Чи може штучний інтелект спростити дослідження кролячої нори Біткоїна?

Чи може штучний інтелект спростити дослідження кролячої нори Біткоїна?

У міру того, як інструменти штучного інтелекту стають все більш потужними та доступними, чи можуть вони допомогти більшій кількості людей зрозуміти Біткоїн?

Біткоїн-інновації активно розвиваються, щомісяця запускаються нові проєкти. Як би мене не радував цей прогрес, я мушу визнати, що мені складно йти в ногу з часом. Але у сфері технологій відбуваються й інші речі, крім Біткоїна. Зокрема, поява мовної моделі ChatGPT на основі ШІ вже зробила революцію у дослідженнях.

Потенціал об'єднання Біткоїна з пошуком ШІ відразу ж змусив мене замислитися: чи є точною інформація, яку надає ШІ? Наскільки релевантні джерела? Чи зможе ШІ йти в ногу зі швидким розвитком Біткоїна та мережі Lightning?

У цій статті я розгляну переваги та обмеження використання ШІ при дослідженні Біткоїна, спираючись на свій особистий досвід, виділивши як плюси, так і мінуси. Ось що я виявив!

Як ШІ спрощує дослідження

Штучний інтелект змінив те, яким способом ми щось досліджуємо. Я вважаю це захопливим, оскільки він може залучити велику кількість людей до Біткоїна завдяки доступності інформації. Алгоритми ШІ аналізують великі обсяги даних, автоматично визначають найбільш корисну інформацію і представляють її вам чіткою та зрозумілою мовою. Це економить час і сили під час пошуку ресурсів.

Нам усім відомо яким виснажливим може бути перегляд постів у блогах та випадкових статей, і скільки часу це може забирати. Я згадую круту криву свого навчання, коли я вперше зіткнувся з Біткоїном. Чому тоді не було ШІ, щоб просто поставити йому кілька питань і виділити для себе важливі моменти?

Таким чином, ШІ може спростити розуміння загальної інформації про Біткоїн практично будь-якою мовою. Ви можете попросити його пояснити ще докладніше! В результаті складна крива навчання Біткоїна стане доступнішою для всіх. Завдяки простоті розуміння ми досягнемо більшого поширення.

Структурування інформації

Однією з найбільш особливих рис ШІ є його здатність упорядкувати інформацію за лічені секунди. Зважаючи на величезний обсяг даних, доступний про Біткоїн і Lightning, що може бути кориснішим інструментом, ніж той, який може зібрати важливу інформацію докупи. Я визнаю, що ШІ тепер мій особистий помічник 24 години на добу, він швидкий і здатний крутити текстом так, як я попрошу. Так, він навіть може говорити як моряки та Шекспір.

ШІ впорядковує та класифікує інформацію, полегшуючи користувачам пошук того, що їм потрібно, та подаючи її так, як вони хочуть. Ми можемо попросити ШІ виділити основні моменти з тексту, створити план навчання, спростити, перекласти, уточнити, розбити статтю на пункти, і цей список можна продовжити.

Структурування та сортування особливо корисні для дослідників, інвесторів, підприємців, журналістів, студентів та всіх учнів, які намагаються зрозуміти якийсь аспект Біткоїна або мережі Lightning. Наприклад, ми можемо попросити ШІ надати нам список ресурсів та розставити пріоритети на основі наших критеріїв важливості.

Обмеження дослідження з використанням ШІ

Попри переваги, існують серйозні обмеження, які слід враховувати при використанні ШІ для дослідження мережі Біткоїна у 2023 році. Одне з обмежень полягає в тому, що інформація, що надається інструментами на основі ШІ, може бути менш точною або надійною фактично, ніж інформація, отримана за допомогою традиційніших методів дослідження. Це пов'язано з тим, що дані ChatGPT обмежені 2021 роком і не відображають пізніші події в Біткоїні або мережі Lightning. Lightning якраз переживає підйом свого розвитку через швидкі зміни в технологіях та доступних інструментах. Просто погляньте на деякі з недавніх хакатонів Lightning. Тому часові обмеження ШІ є важливим фактором, який слід враховувати.

