2022 рік проклав шлях до національного прийняття Біткоїна, а 2023-й буде ще кращим

2022 рік проклав шлях до національного прийняття Біткоїна, а 2023-й буде ще кращим

У 2022 році прискорилося впровадження Біткоїна в національних державах, що створило передумови для ще більшого прогресу цього року.

Приблизно рік тому я мав можливість виступити на Feel The Bit у Сальвадорі разом із президентом Букеле. Під час заходу ми оголосили про Біткоїн-облігації Volcano Bonds, а президент Букеле зробив власну важливу заяву про створення Біткоїн-Сіті. Юридично визнавши біткоїн платіжним засобом та заснувавши Біткоїн-Сіті, президент Букеле зробив сміливий крок до загальнонаціонального впровадження. Це рішення допомогло прискорити процес перетворення біткоїна на визнану валюту на національному рівні.

Після цих оголошень я отримав безліч запитів від біткоїнерів з усього світу, які просили мене допомогти з реалізацією Біткоїн-проєктів у їхніх місцевих спільнотах чи з їхніми урядами. Цей інтерес походив як з боку осіб, які беруть активну участь у спільноті Біткоїна, так і з боку інвесторів. Ентузіазм був значною мірою викликаний подіями в Сальвадорі, і тим впливом, який вони мали на глобальний Біткоїн-ландшафт.

Стимулювання прийняття Біткоїна національними державами

Якийсь час я обмірковував ідею сприяння впровадженню Біткоїна національними державами. Після ретельних роздумів я вирішив покинути Blockstream у 2022 році, заснувати власну компанію під назвою JAN3 і присвятити себе просуванню впровадження Біткоїна як глобальної валюти (гіпербіткоїнізації) та його прийняття національними державами. Багато хто може запитати, навіщо допомагати національним державам, навіщо прискорювати гіпербіткоїнізацію?

Традиційна система фіатних грошей значно погіршила кредитний цикл, хвилеподібний патерн, який характеризується періодами процвітання та рецесії. Відповідно до золотого стандарту кредит видається на основі таких активів, як золото або нерухомість. Своєю чергою, відповідно до фіатного стандарту, кредит видається урядами та забезпечується борговими зобов'язаннями, такими як державні облігації. Під час економічного підйому видається більше кредитів, і бізнес розвивається. Однак у певний момент в обігу може бути занадто багато кредитів порівняно з фактичним об'ємом чи продуктивністю економіки, що призведе до невідповідності між фінансовою та реальною економікою та утворення бульбашок чи ринкових коригувань. Ці події відбуваються нерідко і відрізняються екстремальними підйомами та падіннями.

Механізми, які традиційно використовувалися центральними банками, стають менш ефективними, як інсулін для діабетиків, які потребують все більших доз. Якщо ця тенденція збережеться, у майбутньому можна очікувати серйозної економічної депресії. Без чіткого визначення цін, динамічної економіки та технологічних та ринкових сил, які знижують конкурентний тиск, національні держави можуть поринути у конфлікти та війни.

Відповідно до стандарту Біткоїна, у національних держав більше стимулів для більш ефективного використання своїх ресурсів, оскільки це пов'язано з реальними витратами. Це заохочує мирне, дипломатичне врегулювання як стандартну рівновагу теорії стандартних ігор. Прийняття стандарту Біткоїна та прискорення гіпербіткоїнізації може бути нашою найкращою надією уникнути цивілізаційного колапсу та забезпечити вільне та успішне майбутнє для людства. Простіше кажучи, це може допомогти запобігти конфліктам і війнам, викликаним економічною конкуренцією.

Я оголосив про створення JAN3 на конференції Bitcoin 2022 у Маямі. JAN3, звичайно ж, названа на честь дати появи Біткоїна 3 січня 2009 року, коли було добуто його генезис-блок.

Як сказав мені наш операційний директор, колишній королівський морський піхотинець на ім'я Дугі, присутність у Сальвадорі важлива для того, щоб Біткоїн тут закріпився і вкоренився. З цієї причини ми вирішили відкрити там офіс.

Щоб мережа Біткоїна стала більш надійною, необхідно, щоб більше країн прийняли стандарт Біткоїна. Хоча Біткоїн не потребує чиєїсь допомоги, його впровадження можна прискорити й підтримувати, якщо його приймуть більше країн, територій та міст. Наприклад, якщо в країні майнять Біткоїн, вона не атакуватиме мережу. Якщо країна визнала біткоїн законним платіжним засобом, то навряд чи намагатиметься заборонити «некастодіальні гаманці». Загалом те, що все більше країн приймають стандарт Біткоїна, є позитивним для мережі.

Хешування протягом 2022 року

2022 був цікавим з багатьох причин.

Президент Португалії Мігель Альбукерке оголосив створення ініціативи F.R.E.E. Madeira, яка дає Біткоїну точку опори в Європейському Союзі. Автономний характер регіону Мадейри дає можливість зробити біткоїн де-факто законним платіжним засобом.

