Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy»

Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy»

Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху.

Все більше компаній у світі переймають бізнес-стратегію заснованої Майклом Сейлором фірми MicroStrategy через її успішний приклад використання біткоїна як основного резервного активу. MicroStrategy показала, що інвестування в біткоїн може бути ефективним засобом захисту капіталу від інфляції та нестабільності традиційних валют. Висока ліквідність, обмежена пропозиція та зростання визнання Біткоїна як цифрового золота підвищують його привабливість як стратегічного активу. Успіх MicroStrategy спонукає інші компанії розглядати аналогічні стратегії для диверсифікації своїх резервів та захисту від економічної невизначеності.

Вдало перейняла досвід американської компанії і японська Metaplanet, яку через це наслідування останнім часом називають «азійською MicroStrategy».

Що відомо про Metaplanet

Metaplanet Inc. – публічна компанія, акції якої котируються на Токійській фондовій біржі. Вона була заснована у 1999 році й за своє 25-річне існування набула досвід у сфері фінансів, торгівлі та нерухомості.

Багатопрофільна японська фірма сьогодні відіграє ключову роль у поєднанні Японії зі світовим ринком, охоплюючи як традиційні сектори, так і передові інновації. Маючи різнобічний досвід, особливо у сфері будівництва та експлуатації готелів, компанія розширила свій досвід у галузі консультування з цифрових технологій, розвитку нерухомості та стратегічних інвестицій. Metaplanet використовує команду фахівців у галузі фінансів, нерухомості та сучасних технологій для управління своєю діяльністю по всьому світу.

8 квітня 2024 року компанія оголосила про своє рішення інтегрувати Біткоїн у свою фінансову стратегію. Представники Metaplanet наголошують, що пішли на цей крок завдяки підтримці своїх інвесторів та партнерів: Sora Ventures, UTXO Management та Марка Юско - співзасновника Morgan Creek Capital, який прогнозує, що цього року біткоїн досягне $150 000.

Причини, які змусили Metaplanet змінити бізнес-стратегію

Metaplanet прийняла біткоїн як стратегічний резервний актив, бо цей крок є прямою відповіддю на тривалий економічний тиск в Японії. Зокрема, йдеться про високий рівень державного боргу, тривалі періоди від'ємних реальних процентних ставок і, як наслідок, слабку єну. Стратегія Metaplanet визначає пріоритетним для компанії підхід, заснований на використанні з цифрових активів виключно біткоїнів, замість того, щоб утримувати слабку єну.

Такий підхід передбачає приріст біткоїнів, що зрештою сприятиме підвищенню акціонерної вартості компанії у довгостроковій перспективі. Поточний економічний клімат Японії затьмарюється найвищим у розвинених країнах світу співвідношенням державного боргу до ВВП, яке наразі становить 261%.

Як підсумували у Metaplanet, прийняте стратегічне рішення зумовлене як необхідністю зменшити валютні ризики, пов'язані з фіскальною політикою Японії, так і можливістю отримати вигоду з процесу монетизації біткоїна, оскільки цей актив впевнено закріплюється в балансах світових компаній. Metaplanet Inc. прагне стати першопрохідцем серед корпорацій з впровадження біткоїна в Японії.

Зауважимо, що задля реалізації такої стратегії було започатковано нову посаду «голова Біткоїн-стратегії», на яку було запрошено аналітика Bitcoin Magazine Ділана ЛеКлера.

Інвестиції компанії

Вперше компанія інвестувала у біткоїн 1 млрд єн (близько $6,6 млн) у квітні. А вже буквально за місяць збільшила резерви майже на 20 BTC до 117 монет. Вже на той час це була значна інвестиція для Metaplanet, що вказує на те, наскільки цінним сприймає біткоїн японська компанія.

Станом на сьогодні Metaplanet накопичила на власних рахунках вже 203 BTC ($11,7 млн). Останню інвестицію компанія зробила у червні – вона придбала 42,5 BTC за 400 млн єн ($2,5 млн).

Як відреагував ринок

Варто наголосити, що котирування Metaplanet у квітні зросли майже на 90% після оголошення про купівлю біткоїнів у межах нової стратегії. Примітно, що у березні акції Metaplanet продавались по 19 єн, наразі їх вартість сягнула 88 єн.

Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy»
Динаміка зростання акцій компанії Metaplanet. Джерело: Yahoo Finance.

Що маємо у підсумку

Інтеграція біткоїна дозволила Metaplanet диверсифікувати свої фінансові активи. Це допомогло знизити залежність компанії від традиційних валют і зменшити ризики, пов’язані з валютними коливаннями. Завдяки біткоїну компанія отримала можливість зберігати частину своїх резервів у BTC, що служить хеджем проти інфляції та нестабільності традиційних ринків.


Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як центробанки створюють гроші Як центробанки створюють гроші Коли мова йде про створення нових грошей, більшість людей уявляє друкарський верстат. Проте це лише один, до того ж не найрозповсюдженіший спосіб. Розглянемо, як саме центробанки збільшують грошову масу і чому Біткоїн не має таких проблем. Дмитро Харьков 03 липня 2024