Без демократії Біткоїн зазнає невдачі

Без демократії Біткоїн зазнає невдачі

Попри свою аполітичну природу, Біткоїн потребує демократії для процвітання так само як демократії потрібен Біткоїн для вдосконалення.

«Політика» часто визначається як «діяльність, пов'язана з керуванням країною чи іншою територією, особливо дебатами чи конфліктами між окремими особами або партіями, які мають владу чи сподіваються досягти її».

Чи хочемо ми, щоб Біткоїн досяг влади? Так, хоча влада Біткоїна відрізняється від влади однієї людини, економічної чи політичної освіти. Але ми все ще маємо на увазі владу, яка виражається через розробку та реалізацію коду, доказ роботи (електроенергії), інтернет, біржі, редакційні статті, блоги, закони, суди, школи та політиків. Війна за розмір блоку, яку я пережив, зрештою, була конфліктом між політичними силами, в якому перемогли ті, хто виступав за децентралізацію вузлів. Ця стаття та цей журнал самі по собі є політичними діячами у боротьбі за майбутню грошову та політичну владу.

Зрештою, грошова свобода, Біткоїн – це лише один з аспектів свободи. Для тих, хто живе в США, ще одним аспектом свободи є наші політичні права, викладені у Біллі про права та Конституцію. Таким чином, навіть наша страшенно зіпсована демократія заслуговує на захист і розширення.

Але схоже, що багато біткоїнерів так не вважають. Наприклад, Джиммі Сонг, якого я поважаю і в якого багато чого навчився, висловив думку, що наша демократія настільки неповноцінна, що від неї, мабуть, слід відмовитися. Але я припускаю, що Біткоїн та демократія потрібні один одному і що альтернатива – автократія – була б жахливою.

Біткоїн постійно вплутаний у політичні перипетії

Один мій друг нещодавно помітив, що наш нинішній політичний поділ можна розглядати як поділ між тими, хто орієнтований на свободу, та тими, хто орієнтований на рівність. Подібно до двох точок на лінії, ми в Біткоїн-спільноті можемо знайти єдність навколо схожих поглядів на те, що Біткоїн робить можливим в умовах демократії. Але нам також потрібно поглянути на стосунки між Біткоїном і демократією та уявити похмуру альтернативу: життя в умовах автократії, яка здатна захопити нашу власність та порушити інші наші права.

У 1941 році, в часи великого політичного конфлікту, Вуді Гатрі проспівав у своїй пісні «Talking Columbia»: «Я не дуже люблю диктаторів, але я думаю, що країною має керувати… електрика!»

Електрифікація, тодішня революційна технологія (певною мірою мало чим відрізняється від Біткоїна сьогодні), була технологією, проти якої виступали і яку підтримували різні ділові кола та найняті ними політики. Навіть сьогодні швидкий пошук видасть результати про сильний опір зусиллям з електрифікації.

Як і електрика, Біткоїн зараз і назавжди залишиться втягнутим у перипетії фінансової та політичної влади. Це сама природа зміни масштабу Біткоїна. Отже, що ми вже бачили: Китай забороняє Біткоїн, канадські далекобійники використовують BTC, Сальвадор кидає виклик МВФ і робить біткоїн законним платіжним засобом, BTC з'являється в Україні, Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) відхиляє заявку на перетворення GBTC в ETF, нігерійці починають використовувати біткоїн, і нинішня «Операція Choke Point», коли SEC перешкоджає Біткоїн-компаніям у доступі до банків.

Ці настрої пояснюють наявність політичної свободи, чинної демократії, а також правовий статус Біткоїна. Для отримання додаткових доказів нерозривного зв'язку Біткоїна з демократією можна поглянути на Human Rights Foundation – фонд, який має підрозділ під керівництвом Алекса Гладштейна, що використовує Біткоїн для зміцнення політичної та економічної свободи, особливо в деяких із найгірших автократій у світі.

Біткоїн більш тендітний, ніж нам здається

Список фундаментальних властивостей Біткоїна включає децентралізацію, антикрихкість, захист від конфіскації, непідкупну систему розробки, безпеку доказу роботи та захист зі сторони вузлів. Проте я думаю, що ми наївно мислимо про його силу.

Людям, які живуть у демократіях Заходу, легко припустити, що верховенство закону, яке захищає нашу власність та свободу, є даністю. Якби ми жили в Китаї, Північній Кореї, Афганістані, Туреччині чи Росії, можливо, ми не були б настільки оптимістичні.

У той час як Біткоїн є привабливим троянським конем (ціна начебто збільшується) протилежні інтереси деяких могутніх багатіїв можуть підштовхнути до створення законодавства та політики, які можуть виштовхнути Біткоїна з грошових воріт імперії. Так, можна було б працювати «підпільно», але подумайте, як це виглядатиме.

Сьогодні Біткоїн крихітний, і влада має хитрі способи відстрочити та заперечувати його широке поширення, наприклад, заявляючи, що «майнінг руйнує навколишнє середовище» або «зловмисники, такі як Сем Бенкман-Фрід, є політичними діячами».

Погляньте, як авторитарні уряди, які погрожують в'язницею та розправою, ставляться до Біткоїна. Вони без вагань займаються конфіскацією, навіть конфіскують майнінгове обладнання (як це сталося у Венесуелі).

Є й інші проблеми з тим, що ми вважаємо незмінними властивостями Біткоїна: чому так мало Core-розробників і як це вплине на майбутнє Біткоїна? Чому так мало вузлів (близько 16 000) порівняно із загальною кількістю користувачів Біткоїна? Чому державні органи обмежують біржі та поширюють дезінформацію про цінність та використання енергії?

Саме наша демократія дозволяє прихильникам Біткоїна виступати, лобіювати, транслювати, вести бізнес та звертатися до суду. Але наша демократія перебуває під дедалі більшою загрозою з боку корпоративних сил, які воліли б мати автократичну владу та відсутність регулювання. Я передбачаю, що вони захищатимуть систему, засновану на доларах США. Щоб перемогти, Біткоїн та прихильники демократії потребують один одного.

Деякі мовники з Біткоїн-індустрії або їхні гості заявляють, що вся влада належить управлінським та політичним класам. Це неправда – див., наприклад, «Хто править Америкою?» Вільяма Домхоффа, «Темні гроші» Джейн Маєр, «Демократія в кайданах» Ненсі Маклін або «Тіньова мережа» Енн Нельсон. Це документально підтверджені погляди на те, як ті, хто мають значну владу, хочуть перетворити Сполучені Штати на авторитарну країну і просувають цей план останні 50 років.

Підсумовуючи, Біткоїн потребує демократії, а демократія потребує Біткоїна. Обидві системи динамічні та постійно змінюються, що ускладнює наше завдання. Я сподіваюся, що ця точка зору допоможе мені та іншим переконати прихильників Біткоїна приділяти більш конструктивну увагу нашій політичній системі, а прихильникам демократії – звернути більше уваги на економічну свободу, притаманну Біткоїну.

Це гостьовий пост Френка Кашнера, засновника UnChainDemocracy.org. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023