Проспера, Гондурас, став одним із найактивніших Біткоїн-хабів у світі. Президент Джоел Бомбар оголосив, що біткоїн є законним платіжним засобом у Проспері під час Bitcoin 2022. Нещодавно там було відкрито Біткоїн-простір, і була створена правова база, яка дозволяє випускати Біткоїн-облігації.

27 квітня уряд Центральноафриканської Республіки оголосив, що прийме біткоїн як законний платіжний засіб. Цю новину вітали Біткоїн-ентузіасти, але уряд також анонсував проєкт під назвою Sango, заснований на альтернативній криптовалюті. Зрозуміло, що впровадження Біткоїна в країні відбувається не так швидко, як деякі думали, але сподіватимемося, що Центральноафриканська Республіка продовжить приймати та підтримувати використання Біткоїна.

Ринок криптовалют знаходиться у ведмежому тренді через безліч факторів, у тому числі через колапс біржі FTX, крах Luna/Terra та таких компаній, як Celsius та Three Arrows Capital.

На конференції Panama Blockchain у липні Towerbank, провідний панамський банк, оголосив про плани пропонувати послуги криптобанкінгу в Латинській Америці та за її межами та заручився нашою підтримкою щодо реалізації мережі Liquid. Liquid, сайдчейн Біткоїна, дозволяє розширити можливості Біткоїна шляхом використання смарт-контрактів без введення власного токена. Ці відносини з Towerbank є перспективною подією у світі криптобанкінгу і можуть сприяти подальшому утвердженню Біткоїна як потужного та універсального фінансового інструменту.

28 жовтня на форумі Plan B у Лугано сенатор Зурі Ріос із Гватемали звернулася до Біткоїн-спільноти та висловила зацікавленість у потенційному включенні Біткоїна у свої майбутні політичні плани. Вона закликала спільноту до діалогу та запропонувала поділитися своїми думками та ідеями з цього питання. Сальвадор також оголосив про відкриття офісу в Лугано для обміну знаннями та комерційної вигоди. Завдяки неймовірним зусиллям технічного директора Bitfinex і Tether Паоло Ардоіно у Лугано досягнуто значного прогресу у залученні продавців до Біткоїна. Їм уже вдалося переконати тисячі продавців прийняти криптовалюту і вони продовжують свої зусилля.

На конференції Adopting Bitcoin у Сальвадорі стало зрозуміло, що ситуація з бандами у Сальвадорі значно покращилася. Громадська безпека суттєво зросла, тоді як помітно знизилася кількість вбивств та інших злочинів. Це покращення є свідченням ефективних заходів, вжитих для розв'язання цієї проблеми та забезпечення миру та безпеки народу Сальвадора.

Міністр економіки Сальвадору оголосив про новий законопроєкт про цифрові цінні папери, який відкриває шлях до випуску облігацій, забезпечених біткоїнами. Законодавством буде створено Національну комісію з цифрових активів, яка відповідатиме за регулювання емітентів цифрових активів, постачальників послуг та інших учасників процесу публічної пропозиції цифрових цінних паперів.

Можна ще багато чого обговорити, але, на жаль, я поки що не можу це робити. Настають зміни, і Біткоїн стане головною темою у всьому світі.

Бачення на 2023 рік

2023 рік виглядає перспективним для Біткоїна. У Сальвадорі закони про цифрові цінні папери, які ляжуть в основу облігацій Volcano Bonds, були відправлені до Конгресу на затвердження. Ці облігації можуть стати доступними на Bitfinex Securities дуже скоро.

Зірка Сальвадора продовжує сходити. Сальвадор вже привернув великий інтерес своїм впровадженням Біткоїна, і багато інших країн уважно стежать за розвитком подій. Оскільки Сальвадор продовжує лідирувати у прийнятті Біткоїна, ми очікуємо, що його популярність продовжуватиме зростати.

Ми очікуємо більшого прийняття Біткоїна наступного року, оскільки він продовжує набирати обертів, попри поточні мінімуми. Світу потрібен біткоїн. Для тих, хто живе в багатих країнах, Біткоїн є опціональним, але для людей, які живуть на глобальному півдні, це необхідність. Спостерігайте, як розрив між «багатим округом» та «глобальним півднем» швидко скорочується.

У JAN3 ми отримуємо безліч запитів від людей з різних країн про допомогу у впровадженні Біткоїна. Крім нашої роботи в Сальвадорі та регіоні Мадейри, ми також приділяємо особливу увагу таким країнам, як Коста-Рика, Еквадор та іншим. Буквально минулого тижня прем'єр-міністр Фіджі Сітівені Рабука заявив, що розглядає можливість зробити біткоїн законним платіжним засобом.

Попри нинішній ведмежий ринок, ми вважаємо, що зараз найкращий час, щоб закласти міцний фундамент для прийняття Біткоїна в майбутньому. Робота, яку ми робимо зараз, закладе основу для більш вільного та успішного економічного майбутнього завдяки прискоренню гіпербіткоїнізації та прийняттю національними державами.

Це гостьовий пост Самсона Моу, генерального директора JAN3 та колишнього директора з безпеки Blockstream. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023