Біткоїн – це можливість для національної безпеки США, а не загроза

Біткоїн – це можливість для національної безпеки США, а не загроза

Визнаючи важливість цифрової валюти у своїй Стратегії національної безпеки, Білий дім повинен розглянути можливість ухвалення стандарту Біткоїна.

У міру того, як найбільш вороже налаштовані противники країни активно шукають шляхи дедоларизації світу, водночас публічно заявляючи, що «економіка уявного багатства неминуче замінюється економікою реальних цінностей і твердих активів», гонитва за накопиченням біткоїнів, найтвердішим і найдефіцитнішим активом у світі, уже не за горами.

Країни не заборонятимуть Біткоїн. Натомість вони агресивно конкуруватимуть за нього, і ті, у кого більша частка у 21 мільйоні, матимуть більшу стратегічну та економічну перевагу, ніж їхні геополітичні конкуренти.

Стратегія національної безпеки (NSS) є періодичним документом, який призначений для демонстрації бачення виконавчої влади та слугує дорожньою картою для США. Він допомагає Конгресу виконувати вказівки, викладені вищою посадовою особою країни. У жовтневій Стратегії 2022 року йдеться про те, як Білий дім «скористається цим вирішальним десятиліттям для просування життєво важливих інтересів Америки, допоможе Сполученим Штатам переграти геополітичних конкурентів, розв'язавши спільні проблеми й направить наш світ до світлого та обнадійливого майбутнього.

Ці сильні слова не тільки вселяють надію на краще майбутнє для американського народу, оскільки США прагнуть залишатися поборниками свободи та демократії на світовій арені. Вони також підтверджують, що будь-які помилки у стратегічних інтересах нації можуть принести ще більше темряви країні, яка відчайдушно шукає світло, або, що ще гірше, можуть коштувати нації втрати контролю над її глобальним впливом. Вкрай важливо, щоб США дійсно зважили всі доступні варіанти для забезпечення найкращих результатів, просування американських цінностей та захисту американського способу життя.

Цифрову валюту більше не можна ігнорувати

У розділі «Торгівля та економіка» останньої Стратегії йдеться: «[США] досліджуватиме переваги та відповідально керуватиме розробкою цифрових активів, у тому числі цифрового долара, дотримуючись високих стандартів та захисту для стабільності, конфіденційності та безпеки, щоб принести користь сильній та інклюзивній фінансовій системі США та зміцнити її глобальну перевагу».

Попри те, що за останнє десятиліття його називали «чарівними інтернет-грошима» і «щурячою отрутою», зростання Біткоїна закріпило його авторитет, і з того часу він поступово проникнув у комітети та зали засідань з найвпливовішими посадовцями. Його більше не можна ігнорувати. Вищезгаданий уривок зі Стратегії дає важливе уявлення про поточний погляд виконавчої влади на зростання значення розробки цифрових активів, таких як Біткоїн.

Однією з рушійних сил цього дедалі більшого інтересу до цифрових активів, безсумнівно, є державний борг США, оскільки наразі країна має дефіцит у розмірі 31 трильйона доларів, і немає жодних ознак, що це кінець. Сенатор Ренд Пол нещодавно визнав, що «найбільший ризик для національної безпеки – це наш борг» після випуску єдиного пакета видатків на 1,7 трильйона доларів (або приблизно 95 мільйонів біткоїнів у сьогоднішній вартості). Гора державного боргу, безперечно, викликає занепокоєння.

Є лише два способи покрити дефіцит такого масштабу: або шляхом монетарного перезавантаження, або за допомогою інфляції. Через неймовірний рівень боргу зростає потреба в інноваціях для вирішення цієї дилеми. Шлях до цифрового долара майже неминучий, оскільки ера грошей з нульовим відсотком швидко наближається до свого кінця і форсує перехід до нової грошової системи – це грандіозне зрушення, яке світ не бачив з часів шоку Ніксона 1971 року. У 1971 році, замість невиконання своїх фінансових зобов'язань, США повністю змінили економічну політику, поклали край Бреттон-Вудській ері та зняли прив'язку золота до долара США.

Якщо поглянути на історію як індикатор того, що відбудеться наприкінці наступного фінансового циклу, США, ймовірно, дослідять альтернативну економічну політику, про яку згадується у Стратегії, але цього разу введуть цифрову валюту центрального банку (CBDC) або цифровий долар, щоб уникнути дефолту за своїм поточним обов'язком, що, за іронією, є формою дефолту.

США можуть прийняти Біткоїн

Проте США може не знадобитися винаходити внутрішній цифровий долар, оскільки Біткоїн відповідає критеріям, зазначеним у Стратегії. Біткоїн – найтвердіша форма грошей, що забезпечує найвищі стандарти захисту для фізичних осіб. Це найстабільніший цифровий актив, оскільки він продовжує випускати новий блок кожні 10 хвилин, і є найбільш інклюзивним грошовим протоколом, оскільки він не тільки дозволяє особам з номерами соціального страхування та двома формами державних посвідчень особи отримувати доступ до його переваг, але і його протокол із відкритим вихідним кодом забезпечує захист та послуги для всіх, у тому числі 1,4 мільярда людей по всьому світу, які не мають доступу до банківських послуг. Водночас мережа Lightning Network сприяє ефективним транзакціям, що, мабуть, є найважливішим аспектом глобалізованої економіки.

У міру того як ринок змушуватиме все більше людей, компаній, банків і країн виплачувати кредити в біткоїнах, а не в банкнотах, власники найбільших стеків біткоїнів, природно, набуватимуть більшого впливу. Дефляційна природа та абсолютний дефіцит Біткоїна гарантують, що 100% праці та цінності, створених людьми, використовуються і ніколи не зменшуються через знецінення грошей. Нарешті, потужна система захисту Біткоїна відлякує зловмисників, оскільки ціна атаки стала надто високою, що сприяє укладанню мирних та взаємовигідних угод.

У всіх сенсах протокол Біткоїна ідеально відповідає основним цінностям Сполучених Штатів та їхній стратегії національної безпеки. Попри твердження деяких високопосадовців, Біткоїн не створює загрози національній безпеці. Натомість ігнорування мережі Біткоїна значно ускладнить здатність США виплатити свій державний борг, «переграти [своїх] геополітичних конкурентів» та послабить економічний інструмент влади країни, який спрямований на використання багатства країни для впливу на поведінку інших. Таким чином, подальше відкладення впровадження Біткоїна є ризиком для національної безпеки.

Це гостьовий пост Метта Сміта, оперативного співробітника ВПС США та доцента аерокосмічних досліджень в Університеті Небраски у Лінкольні. Висловлені думки є власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine, Університету Небраски в Лінкольні, Міністерства оборони або ВПС США.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023