Завдяки таким заходам, як хакатони, розвиток Біткоїна та Lightning відбувається дуже швидко. Навіть завзятим ентузіастам нелегко встигати. Розробники по всьому світу працюють над Біткоїном, і постійно з'являються нові ресурси та інформація. Це швидке зростання викликає відставання систем ШІ, і будь-кому, хто зацікавлений в актуальних даних та тенденціях, доведеться шукати інформацію в іншому місці.

Ще одним обмеженням, що впливає на ШІ, є відкритий вихідний код Біткоїна та Lightning. ШІ має обмежені знання про незалежні ресурси, які недавно з'явилися. Таким чином, інформація, що надається інструментами на основі ШІ, буде більш загальною і може не охоплювати недавні інновації в мережі.

І чого ще не вистачає, – це наявності оперативних даних. На даному етапі за допомогою ШІ неможливо отримати поточну всеосяжну картину мережі. Для інвесторів та підприємців актуальні та оперативні дані мають вирішальне значення. На щастя, окрім моделей ШІ є ресурси та інструменти, які надають поточні дані для досліджень. Для візуального та оперативного дослідження мережі Lightning із графіками, картами та діаграмами ви можете використовувати такі платформи, як The Lightning Network Explorer або Amboss.

Неправдива інформація

Під час мого дослідження з використанням ШІ я виявив надходження неправдивої інформації. Це може бути важко визначити. На перший погляд, контент може здатися інформативним, але якщо ви є експертом у цій галузі, ви швидко побачите неточності в тексті. Ось чому все ще потрібна людина, яка буде перевіряти все, що надходить від ШІ.

Наприклад, коли я запитав ChatGPT про ресурси Lightning, він дав мені список, але я не зміг знайти всі перелічені ресурси при пошуку в Google, що змусило мене задуматися, чи деякі з цих ресурсів узагалі існують. Тому це ще одна причина, через яку нам потрібна присутність людини у 2023 році. Ми поки що не можемо повністю довіряти тобі, ШІ.

ШІ подає великі надії, але ще є над чим попрацювати

Таким чином, ШІ допомагає нам досліджувати Біткоїн, надаючи загальну інформацію, розширюючи можливості навчання, перекладаючи, пояснюючи та систематизуючи інформацію. Але недоліки ШІ включають обмежені ресурси, відсутність даних про невеликі проєкти, неперевірену та помилкову інформацію.

Надзвичайно швидкий розвиток Біткоїн- та Lightning-проєктів – це те, з чим ШІ не може впоратися через обмеження до 2021 року. ШІ має обмежені знання про незалежні нішеві інновації, а дослідження даних Біткоїна та Lightning Network у реальному часі – це ще одна область, яку не охоплює ШІ.

Зрештою, хоча ШІ спрощує дослідження, він обмежується більш загальною інформацією, оскільки йому не вистачає актуальних даних про нові або менш відомі галузеві розробки. Крім того, на цьому етапі ШІ обмежений інформацією лише до 2021 року.

Щоб поринути у дослідження Біткоїна, я рекомендую почати з ШІ та перейти до більш специфічних для Біткоїна інструментів для дослідження мережі. Навіть використання чогось на кшталт Вікіпедії для перевірки інформації, якщо ви мало знаєте про Біткоїн, буде корисно.

Загалом, використовуйте ШІ для структурування та пояснення інформації, а також для ознайомлення із загальними та ширшими темами. Вам доведеться приділити більше уваги глибшим питанням, ніж «що» і «коли», та використовувати актуальні та перевірені джерела. Використовуючи ШІ з певною обережністю, ви швидше та ефективніше досягнете своїх цілей у 2023 році та пізніше.

Це гостьовий пост Крума Крумова, письменника та редактора студії венчурного дизайну Peak Shift Ltd., орієнтованої на Біткоїн. Висловлені думки є власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023