Як біткоїнери виправляють фрагментований світ

Як біткоїнери виправляють фрагментований світ

У той час як глобальні еліти просувають фінансовий нагляд через CBDC, біткоїнери демонструють добру волю.

У середині січня світові лідери прилетіли на своїх приватних літаках на розкішний гірськолижний курорт швейцарського міста Давос на щорічну конференцію Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

У рамках теми «Співпраця у фрагментованому світі» 52 глави держави та керівники багатьох корпорацій, а також знаменитості та відомі громадські діячі говорили про те, як управляти ризиками, з якими ми зіткнемося у наступному десятилітті. Такі питання, як вартість життя та зміна клімату, а також війна в Україні, були першочерговими на порядку денному.

Представник президента США з питань клімату Джон Керрі похвалив своїх колег-учасників, заявивши: «Це досить незвичайно, що ми – обрана група людей… можемо зібратися разом в одній кімнаті та справді говорити про порятунок планети».

На церемонії відкриття п'ятиденної наради з планування Клаус Шваб, виконавчий голова ВЕФ, зазначив: «Завдяки колективній відповідальності, інноваціям, добрій волі та винахідливості ми маємо можливість перетворити виклики на можливості».

CBDC та програмовані гроші

Одна з ключових ініціатив ВЕФ спрямована на зміцнення глобальної співпраці шляхом створення спільної платформи на Metaverse за допомогою Microsoft під назвою Global Collaboration Village. Залучивши усі зацікавлені сторони суспільства, вони планують створити нову цифрову економіку.

Цифрові валюти центральних банків (CBDC) відіграють вирішальну роль у її проєктованій інфраструктурі. Ці цифрові форми фіатних грошей, які контролюються центральним банком країни, надають емітентам повний контроль, оскільки можуть відстежувати та обмежувати транзакції. У поєднанні із впровадженням цифрових ідентифікаторів у всьому світі CBDC можна використовувати для створення соціальної кредитної рейтингової системи як у Китаї.

МВФ наразі просуває CBDC як центральний елемент інфраструктури під гаслом «фінансової доступності». Це спеціалізоване фінансове агентство Організації Об'єднаних Націй прагне зробити централізовані цифрові валюти інструментами для уряду та приватного сектору для реалізації цільової політики, такої як споживчі купони та програми соціального забезпечення.

Великі технологічні компанії та фінансові установи також приєднуються. На щорічних зборах ВЕФ Bank of America назвав CBDC майбутнім грошей. Корпорація IBM також йому вторує. Але в той час, як обрані глобальні еліти в Давосі намагаються залучити громадськість до своєї універсальної мережі цифрових платежів, посилаючись на надзвичайну кліматичну ситуацію, ми маємо альтернативу.

Народна мережа

Біткоїн, створений після глобальної фінансової кризи 2008 року, є найтвердішою формою грошей, яку ми колись бачили. Усуваючи необхідність довіряти центральному органу, цей прорив у галузі комп'ютерних наук дозволяє протистояти цензурі.

Інноваційні економічні стимули Біткоїна, які узгоджують особисті інтереси кожного, почали органічно реорганізовувати економіку. Наразі можна спостерігати, як події розгортаються на півдні Сполучених Штатів. Техас нещодавно став світовою столицею Біткоїна. Велика кількість енергії та низькі тарифи на електроенергію (більшість надходить із відновлюваних джерел), а також дружні правила перетворюють цей штат на глобальний центр майнінгу. Це допомогло прискорити впровадження енергетичних інновацій та створити кваліфіковану робочу силу.

Святкуючи народження цих грошей свободи, біткоїнери почали будувати зв'язки один з одним. У чудовому місті Остін, місцеві жителі-біткоїнери почали активно співпрацювати для створення міцної основи економіки.

PlebLab надає ресурси та підтримку для розвитку нового бізнесу, а також проводить безліч місцевих зустрічей та інших заходів. Подібні тенденції спостерігаються у всьому світі.

Економічна свобода Сальвадора

У Сальвадорі, ще до того, як країна офіційно прийняла Біткоїн, звичайні люди спільно створювали щось на основі Біткоїна. У невеликому містечку з населенням 3000 осіб, на підтримку якого зробив пожертву в біткоїнах один із перших послідовників (який побажав залишитися невідомим), було запущено проєкт Bitcoin Beach для створення стійкої місцевої економіки.

Ці масові зусилля в Ель-Зонте надихнули Сальвадор стати першою країною, яка легалізувала біткоїн як законний платіжний засіб у вересні 2021 року. Наїб Букеле, президент Сальвадору, тепер став одним із найвідоміших біткоїнерів. У 41 рік він розуміє значення цього винаходу.

Адам Бек, криптограф, якого Сатоші Накамото процитував в офіційному документі про Біткоїн, визнав прийняття Біткоїна Сальвадором «самостійним прийняттям помаранчевої пігулки державою».

