Цього року біткоїнери мають позбутися своєї Twitter-залежності

Цього року біткоїнери мають позбутися своєї Twitter-залежності

Біткоїн-Twitter – це сильна та динамічна спільнота, але її учасники повинні переконатися, що вони контролюють енергію, яку вони там витрачають.

Я вивчаю Біткоїн з 2020 року і помітив, що у Twitter є сильна та активна спільнота. По суті, «Біткоїн-Twitter» – це практично окрема «країна», яка існує онлайн.

У мене є обліковий запис у Twitter з 2009 року, але я ніколи не використовую його для твітів. На це є кілька причин (це тема для іншої статті). Досить сказати, що я ніколи не вважав це корисним для мого часу. Як і багато бумерів, я вважаю соціальні мережі величезною тратою часу та продуктивності. Я також вважаю їх, мабуть, найгіршою залежністю нашого століття.

У недавньому випуску подкасту «TFTC» ведучий Марті Бент і гість Раян Бреслоу, генеральний директор BOLT, торкнулися теми нашої залежності від технологій і, зокрема, від Twitter.

Обидва зізналися, що мають залежність від Twitter. З розмови з'ясувалося, що, хоча Бент і зізнався у своїй залежності, він мало що зробив, щоб позбутися її, на відміну від Бреслоу. Останній описав, що «його найскладнішою особистою проблемою є управління своїм часом у Twitter. Бреслоу перевіряв його спонтанно і часто щодня, що приносило йому викид дофаміну, який тримає всіх нас на гачку технологій.

Скільки з вас може сказати те саме про себе? Думаю, багато хто з тих, хто це читає.

Чудодійного засобу не існує

Оскільки я неактивний у Twitter, мені легко відчути себе ізольованим. У мене можуть бути чудові ідеї, але вони не будуть почуті, якщо я не стану більш активним у Twitter. Мій компромісний підхід полягав у тому, щоб приєднатися до Telegram, що було для мене правильним рішенням.

Але, як зазначив Бреслоу, чудодійного засобу немає. Як ви боретеся зі своєю залежністю кожного дня? Виявляється, мало хто з нас може встояти перед привабливістю чогось, що завжди доступно, на відстані одного натискання кнопки. Бреслоу застосовує таке правило для своїх постів: він один раз перевіряє свою стрічку у Twitter, щоб подивитися на реакцію на той чи інший пост. Та це легко сказати й не так легко зробити.

Я писав про цю дедалі більшу залежність від наших пристроїв до епохи смартфонів і до Біткоїна. Насправді я писав про це з появою КПК (з англ. Personal Digital Assistant, «кишенькові персональні комп'ютери»), зокрема Blackberry, який – під час розквіту – іноді називали «крекберрі». Я навіть написав розділ у своїй другій книзі, яка за іронією долі називалася «Звільніть свого цифрового секретаря!»

Я тоді пожартував, що більшість людей не знали, що на їхньому пристрої є перемикач увімк/вимк. А для тих з вас, хто надто молодий, щоб це пам'ятати, Blackberry викликала сильне звикання в епоху електронної пошти ще до появи соціальних мереж або текстових повідомлень.

Що ж, будь-хто, хто читає цю статтю сьогодні, може підтвердити, що проблема тільки погіршилася з появою Twitter та інших соціальних мереж, але вона як мінімум у 10, а може, і в 100 разів гірша.

Звільнення від залежності

Перш ніж я поділюся конкретними експериментами, які ви могли б провести в новому році, щоб підвищити свою поінформованість про цю залежність, дозвольте мені поставити вам такі запитання:

 1. Ви визнаєте, що у вас є залежність від Twitter?
 2. Це заважає вашим стосункам із колегою, членом сім'ї чи другом?
 3. Ви коли-небудь намагалися прожити день без Twitter?
 4. Чи перевіряєте ви Twitter (або іншу соціальну мережу) щойно прокидаєтеся?
 5. Ви користуєтесь телефоном у спальні?
 6. Ваш телефон лежить на тумбочці біля ліжка?
 7. Ви багато разів перевіряєте пост після публікації?

Можна з упевненістю сказати, що якщо член сім'ї або друг колись просив вас перестати читати стрічку у Twitter, коли ви поруч із ним, ви, ймовірно, залежні від цієї технології або зловживаєте нею. Б'юся об заклад, що деяким з нас важче позбавитися залежності від соціальних мереж, ніж залежності від певних продуктів, таких як цукор. Я б навіть сказав, що наша залежність від пристроїв така ж шкідлива для нашого здоров'я, як і наша залежність від цукру.

Далі ви знайдете кілька дієвих «експериментів» (від найпростіших до найскладніших), які можна провести вже сьогодні:

 1. Вимкніть сповіщення для Twitter на один тиждень
 2. Вимкніть сповіщення для Twitter на один тиждень і перевірте дані про використання за останній тиждень. Визначте скільки хвилин ви можете проводити на платформі щотижня. Перевіряйте цей показник в один і той же день щотижня.
 3. Визначте певну кількість разів на день або відрізок часу, коли ви перевірятимете застосунок на своєму пристрої.
 4. Вимикайте пристрій на годину на день. (Насправді це справді хороший спосіб оцінити, наскільки часто ви його перевіряєте.)
 5. Вимкніть пристрій на цілий день. Порахуйте скільки разів вам хочеться перевірити його та/або ввімкнути його.
 6. Вимикайте пристрій, коли медитуєте або читаєте духовну літературу. Порахуйте скільки разів вам хочеться перевірити його та/або ввімкнути його.
 7. Вимикайте пристрій, коли їсте. Порахуйте скільки разів вам хочеться перевірити його та/або ввімкнути його.
 8. Вимикайте пристрій, коли пишете статтю. Порахуйте скільки разів вам хочеться перевірити його та/або ввімкнути його знову.
 9. По можливості вимикайте пристрій під час роботи.
 10. Вимкніть пристрій на всі вихідні.
 11. Видаліть Twitter із телефону на добу.
 12. Видаліть Twitter із телефону на тиждень.

Деякі з цих експериментів можуть бути неможливими через життєві обставини, але їхня загальна мета – оцінити, наскільки ви залежні від пристрою. Ціль вправи – отримати більший контроль над користуванням Twitter або іншим додатком, від якого ви залежні. В ідеалі, якщо ви будете проводити менше часу у Twitter та приділяти більше часу своїм друзям та родині, це покращить якість вашого життя та продуктивність. Пам'ятайте: технології повинні слугувати нам, і ми не маємо бути залежними від них.

Подумайте про включення одного або кількох з вищезгаданих пунктів до списку речей, які ви плануєте зробити у 2023 році. З найкращими побажаннями у чудовому 2023 році!

Це гостьовий пост Марка Марайї, професійного автора та дослідника Біткоїна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023