсами весь економічний потенціал Еквадору так і не було реалізовано, і сьогодні його економіка перебуває на рівні нижче середнього.

Доларизація була дуже успішною в Еквадорі – настільки, що вона почала становити загрозу для політиків та центральних банків. Вони більше не мали можливості маніпулювати валютою, тому, натхненні технологією блокчейну, у період між 2014 та 2018 роками вони розробили програму цифрової валюти центрального банку (CBDC) за допомогою фінтех-програми під назвою «Dinero Electrónico». Оскільки ефективного контролю даних не існувало, ця програма дозволила уряду друкувати більше доларів, а користувачам здійснювати транзакції за допомогою своїх телефонів, створюючи тим самим валюту, яка працювала паралельно з доларом. Це посилило проблеми з конфіденційністю та відсутність довіри, що призвело до згортання програми.

Уроки для Аргентини

Виходячи з первісного успіху долара США в Еквадорі, я справді вважаю, що доларизація – це найрозумніший спосіб для Аргентини виправити свою грошово-кредитну політику. Однак, Аргентина також може офіційно визнати біткоїн законним платіжним засобом, щоб зменшити миттєвий шок для економіки, модернізувати свою фінансову систему та запропонувати своїм громадянам альтернативи.

Біткоїн з'явився трохи більше ніж 10 років тому. Сьогодні ринкова капіталізація Біткоїна становить понад 500 мільярдів доларів, і він використовується суверенними фондами капіталу, хедж-фондами, страховими фірмами, технічними фірмами та роздрібними користувачами по всьому світу. І в міру того, як зростає інституційне впровадження, зростають можливості для бізнесу за кордоном. Lightning Network Біткоїна тепер у 1000 разів дешевше у використанні, ніж основні провайдери кредитних карток, такі як Visa або Mastercard. Потенціал для підприємств, що покладаються на міжнародний капітал та грошові перекази, буде величезним та викличе довіру до країни.

Аргентина також має один із найвищих показників впровадження криптовалют в Латинській Америці: понад 31% роздрібних транзакцій із криптовалютою проводиться за допомогою стейблкоїнів, що дозволяє громадянам захистити себе від інфляції ARS. Крім того, понад 60% аргентинців вважають, що можливості BTC як засобу заощадження здатні перевершити песо.

Нещодавно Національна комісія Аргентини з цінних паперів санкціонувала запуск ф'ючерсного контракту на біткоїн з розрахунками в ARS. Крім того, біткоїн виріс на 105% щодо аргентинського песо з початку року, що відображає впевненість у помаранчевій монеті як громадян, так і уряду.

Є багато проблем, які можуть уповільнити впровадження Біткоїна в Аргентині, наприклад, відсутність інфраструктури чи нормативної ясності. З усім тим, для населення, яке вже добре знається на криптоактивах і потребує рятувальної шлюпки, гібридна біткоїн-доларизація може виявитися кращим досвідом, ніж це було в Еквадорі. Крім того, прийняття Біткоїна забезпечить кращий соціальний контракт між урядом та його громадянами.

Це гостьовий пост Карлоса Карденаса, менеджера по роботі з інституційними клієнтами, який працював у традиційних банках та на криптовалютних біржах. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024