Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україна планує врегулювати Біткоїн-індустрію у 2025 році, Джуліан Ассанж вийшов на свободу, біткоїн падав нижче $60 000, США відправили на біржу частину своїх BTC, користувачі Mt. Gox отримають виплати у липні, майнери активно розпродують резерви, Standard Chartered торгуватиме біткоїнами.

Україна не буде об’єднувати законопроєкти про віртуальні активи

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) виключає можливість об’єднання двох законопроєктів про оподаткування віртуальних активів, які були раніше розроблені нею та Міністерством цифрової трансформації. У березні 2024 року Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав Україну оновити профільний закон щодо віртуальних активів. Тож Україна, відповідно до цих вимог, має провести відповідну роботу до кінця цього року.

Ассанж уклав угоду с урядом США та вийшов на свободу

Засновник порталу WikiLeaks Джуліан Ассанж уклав угоду з Міністерством юстиції США, після чого американська влада припинила його переслідувати.

Згідно з угодою з Мін’юстом США журналіст визнав себе винним за одним пунктом обвинувачення у шпигунстві. Це передбачало тюремний строк на 5 років для Ассанжа. Але оскільки він відсидів у британській в’язниці аналогічний термін, тож суд 24 червня відпустив його на свободу під заставу.

Біткоїн у моменті падав нижче $60 000

24 червня у другій половині дня курс біткоїна тимчасово падав нижче за $60 000 на тлі новин про розподіл монет збанкрутілої біржі Mt. Gox.

Через значне зниження курсу чимало трейдерів, що торгували з кредитним плечем, зазнали ліквідацій. Загальний їх обсяг досяг $153 млн за добу, що є одним із найвищих показників від початку року. Більшість з них становили довгі позиції.

Уряд США відправив на біржу 3940 BTC

26 червня уряд США відправив на гаманець Coinbase Prime 3940 біткоїнів, які були вилучені у засудженого торговця даркнет-маркетплейсу Silk Road Банміта Сінгха на початку цього року.

Наразі уряд США володіє приблизно 214 000 BTC вартістю $13 млрд, що робить Сполучені Штати найбільшим власником біткоїнів серед інших країн.

Кредитори Mt. Gox почнуть отримувати виплати у липні

Керуючий біржею Mt. Gox, яка зазнала краху через втрату 850 000 BTC, з наступного місяця планує розпочати виплати у біткоїнах кредиторам торговельної платформи.

Черговість виплат залежатиме від того, як швидко біржі завершать обмін інформацією та підтвердять її. Цей порядок забезпечить прозорість і гарантує, що кожен кредитор отримає належну йому частку.

Майнери у червні продали 30 000 BTC

У червні майнери продали понад 30 000 BTC (еквівалентно $2 млрд), це найвищий місячний обсяг продажу, зафіксований цього року.

Цей значний розпродаж призвів до того, що резерви майнерів знизилися до 14-річного мінімуму в 1,9 млн BTC. Майнери пішли на цей крок, щоб утриматися на плаву після нещодавнього халвінгу Біткоїна.

Standard Chartered запускає торгівлю біткоїнами

Світовий банківський гігант Standard Chartered запускає відділ спотової торгівлі біткоїнами та криптовалютами, позиціонуючи себе як один з перших великих банків, що пропонує послуги прямої спотової торгівлі цифровими активами.

Новий відділ торгівлі біткоїнами стане частиною підрозділу з торгівлі іноземною валютою банку. Зауважимо, що Standard Chartered позитивно ставився до головного цифрового активу протягом останніх років і зараз намагається задовольнити зростаючий інституційний попит.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024