Реальне рішення для масштабування Біткоїна

Реальне рішення для масштабування Біткоїна

Окрім Lightning є інший підхід до масштабування Біткоїна, який фіатні гроші відтіснили на задній план.

Біткоїн-скептики часто стверджують, що Біткоїн не масштабується. Вони кажуть, що пропускна здатність мережі, що становить близько сімох транзакцій на секунду, надто мала, особливо в порівнянні з найбільш поширеними мережами кредитних та дебетових карток. Ці мережі є централізованими базами даних, здатними виконувати понад 100 000 транзакцій на секунду.

Стандартна відповідь біткоїнерів полягає у тому, що критики не чули про рішення другого рівня для розв’язання проблеми масштабування – Lightning Network. Хоча другий рівень, ймовірно, нівелює дану проблему, це недостатньо швидке рішення для гіпербіткоїнізації. Адже якщо всі транзакції базового рівня є новими вузлами Lightning, за секунду може запускатися лише сім нових вузлів, чи не так? Правду кажучи, критики та більшість біткоїнерів не бачать тут ширшої картини. Обидві групи можуть не помітити за деревами лісу. Порозмірковуймо.

Ми живемо у світі, де фіатні гроші домінують у світовій економіці. Кожна країна на Землі має національну валюту або використовує валюту, викарбувану (надруковану) в іншій країні, наприклад, євро або долар США. Ці валюти об'єднує те, що вони є інфляційними, а це означає, що є центральні органи влади, які мають право випускати нові одиниці. Як відомо, тим, хто вивчав Біткоїн чи економіку, ціни, виражені у цих валютах, постійно зростають. Біткоїн часто порівнюють із золотом, оскільки вартість видобутку золота відносно не залежить від змін ціни на золото. Але ця аналогія неправильна. Біткоїн – це не золото. Вартість майнінгу біткоїнів корелює з ціною біткоїнів, у той час, як швидкість випуску нових біткоїнів – ні. Цей фіксований рівень емісії є абсолютно новим явищем і існує тільки серед біткоїнів. Жодний інший товар не поводиться таким чином. Ціни з часом зростають за стандартом фіатних грошей, але транзакції виконуються швидко. Ціни були відносно стабільні під час золотого стандарту, але транспортувати золото було дуже дорого. Біткоїн дешевий у транспортуванні й абсолютно обмежений, а це означає, що ціни, виражені в біткоїнах, з часом продовжуватимуть знижуватися.

У міру того, як технології розвиваються все швидше та швидше, ціни мають знижуватися. Єдина причина, через яку це не відбувається, — друкування грошей чи «монетарна політика», як називають це ті, хто має доступ до друкарських верстатів. Біткоїн не дозволить цьому статися. Довгострокові наслідки абсолютної нестачі грошей дуже важко зрозуміти людям, які знають лише фіатну економіку. Нам дуже складно збагнути, як це – ціни, які постійно знижуються. Ніхто не може собі уявити, як виглядатиме таке суспільство. Але одне можна сказати напевно — кількість транзакцій на секунду важлива для старої системи, а не для нової.

Фільми із серії «Дух часу» (Zeitgeist) десятирічної давності були спробами описати, як може виглядати майбутнє без грошей. У них пояснювалося, наскільки недосконалими є наші старі інститути, від релігійних до політичних та юридичних і, можливо, найголовніше – сама банківська система з частковим резервуванням. В них було дещо наївне припущення, що якщо світ перестане використовувати гроші, ми вступимо у нову еру миру та процвітання. Однак у цих фільмах не було пояснення, як дійти до цього. Не згадувалося, що немає жодної різниці між добровільною взаємодією та грошовими транзакціями, якщо врахувати, що гроші чесні. Надійні гроші, вільне ринкове суспільство – це добровільне суспільство. Шлях до утопічних міст «Проєкту Венера», описаний у цих фільмах, – це Біткоїн.

