У світі зросла кількість встановлених біткоїн-банкоматів

У світі зросла кількість встановлених біткоїн-банкоматів

Загальне число таких пристроїв наближається до рекордної позначки.

За останній рік кількість біткоїн-банкоматів, встановлених у всьому світі, зросла на 17,8% до 38 301, таким чином наблизившись до свого рекорду у 39 541, досягнутого у грудні 2022 року. Відповідні дані оприлюднив сервіс Coin ATM Radar.

У світі зросла кількість встановлених біткоїн-банкоматів
Статистика встановлених у світі біткоїн-банкоматів. Джерело: Coin ATM Radar.

Станом на 2024 рік було встановлено 2564 нових банкоматів, що свідчить про позитивну тенденцію порівняно з чистими втратами у 2861 пристрій у 2023 році. Кількість зростала щомісяця з липня 2023 року по травень 2024. З травня по червень кількість встановлених терміналів знову зменшилась на 115, але в червні відбулося значне відновлення – було встановлено 377 біткоїн-банкоматів.

Найбільше таких пристроїв знаходяться у США (31 657 – 82% від загальної кількості). На другому місці Канада (2942 – 7,7% від загальної кількості). Найбільший приріст за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів спостерігається в Австралії, який за останні два роки збільшився майже в 17 разів до 1101 пристрою. Тож ця країна має всі шанси у цьому році перевершити весь європейський ринок (1584 встановлених у Європі банкоматів). Загалом, серед 193 країн світу, визнаних Організацією Об'єднаних Націй, 72 встановили пристрої для продажу BTC.

Доходи операторів

Доходи основних операторів біткоїн-банкоматів не корелюються з курсом головного цифрового активу. Про це йшлося у фінансовій звітності одного з лідерів ринку – Bitcoin Depot. Зокрема доходи компанії у 2023 і 2022 роках склали $689 млн і $647 млн відповідно.

На думку оператора банкоматів, відсутність кореляції між доходами і ціною BTC частково пояснюється характером послуг, що надаються.

Зокрема більшість клієнтів використовують продукти й послуги біткоїн-банкоматів в неспекулятивних цілях, включаючи грошові перекази, міжнародні грошові перекази й покупки в Інтернеті.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Вразливості біткоїн-банкоматів

На початку року команда «білих» хакерів IOActive отримала повний контроль над біткоїн-банкоматами Lamassu Industries. Зокрема, у процесі зламу пристроїв дослідницька група виявила кілька вразливостей, які їм вдалося використати для отримання доступу до банкоматів.

Також, як з’ясували експерти, за допомогою виявлених вразливостей хакери можуть вкрасти BTC із гаманця користувача.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024