Букеле, рейтинг підтримки якого перевищує 80%, прагне забезпечити фінансову доступність шляхом розширення свободи, яку дає Біткоїн, вважаючи це неодмінним правом кожної людини. Своєю політикою економічної свободи Букеле розпочав боротьбу проти фінансової диктатури МВФ, тим самим допомагаючи країні заявити про свою незалежність та суверенітет.

Сальвадор уже виграє. Він на шляху до свободи. Президент нещодавно оголосив, що країна повністю виплатила борг у розмірі 800 мільйонів доларів, попри те, що основні ЗМІ заявляли, що вона оголосить дефолт через свої інвестиції в біткоїни.

Ефект Букеле

В умовах кризи західної ліберальної демократії, спричиненої корумпованістю урядів, світ став свідком великого лідерства, що виник у крихітній країні Центральної Америки з населенням близько 6,5 мільйонів людей.

Блондинка-вулкан, добра фея та берегиня ідей Стейсі Герберт разом зі своїм партнером Максом Кейзером допомагає світові прийняти помаранчеву пігулку Біткоїна. Як новий житель Сальвадору вона тепер зосереджена на тому, щоб допомогти країні з впровадженням Біткоїна.

В інтерв'ю «Bitfinex Talks» Герберт назвала Букеле батьком гіпербіткоїнізації та розповіла про його мистецтво державного управління. Порівнявши його з другим шаром поверх Біткоїна, вона пояснила, як президент ухвалив закони для захисту прав свого народу.

Під керівництвом президента Букеле у Сальвадорі було відновлено верховенство права. Країна, в якій був найвищий рівень убивств у світі, тепер швидко перетворюється на місце, де хочуть бути всі.

Людська добра воля

Економічна свобода, яка забезпечується Біткоїном, а потім підтримується Букеле, почала сприяти широкому поширенню доброї волі людей. Коли відкрився шлях до економічного процвітання, у цю раніше бідну центральноамериканську країну почав надходити капітал. Нині він підживлює інновації та підприємництво.

Використовуючи Біткоїн як потужний інструмент благодійності, компанії можуть займатися благодійною допомогою надаючи послуги нужденним. Paxful, провідна глобальна однорангова платформа, створила освітній центр у Сальвадорі, що надає ресурси та рівні можливості для забезпечення реальної фінансової доступності.

Паоло Ардоіно, головний технічний директор Bitfinex, провідної платформи для торгівлі цифровими активами, також інвестує у місцеві освітні заходи у Сальвадорі. Крім його підтримки Біткоїна, він зараз створює технологію, яка може забезпечити конфіденційність і свободу вираження, що є універсальними правами людини.

На відміну від централізованого віртуального простору метавсесвіту, яким керують технологічні гіганти, Keet – це одноранговий додаток-чат, який створений без будь-якого центрального сервера і може інтегрувати Біткоїн. Це дозволяє звичайним людям по всьому світу створювати своє власне спільне віртуальне поселення і повністю контролювати своє спілкування.

Свято Біткоїна

Сальвадор став провідною країною з гіпербіткоїнізації. Уряд створив Національний офіс Біткоїна (ONBTC). Нещодавно був ухвалений закон про цифрові цінні папери, який служить важливим законодавчим актом, що встановлює правову основу для всіх цифрових активів, які не є біткоїнами, а також для тих, що випущені на основі Біткоїна.

Невпинний оптимізм, який зростає в цій Біткоїн-країні, тепер поєднує людей з усього світу.

30 січня 2023 року Кейзер і Герберт, енергійна Біткоїн-пара, організували захід в Ель-Зонте, щоб відсвяткувати перемогу Сальвадору. Квитки було розпродано, у списку очікування було понад 100 осіб. Біткоїнери з десятків країн прилетіли, щоб приєднатися до помаранчевої вечірки.

На заході Mi Primer Bitcoin, некомерційна освітня організація в Сальвадорі, зібрала 0,65 BTC, продавши з аукціону пляшку віскі. Ці кошти підуть на підтримку першого у світі дипломного проєкту з Біткоїна.

Така співпраця спільноти приносить людям радість та любов. Надихаючи меми й мистецтво, це пожвавлює культуру, народжуючи нове глобальне громадянське суспільство.

Біткоїн може виправити наш фрагментований світ. Підтримуваний людською творчістю, він починає перетворювати економіку, яка керується жадібністю та егоїстичними амбіціями, в економіку, що несе в собі альтруїстичний імпульс, який сприяє людському добробуту.

Тепер ми, біткоїнери, мережа суверенних осіб, можемо показати решті світу, як ми вміємо нести спільну відповідальність. Завдяки інноваціям, добрій волі та винахідливості ми можемо зустрічати виклики, створюючи життя, свободу та прагнути щастя для всіх людей.

Це гостьовий пост від Нодзомі Хаясе, докторки філософії, яка має досвід роботи у галузі психології та людського розвитку. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024