Блискучий канадський підприємець Джефф Бут часто описував Біткоїн як «міст на інший бік». Майже всі біткоїнери погоджуються з тим, що наша нинішня система недосконала, і нам потрібен вихід. Біткоїн – це вихід. Але що знаходиться з того боку мосту? Ось це складне питання. Якщо добре подумати, то стає ясно, що світ по той бік – це реальне рішення для масштабування. Якщо у базовому прошарку суспільства буде правдивість, то потреба у фінансових операціях знизиться, а не зросте.

Будь-яке благо є послуга. Кожна людська взаємодія є транзакцією. Ми не прагнемо грошей; ми прагнемо того, що вони купують нам. Нам не потрібен диван; ми хочемо мати можливість сидіти на дивані, коли забажаємо. Іншими словами, ми хочемо отримати доступ до достатку, який дає технологічний прогрес. Інфляційні гроші – це сила протилежного спрямування. Вона потребує вищих цін і, отже, меншого доступу до багатств, що відкриваються технологіями. Вона створює елітний клас, який згодом стає багатшим коштом інших. Дефляційні гроші робитимуть протилежне. Це дасть кожному привід економити, а не надмірно споживати, відкриваючи більшій кількості людей доступ до бажаного через падіння цін. Якщо ви відкладете свої витрати, біткоїн дозволить вам купити більше у майбутньому. Інакше кажучи, менше транзакцій. Якість важливіша за кількість. Потреба у транзакціях за секунду зменшиться.

Тепер подумайте про те, як ви спілкуєтеся зі своєю родиною та друзями. Ви рідко користуєтеся грошима, чи не так? Пам'ятайте, кожна добровільна взаємодія є транзакцією. Ви постійно обмінюєтеся інформацією та ділитеся досвідом зі своїми близькими, і все це без обміну сатоші. Подібно до Біткоїн-спільноти. Усі дуже щедро витрачають свій час та сили. Ви помічаєте це, коли проводите час з так званими токсичними біткоїн-максималістами. Нам не важливо заробляти гроші. Нам важливо зробити світ кращим. Я отримав безмежну допомогу від інших біткоїнерів у вигляді редактури, перекладів, ілюстрацій, створення вебсайтів та багатьох інших речей – і все це безплатно. Все, що мені потрібно було зробити, це надати щось цінне натомість. Як і в моїй родині, і серед моїх друзів була взаємна довіра; так що гроші не знадобилися.

Зрештою, єдина причина, чому суспільство потребує готівки, це можливість здійснення транзакцій між людьми, які не знають або не довіряють один одному. На жаль, усі, здається, забули про це у фіатній країні. Всі біткоїнери отримують вигоду з успіху і купівельної спроможності біткоїнів, що постійно зростає. Таким чином, кожен біткоїнер мотивований допомагати іншому. Коли настане гіпербіткоїнізація, всі будуть біткоїнерами. Цей стимул буде у всіх. За іронією долі, принцип «Не довіряй, а перевіряй» якимось чином відкрив здатність довіряти один одному в масштабах, раніше невідомих людині. Найцікавіше, що в нас завжди була ця здатність. Біткоїн – це закритий ключ до наших сердець, тому ми можемо бути більш відкритими. Справжнє рішення для масштабування – це чесність. Тоді розподіл праці відбуватиметься автоматично.

Постійно проводячи підсвідомий математичний експеримент під назвою Біткоїн, ми розкриваємо справжню силу людської взаємодії. Потреба у менших транзакціях зникає, оскільки загальні тимчасові переваги знижуються, а наша здатність любити ближнього зростає. Ви не будете платити за каву в майбутньому. Ви отримаєте її безплатно. Вартими здійснення будуть лише значні інвестиції, які принесуть достатню цінність людству, оскільки в більшості випадків кращою стратегією буде просто утримувати свій біткоїн. Можливість здійснювати швидкі й дешеві мікроплатежі будь-якій людині у світі, як і раніше, існуватиме завдяки рішенням для масштабування другого рівня, але людям не потрібно буде використовувати її занадто часто. Біткоїн-культура протилежна фіатній культурі. Нас чекає світле майбутнє і чим швидше ми його приймемо, то краще буде всім нам.

Це гостьовий пост Кнута Сванхольма, автора книги «Біткоїн: суверенітет через математику». Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023