Кінець гегемонії долара – шлях до гіпербіткоїнізації

Кінець гегемонії долара – шлях до гіпербіткоїнізації

Як поява альтернатив глобальному домінуванню долара США покладе початок всесвітньому прийняттю Біткоїна.

З моменту закінчення Другої світової війни Сполучені Штати незмінно були домінантною світовою наддержавою. Радянський Союз намагався перетягнути владу на себе під час холодної війни, але зрештою зазнав невдачі, втративши контроль над своїми державами-сателітами. Це стало очевидним, коли 1989 року впала Берлінська стіна.

В останні роки американській гегемонії кинув виклик Китай, країна, яка накопичила величезне багатство з того часу, як відкрила свою економіку світу. Тепер Китай, схоже, готовий узурпувати світову владу, беручи участь у формі фінансового імперіалізму по всьому світу (докладніше читайте у «China Unbound» Джоанни Чіу). Сьогодні і Росія, і Китай є частиною глобальної групи, відомої як БРІКС, до якої входять Бразилія, Індія та Південна Африка, а інші країни, такі як Туреччина та Саудівська Аравія, можливо, теж чекають свого часу, щоб приєднатися до них.

Якщо ви не звернули уваги, світ переживає серйозну зміну парадигми, в центрі якої знаходиться БРІКС. Банки по всьому світу зазнають краху, Саудівська Аравія та Іран ведуть історичні мирні переговори, а країни починають відмовлятися від долара США як світової резервної валюти.

Таким чином, виникає важливе питання: як нинішній стан геополітики та макроекономіки впливає на майбутнє гіпербіткоїнізованого світу? Я розумію, що ніхто не може передбачити майбутнє, проте я хотів би поділитися своїм баченням того, чим обернеться теорія ігор з часом.

Я вважаю, що поява БРІКС, як альтернативи гегемонії США призведе протягом наступних кількох десятиліть до того, що світова економіка розвиватиметься у три етапи: на першому етапі відбудеться перехід від однополярного фінансового світу до багатополярного. На другому етапі Біткоїн стане засобом обміну та розрахунковою одиницею для багатьох країн. На третьому та останньому етапі ми побачимо справжню гіпербіткоїнізацію.

Фаза перша: від долара до золота

Більшість людей навіть не підозрюють, що це відбувається, але ми вже знаходимося на ранніх стадіях першої фази та створення багатополярного світу.

У 1970-х роках за часів президента Ніксона Саудівська Аравія погодилася встановлювати ціни на свою нафту в доларах США в обмін на військову оборону. В результаті решта країн були змушені використовувати долари США, що зробило їх світовою резервною валютою. Наявність такого непомірного привілею означає, що кожного разу, коли уряд США вирішує надрукувати гроші, він купує нафту безплатно. Внаслідок того, що казначейські облігації США стали світовою резервною валютою, вони стали найбезпечнішим активом для інвесторів (я знаю, сьогодні це твердження видається смішним). Шанси, що Сполучені Штати оголосять дефолт за своїм обов'язком, оскільки вони можуть друкувати нескінченно, вважалися нульовими. Протягом понад 50 років національні держави викупили величезні суми боргу США.

Однак це вже не стосується всіх країн. За останнє десятиліття Китай та Росія стали купувати менше казначейських облігацій. Замість тримати борг США як актив, вони збільшують свої золоті запаси. Індія також накопичує запаси золота. Є ймовірність, що країни БРІКС працюють над тим, щоб повернутися до золотого стандарту. За такого режиму валюти знову будуть прив'язані до дефіцитного товару, який багато хто використовував як засіб заощадження протягом тисячоліть. Але малоймовірно, що ці держави проводитимуть більшість транзакцій із використанням фізичного золота з огляду на складність його транспортування та охорони. Однак безперечним лишається той факт, що тепер Росія дозволяє країнам купувати свою нафту в рублях, юанях і, можливо, незабаром у рупіях. На цьому етапі меншість країн продовжуватиме скорочувати свої американські казначейські активи, здійснювати операції в іноземній валюті та купувати якнайбільше золота.

