Біткоїн у ЦАР: чому експеримент із законним платіжним засобом провалився

Біткоїн у ЦАР: чому експеримент із законним платіжним засобом провалився

Усього через рік після того, як біткоїн став законним платіжним засобом, Центральноафриканська Республіка (ЦАР) відмовилася від своїх планів щодо відродження країни. Чому так сталося?

У квітні 2022 року Центральноафриканська Республіка стала другою країною в історії, яка прийняла біткоїн як законний платіжний засіб. Проте лише через рік це рішення було скасоване. То ж які причини цієї невдалої спроби запровадити біткоїн у ЦАР?

Складні економічні умови

ЦАР, одна з найбідніших країн світу, зіштовхується з численними труднощами, такими як політична нестабільність, відсутність належної інфраструктури та нестача продовольства.

За Індексом людського розвитку за 2018 рік ЦАР, де близько 79% із 4,7 мільйона мешканців живуть у злиднях, посіла передостаннє місце. Відомо, що понад три мільйони людей у країні потребують гуманітарної допомоги, а понад 85% населення не мають доступу до електрики.

Однією із суттєвих перешкод для успіху проєкту Біткоїна в ЦАР, безумовно, є обмежений доступ до інтернету в країні. Оскільки лише близько 10% населення мають доступ до інтернету, широке поширення цифрових валют є малоймовірним.

У той час як Біткоїн допомагає отримати доступ до фінансових послуг людям, які не мають банківських рахунків, цифрова валюта сама по собі не може розв’язати інфраструктурні проблеми країни. І хоча Біткоїн може бути дієвим поза мережею, відсутність основних зручностей, таких як електрика та інтернет у ЦАР, ймовірно, перешкоджало поширенню Біткоїна в країні.

Скептицизм та міжнародне занепокоєння

Введення біткоїна як законного платіжного засобу у ЦАР було зустрінуто скептично, частково через тісні зв'язки країни з Росією, що викликало підозри щодо її потенційних планів використовувати криптовалюти для обходу санкцій.

Організація Об'єднаних Націй також попередила, що країни, що розвиваються, такі як ЦАР, можуть зіткнутися з високими ризиками та витратами, пов'язаними з криптовалютами.

І, зрештою, економічні вигоди, обіцяні прихильниками Біткоїна в ЦАР, так і не матеріалізувалися. Амбітні проєкти, такі як будівництво «Біткоїн-міста», зазнали невдачі або так і не були початі, що ще більше послабило ентузіазм щодо експерименту з цифровою валютою.

Велика тенденція?

Попри провал у ЦАР, Біткоїн та інші криптовалюти набирають популярності в інших африканських країнах. Наприклад, у Нігерії та Південній Африці спостерігається значне зростання впровадження біткоїнів, і мільйони користувачів тепер купують, продають та торгують цифровими активами. У цих країнах зростання криптовалютної індустрії зумовлювалося такими чинниками, як високий рівень інфляції місцевих фіатних валют, збільшення кількості молодих, технічно підкованих людей і збільшення кількості підприємств, які приймають біткоїн як спосіб оплати.

Зрештою, невдача біткоїна як законного платіжного засобу у ЦАР може бути пояснена складними економічними умовами в країні, скептицизмом щодо його мотивів, обмеженим доступом до технологій та невиконаними обіцянками на місцях.

Але, попри цю невдачу, інші африканські країни є одними з найперспективніших епіцентрів прийняття біткоїнів у світі. У всякому разі, ця невдача в ЦАР підкреслює важливість розвиненого середовища та сумлінних намірів для успішного впровадження Біткоїна, принаймні для тих країн, які хочуть досягти успіху.

Це гостьовий пост Джонатана Бака, засновника JB & GS Mining GmbH, німецької хостингової компанії з майнінгу біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023