Решта світу, особливо на Заході, продовжить функціонувати так само як і з 1970-х років. Багато країн, як і раніше, будуть змушені використовувати долари США для покупки нафти. Американський борг, акції та нерухомість продовжуватимуть слугувати засобом заощадження для більшості громадян. А фіатні валюти, особливо долар США, слугуватимуть переважною розрахунковою одиницею. Я вважаю, що ця перша фаза триватиме трохи більше ніж 20 років.

У ході цієї фази багато країн, ймовірно, оголосять дефолт за своїми боргами та зазнають валютного колапсу. Вони почнуть використовувати долари США для локальних транзакцій, як це роблять деякі країни вже сьогодні. Зростання співвідношення боргу до ВВП та рівня інфляції у поєднанні з підвищенням податків та безробіттям призведе до масових заворушень. Уряди відчайдушно потребуватимуть вирішення нерозв'язної проблеми.

Фаза друга: початок нової ери

Другий етап знаменує початок нової епохи, коли не буде іншого вибору, крім як перейти на принципово іншу грошову систему. На той момент країни, які не входять до БРІКС, швидко приймуть біткоїн як засіб обміну та розрахункову одиницю. Це означає, що кожен отримуватиме оплату в біткоїнах і використовуватиме їх як засіб збереження вартості. Люди, як і раніше, будуть скуповувати нерухомість, але не як засіб зберігання свого багатства, а для того, щоб жити в ній. Акції також купуватимуть і продаватимуть, але біткоїн вважатиметься основним засобом заощадження для всіх. Окремі особи (швидше за все, такі як ви), які накопичували біткоїни протягом багатьох років, стануть шалено багатими протягом дуже короткого проміжку часу.

На цьому етапі глобалізація не матиме такого впливу, як сьогодні, оскільки країни БРІКС будуть відчужені від решти світу. Китай і Росія торгуватимуть майже виключно зі своїми союзниками, що зрештою послабить їхню економіку. Ці держави конкуруватимуть у виробництві золота, і домінантна одиниця обміну час від часу змінюватиметься. Другий етап закінчиться швидше, ніж перший, – можливо, лише за 10 років.

Фраза третя: гіпербіткоїнізація

Третій та останній етап менш складний. Більшість світу вже перейшла на стандарт Біткоїна. Країни, які ще не зробили цього, помітять зростання добробуту та рівня життя за кордоном. Сальвадор стане однією з найбагатших країн світу. Країни, які ще користуються золотим стандартом, постраждають внаслідок ізоляції від решти світу. Довіра до чинної системи зникне.

Крім того, люди усвідомлять, що порівняно з біткоїном золото є гіршим засобом заощадження. Перевірити справжність золота важко. Його транспортування та захист ще більш обтяжливі. У Росії, Китаю та їхніх союзників не буде іншого вибору, крім як використовувати біткоїн як локальний засіб обміну та розрахункову одиницю. Третій етап також відбудеться швидко. Я вважаю, що на це піде приблизно 5-10 років.

Ось як, я вважаю, розгортатимуться події протягом наступних 20–30 років. Можливо, більшість моїх прогнозів, якщо не всі, виявляться хибними. Але в чому я впевнений, то це в тому, що наш світ дійсно швидко змінюється. Наша грошова система зламана, і це відображається у поточній банківській кризі.

Навіть якщо більшість моїх прогнозів хибні, нам вкрай необхідно перейти до надійної грошової системи. На мою скромну думку, біткоїн – це єдине життєздатне рішення. Було б доцільно відкласти певну кількість сатоші зараз, поки це можливо. Ви чи ваші діти можете отримати від цього велику користь у майбутньому.

Це гостьовий пост Мілана Станоєвича, вчителя початкової школи та кінорежисера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024